پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۳ | ۱۵:۳۲
تجمع یاوران نماز در مسجد جمکران

شبکه ملی «امین» راه‌اندازی شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز گفت: همایش یاوران نماز با حضور 700 نفر طی پنج روز در مسجد مقدس جمکران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود.


13930926000245_PhotoA

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز گفت: همایش یاوران نماز با حضور 700 نفر طی پنج روز در مسجد مقدس جمکران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود.

سیدعلی منیری معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز و دبیر همایش کاربردی یاوران نماز با تأکید بر اینکه زمانی در امر ترویج نماز موفق خواهیم بود که حق نماز را ادا کرده و بتوانیم نماز را میان آحاد مردم جامعه به یک فریضه همگانی تبدیل کنیم، ابراز داشت: با توجه به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» و تأکیدات مکرر رهبر انقلاب برای ترویج و گسترش امر نماز در جامعه توسعه مشارکت‌های مردمی در ستاد اقامه نماز شکل گرفت.

وی افزود: این شبکه تلاش می‌کند از تمام ظرفیت‌های موجود مردمی در جامعه برای امر نماز بهره ببرد و در همین راستا یاوران نماز شکل گرفت که اکثر آن را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، با این وجود طرح یاوران نماز در دو محور نمازشناسی و شیوه‌های دعوت به نماز اجرا می‌شود.

منیری همچنین از راه‌اندازی شبکه «امین» خبر داد و گفت: این شبکه مخفف انجمن مردمی یاوران نماز و همچنین لقب رسول خدا(ص)، همراه با شعار «وَأْمُرْ أَهْلَکَ بِالصَّلَاةِ» است که این طرح با ساختار تشکیلاتی خود به ترویج نماز در جامعه اسلامی می‌پردازد و با اجرای چهره به چهره افراد می توانند با هم تعامل داشته باشند.

وی ادامه داد: منش مجریان این طرح تذکر لسانی، خوش زبانی و رفتار حکیمانه است که به صورت مستمر و مداوم اجرا می‌شود و مخاطبان آن همه اقشار جامعه هستند و تلاش دارد ایده نماز اول اول وقت آن هم به صورت جماعت در مسجد یا نمازخانه را در سراسر کشور همگانی کند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز اظهار داشت: در همین راستا همایش یاوران نماز با حضور 700 نفر از خواهران و برادران از 28 آذر تا 2 دی ماه جاری(جمعه تا سه‌شنبه) در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) مسجد مقدس جمکران با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز و کارشناسان مرکز تخصصی نماز و مرکز تخصصی مهدویت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه این همایش تقویم اجرایی برای یاوران نماز ارائه می‌شود تا در استان‌های خود هسته‌های مشارکت مردمی را تشکیل دهند، افزود: همچنین در نظر داریم فرهنگ اذان زنده در جامعه را با تربیت مؤذن و همکاری یاوران نماز در کشور اجرا کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: