جمعه 26 دسامبر 14 | 17:02
اندیشکده فراملی «صلح»:

ایران عامل ثبات در منطقه است

یک اندیشکده سوئدی طی یادداشتی نوشت: ایران خواهان برخورد غرب با خود به عنوان کشوری مستقل است و البته بهای ایستادگی‌اش را با تهدیدهای نظامی، تحریم‌ها و لفاظی‌های غرب و موارد دیگر پرداخت می‌کند.


13930916000540_PhotoA

یک اندیشکده سوئدی طی یادداشتی نوشت: ایران خواهان برخورد غرب با خود به عنوان کشوری مستقل است و البته بهای ایستادگی‌اش را با تهدیدهای نظامی، تحریم‌ها و لفاظی‌های غرب و موارد دیگر پرداخت می‌کند.

اندیشکده سوئدی «صلح» چندی قبل طی یادداشتی به قلم «ژان آبرگ» مدیر اندیشکده یادشده  تحت عنوان «لزوم تغییر سیاست‌های آمریکا در قبال ایران» نوشت: ایران می‌تواند سوئیسی دیگر در خلیج فارس باشد. کشوری که در دل تمدن‌ها قرار گرفته است. برخلاف اکثر کشورها، ایران تاکنون طی 250 سال اخیر هیچ تهاجمی به کشورهای دیگر نکرده و در واقع ایران کشوری متفاوت چون سوئیس است و می‌توان با ایران با اعتماد و لیبرال‌گونه برخورد کرد.

نویسنده این یادداشت در ادامه با اشاره به زمان باقی مانده در مذاکرات هسته‌ای و این‌که آمریکا، اروپا و ناتو قادر به تغییر رویکرد قلدرمابانه خود هستند، نوشت: غرب باید ممنون ایران باشد که تاکنون درهای مذاکره را نبسته و زمان باقی مانده موقعیتی است که می‌توان با اتخاذ سیاستی جدید به نتیجه برد_ برد رسید.

*آمریکا تنها باید از گزینه تشویق و نه تنبیه استفاده کند

در بخش دیگر این گزارش نویسنده عنوان می‌کند: غرب بهتر است با کنار گذاشتن رویکرد «چماق و هویج» تنها از رویکرد تشویقی استفاده کند و به ایران کمک کند تا مشکلات خود در حوزه انرژی (انرژی جایگزین) را رفع نماید. جهانگردان غربی در آینده با حضور در این کشور از تمدن بزرگ آن و البته تهران پر سر و صدا لذت خواهند برد.

*ثبات در خاورمیانه بدون ایران غیر ممکن است

با کمک به جوانان ایرانی و اقشار مختلف این کشور و خلاقیت  شگفت‌انگیز آن‌ها می‌توان تعامل بیشتری با ایرانیان در جهان داشت. ایران کشوری بسیار مبتکر و کاردان است و بدون حضور ایران در ثبات در خاورمیانه غیر ممکن است.

نویسنده این گزارش در ادامه با اشاره با عدم اعتماد بین ایران و آمریکا به ویژه، خواهان تلاش سازمان ملل متحد برای اطمینان سازی بین این 2 کشور شد.

*لزوم توقف تحریم‌های احمقانه غرب

در بخش دیگر این مطلب آمده است: تحریم‌ها که اسلحه جاودانه غرب همراه بمباران هستند و متاسفانه تنها عواقب منفی در قبال ایران داشته‌اند زیرا غرب با این ابزار خود خواهان تحقیر تمدن پر افتخار ایران  و ضربه زدن به مردم بی‌گناه بوده است و لزوم آن می‌رود تا غرب تحریم‌های احمقانه خود را متوقف کند.

*ایران بهای استقلال خود را می‌دهد

در خاتمه این یادداشت با اشاره به دسیسه‌های مختلف غرب در ادوار گذشته آمده است: ما در طول تاریخ شاهد دخالت‌های سازمان سیا و همکارانش در لندن در ایجاد کودتا در سال 53 میلادی بودیم که بعدها ایرانیان با انقلاب خود «محمدرضا پهلوی» شاه وقت ایران را که با انقلاب سفید به میدان آمد و غرب حامی‌اش بود کنار نهادند اما در ادامه غرب با کمک به «صدام حسین» رییس جمهور وقت عراق در نبرد علیه ایران و بکارگیری سلاح‌های شیمیایی و نیز سرنگون کردن هواپیمای مسافربری  این کشور و غیره حالت خصمانه علیه این کشور گرفت. در این بین ایران کماکان خواهان این است تا با این کشور به عنوان کشوری مستقل برخورد شود و البته ایران بهای ایستادگی خود را با تهدیدهای نظامی، تحریم‌ها و لفاظی‌های غرب و موارد دیگر پرداخت کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.