جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۶ دی ۹۳ | ۱۱:۲۵
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی:

بازدید از مسجد الاقصی حق ماست

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی طی سفر جنجال‌برانگیز خود به اراضی اشغالی اعلام کرد که ورود به مسجد الاقصی حق وی و تمام مسلمانان جهان است.


1420525199020_fbd56318-14fb-4c82-9685-826f44da6c26

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی طی سفر جنجال‌برانگیز خود به اراضی اشغالی اعلام کرد که ورود به مسجد الاقصی حق وی و تمام مسلمانان جهان است.

روزنامه السفیر چاپ لبنان، أیاد مدنی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در سخنرانی خود در مسجد الاقصی اظهار کرد: این حق من و تمام مسلمانان جهان است که به مسجد الاقصی بیاییم و نماز خواندن در این مسجد نیز حق هر مسلمانی است و سال‌هاست که ما را از آمدن به این مسجد محروم کرده‌اند.

ایاد مدنی روز گذشته به رغم ممانعت نیروهای رژیم صهیونیستی برای ورود به قدس و معطلل شدن دو ساعته و بالاخره با تلاش‌های اردن و فلسطین به مسجد الاقصی رفت و با عزام خطیب، مدیر اوقاف اسلامی قدس و عمر الکسوانی، مدیر الاقصی دیدار کرد.

وی درخصوص اوضاع مسجد الاقصی اعلام کرد که هدف از ممانعت از ورود به این مسجد ادامه تجاوزهای رژیم صهیونیستی و تلاش برای یهودی‌سازی آن است.

از سوی دیگر عدنان الحسینی، وزیر امور قدس اعلام کرد: مسجد الاقصی و قدس باید مورد توجه جدی کشورهای عربی و اسلامی قرار گیرد.

پیشتر نیروهای رژیم صهیونیستی مانع ورود ایاد مدنی به این مسجد شدند اما وی با پافشاری خود و به وسیله یکی از خودروهای وابسته به سفارت اردن وارد این مسجد شد.

محمد حسین، مفتی قدس نیز پس از ایراد سخنرانی ایاد مدنی در مسجد الاقصی دعوت ایاد مدنی از مسلمانان برای ورود به مسجد الاقصی را یک اقدام جسورانه و شجاعانه خواند.

ایاد مدنی پس از ایراد سخنان خود همراه مسوولان فلسطینی در قبه الصخره نماز خواند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در افتتاحیه همایش یادبود قدس که در شهر رام‌الله در کرانه باختری با حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین کنسول ترکیه برگزار شده بود، تاکید کرد: آمدن به قدس و بازدید از آن نشان‌دهنده حقانیت ما در حمایت از مسجد الاقصی و قدس و بیانگر پایبندی ما در حمایت از مکانی است که هیچ‌ گاه نمی‌گذاریم کسی آن را از ما بگیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: