سه‌شنبه 23 دسامبر 14 | 11:03

زاهدان میزبان اولین اکران مردمی عمار

عالان فرهنگی شهرستان زاهدان در حالی اکران های مردمی جشنواره عمار در استان را کلید می زنند که هنوز ده روز تا افتتاح رسمی جشنواره عمار در کشور باقی مانده است.


عماراکران های مردمی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار از دیروز در سیستان و بلوچستان آغاز شد. فعالان فرهنگی شهرستان زاهدان در حالی اکران های مردمی جشنواره عمار در استان را کلید می زنند که هنوز ده روز تا افتتاح رسمی جشنواره عمار در کشور باقی مانده است.

آرشام هنرکار دبیر جشنواره مردمی فیلم”عمار” در سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: استان سیستان و بلوچستان نخستین استان اکران کننده فیلم‌های دوره پنجم جشنواره عمار در سطح کشور است و تاکنون مشارکت هشت شهرستان شامل زاهدان، چابهار، زابل، ایرانشهر، مهرستان، بزمان، خاش و نیکشهر در اکران های مردمی قطعی شده است.

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: همچون سال گذشته، در فاز اول اکران های مردمی استان سیستان و بلوچستان، فیلم‌ها در بیش از 100 نقطه شامل، مساجد، هیأت‌های مذهبی، حسینیه‌ها، ادارات و مجتمع‌های مسکونی اکران می‌شود و فاز اکران دانشگاه‌ها و مدارس نیز بهمن‌ماه صورت می گیرد.

هنرکار با بیان اینکه امسال بیش از 2500 اثر در دو بخش داخلی و بین المللی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است گفت: متقاضیان ثبت نام برای اکران فیلم‌ها می‌توانند به پایگاه اینترنتی “www.AmmarFilm.ir”  مراجعه کنند و یا نام شهر خود به سامانه پیامکی “30001801” ارسال کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: