جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۳ دی ۹۳ | ۱۹:۳۱
نماینده مردم سراب در مجلس عنوان کرد

افزایش غیرقانونی مالیات در شهرهای کوچک

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 30 تا 40 درصدی مالیات‌ها در شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار قابل قبول نبوده و غیرقانونی است.


13930913000071_PhotoA

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 30 تا 40 درصدی مالیات‌ها در شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار قابل قبول نبوده و غیرقانونی است.

مهناز بهمنی با ابراز نارضایتی از مقایسه حوزه انتخابیه‌اش با کلانشهرها اظهار داشت: مشخص نیست به چه دلیل در امور مالیاتی سراب با شهرهای بزرگی مانند تبریز و اردبیل مقایسه می‌شود و حتی بر طبق اسناد موجود مالیات پرداختی برخی از اصناف در شهرستان سراب از مرکز استان بیشتر بوده و این به دور از عدالت اجتماعی مخصوصا در شهرستان‌های کمتر برخوردار و غیربرخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از اصناف قدرت پرداخت مالیات‌های مشخص شده را ندارند، گفت: افزایش بی‌رویه مالیات‌ها منجر به افزایش تورم در جامعه است و ممکن است این خلا موجب افزایش قیمت‌ها و فشار به اقشار ضعیف جامعه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز تاسف از مشخص نبودن ساز و کاری که منجر به ارائه خدمات از محل مالیات اخذ شده است، اضافه کرد: مشخص نیست مالیات اخذ شده با چه ساز و کاری منجر به ارائه خدمات می‌شود و آیا مالیات‌ها متناسب با درآمدها  در شهرستان‌ها بسته می‌شود.

بهمنی با عنوان اینکه اصناف شهرستان‌ها و بازاریان در شهرهای کوچک قادر به پرداخت چنین افزایش مالیاتی نیستند، ادامه داد: آیا افزایش 40 درصدی پرداخت مالیات‌ها می‌تواند رونق اقتصادی را در جامعه به دنبال داشته باشد یا باعث از بین رفتن بسیاری از صنوف خواهد شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مردم با پرداخت مالیات قطعا به توان مالی دولت کمک کرده و خواهند کرد اما وجود شاخص و ساز و کار مشخص در تعیین مالیات علاوه بر جلوگیری از برداشت‌های شخصی در تعیین مالیات می‌تواند از برخی از فسادهای احتمالی نیز جلوگیری کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: