شنبه 27 دسامبر 14 | 13:37

مبارزه با فساد را به مطالبه عمومی تبدیل کنید

اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با صدور نامه‌ای خطاب به ائمه جماعات کشور پیرامون مبارزه با فساد اعلام کرد: انتظار از ائمه جماعات این است که با استفاده از تریبون‌ نماز جمعه مبارزه با فساد را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنند.


13911025000435_PhotoA

اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با صدور نامه‌ای خطاب به ائمه جماعات کشور پیرامون مبارزه با فساد اعلام کرد: انتظار از ائمه جماعات این است که با استفاده از تریبون‌ نماز جمعه مبارزه با فساد را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور پیرامون مبارزه با فساد با صدور نامه‌ای خطاب به ائمه جماعات سراسر کشور اعلام کرد: انتظار از همه ائمه جماعات در شهرها و روستاهای کوچک تا کلان‌شهرها این است که از تریبون‌های ارزشمند نماز جمعه برای مبارزه با فساد استفاده کنند تا این نهضت به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

متن این نامه به شرح ذیل است:

« از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون درخت پربار «نماز جمعه» که به فرموده حضرت روح الله «در راس امور است» منشا خیر و برکت فراوان برای جمهوری اسلامی و پیشرفت کشور بوده است و در بزنگاه‌های مختلف تریبون آگاهی بخشی و روشنگری به امت اسلام گردیده و در این مسیر همواره پویا و فعال عمل کرده است.

حضور مغتنم ائمه جمعه و جماعات در کشور که همواره تلاش نموده‌اند وظیفه خود را در روشنگری و آگاهی بخشی و عکس العمل نسبت به مفاسد سیاسی و اقتصادی پیرامونی عمل نمایند، گامی در جهت تحقق فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

در این میان نقطه‌های استفهام برانگیزی چون فساد و رفاه طلبی، گسترش شکاف طبقاتی و ثروتمندی یک شبه تازه به دوران رسیده‌ها، هزینه کرد شخصی از اموال بیت‌المال، میدان دادن به عناصر فرصت طلب و گشودن گلوگاه‌های اقتصادی به آنان و تجمیع ثروت و سوء استفاده سیاسی از آن، ذهن و دل هر جوان معتقد به عدل اسلامی را متوجه به خود می‌کند و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب از کسانی که مظنون به چنین تخلفاتی شناخته می‌شوند پاسخ می‌طلبد.

همانطور که رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه سال گذشته عنوان کردند، باید سعی شود خطبه‌های نماز جمعه، دربردارنده‌ نیازها و پاسخ‌دهنده‌ سؤالات و گره‌های ذهنی مخاطبان به‌ویژه نسل جوان در زمینه‌های اعتقادی، عملی و سیاسی باشد. از این روست که جوانان و دانشجویان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور لازم دانستند تا با بیان نکاتی پیرامون این مسئله دیدگاه‌های خود را در مورد مبارزه با فساد و نقشی که درباره ائمه جمعه از آن احساس می‌کنند، به محضرتان اعلام کنند.

همانگونه که مستحضرید، اخیرا مقام معظم رهبری در نامه‌ای به همایش مبارزه با مفاسد اداری فرمودند: «توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.»

بیان این درد اجتماعی از زبان رهبری جامعه اسلامی اگرچه به نوع خود و در مقایسه با حکومت‌های طاغوتی و غرق در فساد با ارزش و با اهمیت است، اما تساهل و تسامح مدیران کشور که قطعا یکی از دلایل بیان صریح حضرت رهبری بود، مایه ناراحتی است. جوانان دل سپرده به ولایت فقیه بی‌شک تاب نمی‌آورند اگر این دغدغه ایشان مورد پیگیری مستمر مسئولان امر قرار نگیرد.

از آنجایی که بنا به تعریف «مسئولیت» در جامعه اسلامی همه آحاد مردم نسبت به امور حکومت و اداره کنندگان آن مسئولند و منتسبین به حاکمیت که ائمه محترم جمعه، از آن جمله‌اند و باید بیشتر از دیگر اقشار دغدغه قوام نظام اسلامی را داشته باشند، قطعا می‌دانند که ایفای نقشی فعال در مبحثی چون «مبارزه با فساد» همان مسئله‌ای است که موجب خشنودی روح بنیانگذار کبیر انقلاب، شهدا و رهبر انقلاب خواهد شد.

متاسفانه امروز که این نامه به محضر امامان جمعه محترم نگاشته می‌شود، در برخی استان‌ها با واقعیت‌های چون «زمین خواری»، «وام های کلان میلیاردی»، «اختلاس برخی بانک‌ها» و برخی فسادهای خرد و کلان در ادارات هر شهر و استان مواجهیم. مسائلی که به فرموده شهید مظلوم آیت الله بهشتی در باب مسئله عدالت چالش اصلی انقلاب اسلامی است.

پیام های دردآلود رهبر عظیم الشأن در مبارزه با فساد اگر با لبیک علاقمندان و دلسوزان به نظام و انقلاب همراه نشود، از گروهی که با آرمان‌های اصیل انقلاب بیگانه‌اند و از دیگران چه انتظار؟

کمترین انتظار دانشجویان عضو این اتحادیه که مفتخر به صفت «فرزندان انقلابی» از سوی ولی امر مسلمین جهان شده‌اند، از همه ائمه جماعات در شهرها و روستاهای کوچک تا کلان‌شهرها این است که از تریبون‌های ارزشمند نماز جمعه برای مبارزه با فساد استفاده کنند تا این نهضت به یک مطالبه عمومی تبدیل شود. بیان فساد محیط های پیرامونی و برخورد با مفاسد خرد قبل از گسترش آن، اتفاقی ارزشمند خواهد بود که بی‌شک یکی از رسالت‌های ایشان است.

جوانان انقلابی در انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور نیز به ائمه جمعه وعده خواهند داد که همچون گذشته چشم بینا و زبان گویای جامعه باشند و با رصد وضعیت اقتصادی هر فسادی ولو در کوچکترین حد آن را به گوش این بزرگواران را برسانند تا آنها به شفاف سازی جامعه بپردازند؛ که قطعا دانشجویان و تریبون های نماز جمعه در کنار هم می‌توانند بلندگوهای عدالتخواهی جامعه باشند.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور عبارت ارزشمند رهبری در مطالبه عدالت را یادآور می شود که «امروز سرآغاز فهرست‌ بلند مسائل‌ کشور مسئله‌ی‌ عدالت‌ است»‌. مسئله ای که برای شکل گیری تمام و کمال آن خرد و کلان و همه آحاد کشور باید بی‌تساهل و تسامح و بدون در نظر داشتن مسائل دیگر به وظیفه خود آنطور که مقام عزیز ولایت خواسته عمل کنند.

در پایان با آرزوی سلامتی برای حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و مراجع تقلید، ائمه محترم جمعه و جماعات از حضرت حق خواستار توفیق روزافزون جمهوری اسلامی هستیم و اعلام می‌کنیم که ان شاء الله تا پای جان برای اعتلای آرمان‌های امام و شهدا ایستاده‌ایم.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: