جمعه 02 ژانویه 15 | 20:25
آیت‌الله خاتمی در مسجد جهاد ستادکل نیروهای مسلح:

ربط فتنه ۸۸ به انتخابات ساده‌انگاری است

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه سران داخلی فتنه در پی‌برانداختن نظام اسلامی بودند، گفت: خیلی ساده‌انگاری است که حوادث سال 88 را به انتخابات گره بزنیم.


13930816000232_PhotoA

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه سران داخلی فتنه در پی‌برانداختن نظام اسلامی بودند، گفت: خیلی ساده‌انگاری است که حوادث سال 88 را به انتخابات گره بزنیم.

مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی 88 آغاز امامت حضرت مهدی (ع) در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح با حضور سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران گفت: حماسه 9 دی به حق از حماسه‌های ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است و ارزش حماسه 22 بهمن سال 1357 را دارد که آن حماسه انقلاب را شکل داد و حماسه 9 دی به حق از شجره طیبه انقلاب پاسداری کرد.

وی با بیان اینکه ما در طول زندگی‌مان یعنی در مجموعه زندگی و مجموعه شرایط مواجه با یکی از این سه نوع حاکمیت هستیم، گفت: در جریانی که حق بر آن حاکم است وظیفه ما است که نگذاریم حق تنها بماند حق را یاری کنیم. ما روی این کره خاکی فرمانده‌ای بعد از پیامبر (ص) همانند مولای علی سراغ نداریم اما این مولا یاری نشد، شعار دادند اما کمکش نکردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فضای دوم اظهار داشت: فضای حاکمیت باطل دو جور است یکی فضای حاکمیت طاغوت است که الحمدالله آن فضا نابود شد و امیدواریم تا ابد در کشور پیش نیاید گاهی نظام اسلامی است اما فضای آن فضای باطل است.

وی اضافه کرد: در این فضا ما دو وظیفه داریم. یک فضا، که وظیفه است که ما رنگ آنها را نگیریم. آنها دارند بد و بیراه می‌گویند ما چیزی رویش نگذاریم. نگوییم خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو. این کف وظیفه است که در فضای باطل حل نشویم. رنگ فضای باطل را نگیریم.

خاتمی گفت: علاوه بر کف وظیفه همچنین یک سقف وظیفه داریم یعنی اینکه فضای باطل را عوض کنیم. می‌بینید همه دارند به ناحق بد و بیراه می‌گویند. انبیا و امامان چننن عمل کردند. یک روز پیامبر، علی و خدیجه برای مومنین راه را باز کردند امروز بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان وجود دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به فضای سوم که فضای فتنه و به تعبیر رهبری فضای غبارآلود است پرداخت و گفت: این فضا فضایی است که باطل، لباس حق به خود می‌پوشاند. این فضا به مراتب بدتر از فضای باطل است به همین دلیل مشکل امیرالمومنین بیشتر از مشکل پیامبر(ص) بود.

وی افزود: دشمن در مقابل پیامبر (ص) می‌گفت زنده باد بت. اما در زمان علی دشمن نماز ، قرآن و دعا می‌خواند. شخصی وسط جنگ صفین به امام علی (ع) ملحق شد بعد مشاهده کرد در هر دو اردوگاه قرآن، نماز و مناجات می‌خوانند تا صبح خوابش نبرد. اول صبح خدمت مولا عرض کرد به دادم برسید به شک افتادم مولا فرمود درمان درد تو نزد عمار یاسر است. خدمت عمار یاسر رفت. مشکل را گفت. عمار گفت آن پرچم مشکی و پرچمدارش را می‌بینی؟ نگاه کردم عمربن عاص است. عمار گفت من سه بار دیگر با آن پرچم و پرچمدار جنگیدم تا اینکه آن پرچم را ساقط کردیم و آن زمان بود که می‌گفتند زنده باد بت. این دفعه چهارم است که با آن می‌جنگم که بسیار سخت‌تر است چون با پوشش الله اکبر، قرآن، نماز و دعا آمده‌اند.

وی اظهار داشت: فضای فتنه سخت‌تر از فضای شفاف کفر است و فرماندهان ما مطرح می‌کردند که هشت سال دفاع مقدس به مراتب برای ما راحت‌تر بود. در این هشت ماه فتنه همان هدف بود که دشمنان می‌خواستند. یعنی چه؟ یعنی دشمنان بیرونی انقلاب، سران خارجی فتنه، آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و نوچه‌های بدبخت فلک‌زده اینها در پی نابودی نظام بودند.

وی با بیان اینکه سران داخلی فتنه در پی‌برانداختن نظام اسلامی بودند، گفت: خیلی ساده‌انگاری است که حوادث سال 88 را به انتخابات گره بزنیم.

خاتمی گفت: آقایی که حکم‌هایی از امام داشت بعد از ارتحال امام مصاحبه کرد و به صراحت گفت در زمان امام ما ولایت فقیه را قبول نداشتیم می‌ترسیدیم ابراز کنیم. در روز عاشورا هم شعار می‌دادند مرگ بر اصل ولایت فقیه. هدف این بود که ولایت فقیه نباشد و مصداق برجسته ولایت که آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای است.

وی اضافه کرد: آفرین به مردم، انصافا در فتنه 88 نشان دادند که از خواصند و بعضی که فکر می‌کردند از خواصند نشان دادند خیلی عوامند که نمی‌توانند این حقیقت واضح را بفهمند که این فتنه علیه ولایت است. قصه انتخابات نیست.

خاتمی گفت: یک بار در سال 78 سرباز کرد بوش و آلبرایت از آنها حمایت کردند فکر می‌کردند که چه اتفاقی افتاده ولی به فضل الهی و همراهی مردم تمام شد باز دوباره همان جماعت و معرکه گردان‌ها سال 88 آمدند و دنباله‌روهای فننه هنوز هم همین مسیر را طی می‌کنند و می‌گویند که حصر غیرعادلانه است. یعنی چه غیر عادلانه است دادگاه مردمی نهم دی گفتند سران فتنه اعدام باید گردند اما نظام با کمال رافت و مهر اینها را حفظ و محافظت می‌کند و شما می‌گویید غیرعادلانه است؟ این حرف دنباله همان فتنه است.

آیت‌الله خاتمی در پایان به سه عنصر از عناصر اصلی فتنه‌ها که در تاریخ امامان اجرا شده و پای ثابت تمام فتنه‌ها بوده است، اشاره کرد و عنصر خواهی دنیاطلب، سوءاستفاده از مقدسات و القا شبهه را از این عناصر برشمرد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: