سه‌شنبه 06 ژانویه 15 | 17:18

جشنواره عمار نوید تمدن نوین اسلامی است

جشنواره عمار نشان داد که با دست خالی اما دلهایی مملو از ایمان و توکل و با تلاش و ممارست در مسیر حق، علی رغم همه نامهربانی ها و بی توجهی کرسی نشینان عمارت فرهنگ، می توان با تکیه بر فطرت پاک انسانها و عزم و اراده توده ی مردم بر قله های رفیع فرهنگ و هنر ایستاد و بر پرچمداری تمدن نوین اسلامی در این عرصه با افتخار فخر فروخت.


به گزارش تریبون مستضعفین شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان از عوامل جشنواره مردمی فیلم عمار تقدیر کردند. این شورا در نامه‌ای سرگشاده نوشت:

پوستر جشنواره عمار

استاد عزیز و فرهیخته:

جناب حاج صادق آهنگران

چه بی نظیر فرمود امام راحلمان که هنر، دمیدن روح تعهد است در انسانها و امروز جشنواره عمار چه هنرمندانه تعهد و معنویت را بر کالبد خسته جان سینمای این انقلاب می دمد و چه پر افتخار با فانوسهای روشنگر مستندش آسمان سینمای ایران را درخشان و پرفروغ ساخته است.

انقلابی که فرهنگی بود و هست برای مانایی و ماندگاری اش مستلزم جوانانی است که با ابزارهای نوین و روشهای هنرمندانه، آرمان ها و ارزشهای آن را از قاب دور بین ها و بر پرده ی جان انسانهای آزاده دنیا فریاد بزند.

جشنواره عمار نشان داد که با دست خالی اما دلهایی مملو از ایمان و توکل و با تلاش و ممارست در مسیر حق، علی رغم همه نامهربانی‌ها و بی توجهی کرسی نشینان عمارت فرهنگ، می توان با تکیه بر فطرت پاک انسانها و عزم و اراده توده ی مردم بر قله های رفیع فرهنگ و هنر ایستاد و بر پرچمداری تمدن نوین اسلامی در این عرصه با افتخار فخر فروخت.

جشنواره مردمی فیلم عمار نشان داد آنچه موجب افتخار و مباهات است لبخند رضایت مادران شهداست نه اسکارها و خرس های طلایی و نه تشویق های وزارت خارجه شیطان بزرگ. بی شک این روزها و در بهبوهه اکران های مردمی این جشنواره روح مطهر امام مهربان و شهدای عزیزمان مملو از بهجت و شادمانی از ثمربخشی درخت تنومند انقلاب در بستر هنر و فرهنگ است و بدون تردید مقتدای آزادگان جهان رهبر فرزانه انقلاب نیز دعاگوی جوانان برومند و فرهیخته ایست که وارثان افتخارآفرینان دهه شصت انقلابند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان به عنوان نماینده دانشجویان بسیجی و به عبارتی نماینده تشکلهای دانشجویی استان گلستان بر خود فرض می دانست به پاس جهاد بی وقفه حماسه سازان هنرمند و متعهد جشنواره مردمی فیلم عمار از مجموعه دست اندرکاران این جشنواره و به ویژه شما استاد فرهیخته و ارجمند و جانباز فداکار اسلام و انقلاب که امسال جشنواره به دستان توانمند حضرتعالی به عنوان شهید زنده این انقلاب اداره شد تقدیر و تشکر نماید.

همچنین جا دارد از تمامی اکران کنندگان و تلاشگران مردمی این جشنواره بالاخص عزیزان هنر دوست و هنرمند گلستانی در شهرستانهای این استان از جمله گرگان، گنبدکاووس، مینودشت و… نیز کمال سپاس و امتنان را داشته باشیم که صادقانه و صمیمانه هنر را از انحصار غرب زدگان و غرب دوستان به جایگاه اصلی خود یعنی درمیان آحاد ملت و مردم کشانیدند و نشان دادند فیلم خوب و متعهدانه در هر کجای این میهن که باشد مخاطب دارد و آنچه سینمای ما را بی مخاطب ساخته است فقدان تعهد و معنویت و محتواست.

امید است در پرتو عنایات ذات اقدس الهی و ادعیه زاکیه ولی امر مسلمین جهان به زودی سینمای ایران اسلامی با پوست اندازی شاهد افتخارآفرینی بیش از پیش عمارهای هنر انقلاب باشد و فریاد صلح و عدالت و آزادگی را از ماذنه های رفیع هنر به سمع و نظر جهانیان برساند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: