چهارشنبه 07 ژانویه 15 | 09:38
سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد

نگرانی بان‌کی‌مون از بازداشت شیخ علی سلمان

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که دبیرکل این سازمان از بازداشت شیخ علی سلمان در بحرین ابراز نگرانی کرده است.


139211161415328202057803

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که دبیرکل این سازمان از بازداشت شیخ علی سلمان در بحرین ابراز نگرانی کرده است.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرده است که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل مسئله بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق و حوادث پس از آن را با اهتمام زیادی دنبال می‌کند.

وی همچنین اعلام کرده است که بان کی مون همچون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از بازداشت شیخ علی سلمان نگران است.

پیش از این نیز شبکه خبری العالم گزارش داده بود که “لیز تروسال” سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل  با ابراز نگرانی درباره بازداشت شیخ علی سلمان و ادامه بازداشت فعالان سیاسی در این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرده است: بر اساس اطلاعات موثقی که دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ژنو جمع‌آوری کرده است، شیخ علی سلمان روز یکشنبه پس از احضار به مرکز تحقیقات جنایی برای بازجویی بازداشت شد و بازداشت او فقط دو روز پس از انتخاب دوباره او به دبیر کلی جنبش الوفاق برای چهارمین بار صورت گرفت.

به‌گفته تروسال ، وکلای شیخ سلمان گفته‌اند که به او اتهامات خطرناک از جمله دعوت به ساقط کردن دولت بحرین وارد شده است که مجازات‌های سخت و سنگینی را به‌دنبال دارد.

سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در این بیانیه، از دولت بحرین خواست که شیخ سلمان و دیگر افراد محکوم و یا بازداشت شده در ارتباط با حقوق اساسی آنان از جمله حق آزادی بیان و عقیده و تجمع را آزاد کند.

وی افزود که در صورت محاکمه شدن شیخ علی سلمان، دولت بحرین باید شرایط محاکمه عادلانه را برای او تضمین کند، تروسال همچنین از مسئولان بحرینی خواست که به توصیه‌های کمیته مستقل حقیقت‌یاب در سال 2011 برای تضمین آزادی بیان و تجمع عمل کنند.

در این بیانیه آمده است که احزاب مخالف پایه‌های اساسی هر نوع دموکراسی به حساب می‌آیند و بازداشت شیخ سلمان می‌تواند خفقان سیاسی را که با شروع اعتراض‌های ضددولتی از حدود چهار سال پیش شروع شده است، تشدید کند.

وی تأکید کرد، گفت‌وگوی مسالمت آمیز و سازنده، تنها راه خارج شدن از بحران کنونی در بحرین است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.