دوشنبه 08 نوامبر 10 | 09:10

فتوای عبدالحميد در تفرقه ميان شيعه و سنی

عبدالحميد اخيرا در جلسه‌اي كه روحانيون و سران طوائف اهل سنت حضور داشتند در سخناني فتوا داده كه اهل سنت از انداختن صدقه در صندوق‌هاي جمع‌آوري صدقات كميته امداد امام خميني خودداري نمايند و براي توجيه اين اقدام تفرقه افكنانه خود مدعي شده كه اين صدقات فقط به شيعيان كمك مي‌شود و اهل سنت از آن بي‌بهره هستند.


مولوی عبدالحمید امام جماعت مسجد مکی اهل سنت سیستان که تلاش می‌کند خود را در اندازه رهبر اهل سنت ایران مطرح کند در اقدامی به تفرقه افکنی رو آورد.

عبدالحمید اخیراً در جلسه‌ای که روحانیون و سران طوائف اهل سنت حضور داشتند در سخنانی فتوا داده که اهل سنت از انداختن صدقه در صندوق‌های جمع‌آوری صدقات کمیته امداد امام خمینی خودداری نمایند و برای توجیه این اقدام تفرقه افکنانه خود مدعی شده که این صدقات فقط به شیعیان کمک می‌شود و اهل سنت از آن بی‌بهره هستند.

وی در این جلسه از حاضران خواسته اهل سنت صدقات خود را از این پس در صندوق‌هایی که با رنگ سفید در شهر زاهدان نصب شده و متعلق به اهل سنت است واریز نمایند اقدام نامناسب مولوی عبدالحمید در شرایطی صورت می‌گیرد که دولت و کمیته امداد امام خمینی در پنج سال گذشته بودجه‌های عمرانی و حمایتی خود در سیستان و بلوچستان را بدون توجه به ترکیب جمعیتی شیعه و سنی به چندین برابر افزایش داده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.