جمعه 26 دسامبر 14 | 17:06
به دنبال اکران فیلم جنجال‌برانگیز «مصاحبه»

شبکه‌ بازیهای آنلاین «سونی» هک شد

به دنبال اکران فیلم جنجال‌برانگیز «مصاحبه» درباره توطئه قتل رهبر کره شمالی در آمریکا، دو شبکه بازیهای آنلاین «سونی» در روز کریسمس هک شد.


13931005000094_PhotoA

به دنبال اکران فیلم جنجال‌برانگیز «مصاحبه» درباره توطئه قتل رهبر کره شمالی در آمریکا، دو شبکه بازیهای آنلاین «سونی» در روز کریسمس هک شد.

فیلم جنجال برانگیز «مصاحبه» که درباره توطئه ترور رهبر کره شمالی است و تهدید هکرها مانع از پخش آن شده بود، در چندین سینمای مستقل آمریکا و در سانس نیمه‌شب اکران شد است.

پایگاه اینترنتی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد که شبکه «پلی استیشن» و «ایکس باکس لایو» که هر دو از شبکه‌های بازی آنلاین سونی هستند، در روز کریسمس هک شدند و در بیشتر روز کریسمس این دو شبکه به حالت آفلاین درآمدند.

هک شدن این دو شبکه ضربه‌ای به سونی بود زیرا در زمان بسیار بدی مورد حمله سایبری قرار گرفتند به این دلیل که بازیهای آنلاین یکی از هدایای بزرگ سال به حاس می‌آید.

طبق گزارش روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، گروهی به نام «جوخه مارمولک» مسوولیت این حمله سایبری را برعهده گرفته است. این گروه پیشتر نیز مسوولیت حمله هکری به شبکه پلی استیشن و بازیهای آنلاین «جهان وارکرافت» و «لیگ افسانه‌ها» را برعهده گرفته بود.

سونی که صاحب پلی استیشن است، در ظرف چندین هفته اخیر برای دومین بار مورد حمله سایبری قرار گرفته است و این دومین حمله سایبری بعد از آن صورت می‌گیرد که «سونی پیکچرز» در روز کریسمس فیلم «مصاحبه» را در حدود 300 سالن سینما به نمایش درآورد.

مقامات آمریکایی تهدید هکرها را به کره شمالی مرتبط می دانند و این در حالی است که کره شمالی به آمریکا پیشنهاد داده بود حاضر است در زمینه تحقیق درباره حمله هکری به سونی پیکچرز با آمریکا همکاری کند.

پیشتر سونی‌ پیکچرز که شرکت تهیه کننده فیلم مصاحبه است، پخش آن را به دلیل حملات سایبری و تهدیدات امنیتی لغو کرده بود اما سونی اکنون می‌گوید تصمیم به پخش فیلم، نشانگر تعهدش به آزادی بیان است.

به گزارش شبکه بی بی سی، این شرکت روز چهارشنبه از آغاز پخش اینترنتی این فیلم در یک وب‌سایت اختصاصی و همچنین گوگل و مایکروسافت خبر داد که البته این پخش اینترنتی فقط برای کاربران در آمریکا است.

در فیلم «مصاحبه» به دو خبرنگار آمریکایی فرصت مصاحبه با «کیم یونگ اون»، رهبر کره شمالی داده می‌شود. سپس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آن دو را مأمور ترور رهبر کره شمالی می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: