جمعه 02 ژانویه 15 | 23:51

ترکیه در کشاکش گولن و اردوغان

سرویس سیاسی پنجره در این شماره با بررسی موضوع ترکیه آينده گولن در مقابل اردوغان را مورد بررسی قرار داده است و در همین راستا مصاحبه ای اختصاصی با کارامالا اوغلو، مسئول سياست خارجي حزب سعادت ترکيه داشته است.هم چنین در ادامه دکتر رضا دهقاني، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل ترکيه در گفت و گویی ابعاد مختلف روابط اردوغان و گولن را زیر ذره بین قرار داده است.


به گزارش تریبون مستضعفین تازه ترین شماره پنجره با بررسی ویژه‌ی تحولات ترکیه بر روی دکه ها آمد.اسلام گولنی تیتر شماره 223 این نشریه است. سرویس سیاسی پنجره در این شماره با بررسی موضوع ترکیه آينده گولن در مقابل اردوغان را مورد بررسی قرار داده است و در همین راستا مصاحبه ای اختصاصی با کارامالا اوغلو، مسئول سياست خارجي حزب سعادت ترکيه داشته است.هم چنین در ادامه دکتر رضا دهقاني، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل ترکيه در گفت و گویی ابعاد مختلف روابط اردوغان و گولن را زیر ذره بین قرار داده است.

Capture

گولن و اسلام ليبرال در ترکيه امروز، امپراتوري گولن را بهتر بشناسيم، اتحاد گل با طرفداران فتح الله، ريشه يابي انديشه فتح الله گولن در گفت‎وگو با دکتر احمد رهدار، نگاهي به تفکرات هواداران رئيس جنبش اسلام آناتوليايي و تحليلي بر ابعاد مختلف جريان سياسي و اجتماعي گولن از دیگر مطالب پرونده ترکیه سرویس سیاسی پنجره است.هم چنین سرویس سیاسی این هفته نامه در ادامه نامه ظریف پیرامون موضوع هسته‌ای، تحولات بحرین و تحریم های ضد ایرانی جدید را مورد بررسی قرار داده است.

اما سرویس اندیشه پنجره این هفته به سراغ اندیشه سیاسی فارابی رفته است.

سید مرتضی فاطمی سردبیر هفته نامه در یادداشتی با عنوان فيلسوف آغازگر دلایل لزوم خوانشی مجدد از فارابی را برشمرده است و دکتر سيديحيي يثربي در یادداشتی به ارزیابی سياست در انديشه فارابي پرداخته است.هم چنبن حجت االاسلام احمد جهان بزرگي نسبت فقه و سياست در انديشه فارابي را مورد بررسی قرار داده است. اما بخش اصلی این پرونده را می توان مناظره احمد بستاني و مرتضي يوسفي‎راد درباره نظريه زوال انديشه سياسي در ايران دانست. فهم شيعي فارابي در گفت‎وگو با قاسم پورحسن و نسبت شناسي مدينه فاضله فارابي با مدينه فاضله افلاطون در گفت‎وگو با دکتر نصرالله حکمت از دیگر مطالب این پرونده است.

پنج پرده از انتخابات تونس، حزب‎الله و المستقبل در مسير گشايش سياسي، مجمع الجزاير نظامي آمريکا، اردوغان و احياي اسلام‎گرايي سني و ترديد درباره حمله سايبري کره شمالي به آمريکا نیز یادداشت های باشگاه ترجمه پنجره را تشکیل می دهند.

اما ضمیمه رایگان هر هفته این نشریه، در این شماره با ابراهیم حسن بیگی از نویسندگان دفاع مقدس رفته و از خاطرات و ملاحظات او پرسیده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: