جمعه ۱۲ دی ۹۳ | ۱۳:۲۸
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد

پلمب در انتظار صنایع آلاینده

مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به آغاز طرح پایش شبانه صنایع استان تهران و ارائه 20 اخطاریه به صنایع گفت: با همکاری دستگاه قضایی صنایع متخلف در شب هنگام احساس آرامش و امنیت در راستای انتشار آلاینده‌ها نخواهند داشت.


13930827000492_PhotoA

مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به آغاز طرح پایش شبانه صنایع استان تهران و ارائه 20 اخطاریه به صنایع گفت: با همکاری دستگاه قضایی صنایع متخلف در شب هنگام احساس آرامش و امنیت در راستای انتشار آلاینده‌ها نخواهند داشت.

محمدهادی حیدرزاده با اشاره به آغاز طرح جهادی پایش شبانه صنایع استان تهران اظهار داشت: گشت شبانه اداره کل محیط زیست استان تهران با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ها و بر اساس برنامه‌ریزی جامع هدفمند از 6 دی ماه آغاز شده است.

مدیر کل محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: رصد کیفی زیست محیطی صنایع استان تهران و انجام اصلاحات لازم از جمله اهداف برگزاری و اجرای این طرح است بر همین اساس آلایندگی صنایع بر 7 محور صنعتی اصلی و 5 محور مکانی فرعی مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: طبق گزارش‌های مردمی بسیاری از صنایع و واحدها بعد از ساعت رسمی کاری و اداری فعالیت می‌کنند. در این میان استانداردهای زیست محیطی را در خصوص رهاسازی پسماندها، تخلیه نخاله‌ها و همچنین آلودگی هوا رعایت نمی‌کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اعلام اینکه صنایع مذکور در این ساعات با خاموش کردن سیستم فیلتراسیون به فعالیت خود با هدف افزایش ظرفیت‌های تولید و کاهش هزینه‌های جاری ادامه می‌دهند، گفت: این امر لطمات زیاد و جبران‌ناپذیری را به محیط زیست و سلامت مردم وارد می‌کند.

حیدرزاده با بیان اینکه این طرح تا پایان اسفند سال جاری ادامه می‌یابد گفت: در این میان از عملکرد دستگاه قضایی در حوزه محیط زیست به لحاظ همکاری مناسب قضات و شعب رسیدگی به جرایم زیست محیطی با دستگاه محیط زیست استان تهران و صدور احکام فراتر از انتظار تشکر می‌کنیم.

به گفته وی، این امر بیانگر اهمیت موضوع محیط زیست و سلامت مردم در حوزه قضایی کشور دارد و بدون شک با اجرای این طرح و همکاری و همراهی خوب دستگاه قضایی صنایع متخلف و آلاینده بعد از این در شب هنگام احساس آرامش و امنیت در راستای انتشار آلاینده‌ها نخواهند داشت.

حیدرزاده همچنین با اشاره به فعالیت بیش از 30 هزار واحد صنعتی در تهران گفت: بر همین اساس همکاری و تعامل مردم با محیط زیست با توجه به امکانات و تجهیزات اندک محیط زیست برای شناسایی صنایع و واحدهای آلاینده از اهمیت زیادی برخوردار است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به انجام عملیات گشت شبانه طی شب گذشته از صنایع تولید مواد غذایی، لبنی، رنگرزی پارچه، ذوب فلز، لوله‌سازی و همچنین یک واحد تولید پودر استخوان در محدوده جاده مخصوص تهران و شهرستان اسلامشهر بیان داشت: در این میان اخطارهای لازم زیست محیطی به برخی از صنایع به لحاظ خاموش بودن فیلتراسیون و … داده شد.

وی با اشاره به پلمب یک واحد بزرگ آسفالت و اخطاریه به 20 واحد صنعتی دیگر گفت: مدیران واحدهای صنعتی که اخطاریه دریافت کرده‌اند باید یک روز بعد به اداره کل محیط زیست شهرستان مربوطه مراجعه کنند و با ارائه برنامه زمانبندی موجه و اصولی نسبت به رفع آلودگی واحد تحت مدیریت خود متعهد و ملزم شوند در غیر این صورت این واحدها پلمب خواهند شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: