جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۱۲ دی ۹۳ | ۱۲:۱۸
امشب در عمار ببینید

نگاهی شرقی به جنبش وال استریت

مستند «ضلع شرقی وال استریت» به کارگردانی سیدمهدی کرباسی و محصولی از سفیر فیلم امشب در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می‌شود.


مستند «ضلع شرقی وال استریت» به کارگردانی سیدمهدی کرباسی و محصولی از سفیر فیلم امشب در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می‌شود.

مستند «ضلع شرقی وال استریت» برای نخستین بار امروز 12 دی ماه و در دومین روز از پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد.

«ضلع شرقی وال استریت» به کارگردانی سیدمهدی کرباسی و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، با ریشه یابی از علت وقوع جنبش وال استریت در آمریکا، به امکان سنجی تحقق آن در شرایط اقتصادی ایران می پردازد.

این مستند 7 دقیقه ای با مقایسه تطبیقی حول نظریه اخیر توماس پیکتی (اقتصاددان فرانسوی) بر روی اقتصاد ایران، نقدی بر ساختار غلط فعلی بانک های کشور و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی است.

توماس پیکتی، اقتصاددان فرانسوی در سال گذشته با نظریه خود سروصدای زیادی در محافل غربی کرد. او علت ایجاد جریان جنبش وال استریت را بر طبق نظریه خود، نابرابری و بی‌عدالتی عنوان می کند و سرمایه‌ای را که منجر به افزایش نرخ رشد اقتصادی نشود، سبب رشد بی عدالتی می خواند. سفیر در این مستند با نگاهی شرقی به جنبش وال استریت، تلنگری بر امکان وقوع این اتفاق در ایران می زند.

این مستند امروز 12 دی ماه، ساعت 21:30 در سالن شماره 1 سینما فلسطین، محل برگزاری پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: