شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۹ آذر ۹۳ | ۱۱:۵۶
جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان خبر داد

کشف زمین خواری 250 میلیاردی

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف زمین خواری با ارزش 250 میلیارد ریال در گرگان خبر داد.


13921114000584_PhotoA

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف زمین خواری با ارزش 250 میلیارد ریال در گرگان خبر داد.

سرهنگ علی اکبرجاویدان اظهار کرد: در پی وصول پرونده ای از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان مبنی بر شکایت اداره منابع طبیعی این شهرستان از فردی به اتهام تصرف عدوانی یک قطعه زمین از اراضی ملی واقع در روستای توشن، موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات مأموران مشخص شد فرد مورد نظر به همراه دیگر ورثه دارای بیش از 130 هزار متر مربع زمین در خارج از بافت مسکونی روستای توشن است که پس از فوت پدرشان در اختیار آنان قرار گرفته است.

جانشین فرماندهی انتظامی گلستان خاطر نشان کرد: در بازدید میدانی مأموران پلیس آگاهی به همراه نماینده اداره منابع طبیعی و بررسی نقشه‌های هوایی و نقشه‌های اجرایی ماده دو مشخص شد 54 هزار و 423 متر مربع از زمین‌های مربوطه جزء اراضی ملی است و نامبرده به همراه ورثه بدون اخذ مجوز و استعلام از مبادی ذیربط اقدام به قطعه بندی و فروش اراضی کرده است.

سرهنگ جاویدان بیان کرد: در تحقیقات تکمیلی متهم به پلیس آگاهی احضار شد که این متهم اظهار کرد که این زمین با همین کیفیت از ابتدا در اختیار پدر مرحومش بوده و به جزء استشهاد محلی هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات ادعایش ارائه نکرد.

وی متذکر شد: با توجه به فقدان اسناد و مدارک، متهم به همراه پرونده تکمیلی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ جاودان در پایان ابراز کرد: بر اساس بررسی‌های کارشناسی، ارزش ریالی این پرونده250 میلیارد ریال بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: