سه‌شنبه 16 مارس 10 | 12:09

یادگار امام: سالم ماندن در گرو هماهنگی با مقام ولایت است نه منسوب بودن به امام

ما هر چه داریم از ولایت فقیه داریم، امروز ولی فقیه برای ما همه چیز است، امروز باید توجه داشته باشیم که آن آهنگی که مقام ولایت نشان می دهد، خود را با آن هماهنگ کنیم و اگر کسی نتواند خود را با آهنگ ولایت هماهنگ کند، هر چه قدر که خود را منسوب به امام بداند، نمی تواند سالم بگذرد


159770310_origآشوب های پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چنان بستری مهیا کرده بود که هر آن ادعایی که تصور می شد و یا حتی دور از ذهن بود، مجال ابراز پیدا کرد؛ ادعاهایی که با وجود تنافی آشکار با واقعیت طرفدارانی سرسخت پیدا کرد.

ولایت فقیه که میراث گرانبهای امام راحل هم خوانده می شود، از جمله موضوعاتی بود که با وجود ادعای “خط امامی بودن” سران اصلاحات و حتی برخی نزدیکان امام، با بی اعتنایی آنان روبرو شد.

با این حال، سران فرقه سبز بارها از امام راحل دم زده و نزدیکی به بیت او را به معنای پیروی از حضرت امام عنوان کرده اند.

مواضع امام درباره شخصیت ها و سیاسیون و اینکه “معیار حال کنونی افراد است” و نیز درباره ولایت فقیه، بر کسی پوشیده نیست، از این رو ذکر برخی توصیه های سید احمد خمینی، یادگار امام، که در آستانه سالروز رحلت او قرار داریم هم، راهگشاست.

حبیب الله عسگر اولادی، از مبارزان انقلابی که از گذشته ای دور با حضرت امام (رضوان الله علیه) و بیت ایشان ارتباط داشته خاطره ای جالب درباره آخرین دیدارش با مرحوم سید احمد خمینی (که تقریبا مربوط به 10 روز پیش از فوت مرحوم سید احمد آقا می شود) را نقل کرده است.

این خاطره که نشانگر آخرین مواضع آن امین بصیر است را با هم می خوانیم: “در سالروز تأسیس کمیته امداد [14 اسفند] که خدمت حاج احمد آقا رسیدیم ایشان فرمود: ما هر چه داریم از ولایت فقیه داریم، امروز ولی فقیه برای ما همه چیز است، امروز باید توجه داشته باشیم که آن آهنگی که مقام ولایت نشان می دهد، خود را با آن هماهنگ کنیم و اگر کسی نتواند خود را با آهنگ ولایت هماهنگ کند، هر چه قدر که خود را منسوب به امام بداند، نمی تواند سالم بگذرد و یکی از خصوصیات این انقلاب آن است که هر کس نسبت به ولایت پاک و صاف باشد، می تواند سالم بماند و هر کس که نباشد، نمی تواند. این آخرین جمله ای است که من از ایشان به یا دارم.”

(به نقل از کتاب یادگار سپیده، صفحه 76)

  1. یادگار امام: سالم ماندن در گرو هماهنگی با مقام ولایت است نه منسوب بودن به امام « وب‌گردی‌های من
    23 مارس 2010

    […] تریبون مستضعفین » بایگانی سایت » یادگار امام: سالم ماند…. […]

  2. تاربلاگ ایلیا » بایگانی » آیا صدای ملت را می‌شنود؟
    5 ژوئن 2010

    […] […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.