چهارشنبه 07 ژانویه 15 | 19:21
نماینده مرجعیت نجف:

علمای اسلام چهره واقعی اسلام را نشان دهند

نماینده مرجعیت نجف گفت: امروز کسانی به اسم اسلام علیه اسلام قد علم کرده‌اند و منافق هستند، منافقین می‌خواهند از خلاءها استفاده کنند و به منافع خود برسند. آنها خود را مدافع اسلام می‌دانند در حالی که ابزار کفار هستند و به دنبال اختلاف و تفرقه‌افکنی‌اند.


1420616635947_hamid forootan-20

نماینده مرجعیت نجف گفت: امروز کسانی به اسم اسلام علیه اسلام قد علم کرده‌اند و منافق هستند، منافقین می‌خواهند از خلاءها استفاده کنند و به منافع خود برسند. آنها خود را مدافع اسلام می‌دانند در حالی که ابزار کفار هستند و به دنبال اختلاف و تفرقه‌افکنی‌اند.

علامه بشیر نجفی در مراسم افتتاحیه بیست‌وهشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان “امت واحده اسلامی؛ چالش‌ها و راهکارها” که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید که خدا و پیامبر را اطاعت کنید و با یکدیگر متحد باشید. از زمان طلوع آفتاب اسلام تاکنون نبردهای زیادی علیه اسلام صورت گرفته و در هر دوره‌ای این گروه‌های ضد اسلام شکل خاصی به خود گرفته‌اند و به دنبال نابود کردن آموزه‌های پیامبر (ص) بوده‌اند و از وحشتناک‌ترین هجمه‌ها استفاده می‌کردند.

نماینده مرجعیت نجف یادآور شد: عاقلان و خردمندان و علمای اسلام بدانند آیا وقت آن نرسیده که چهره واقعی و رحمت اسلام را نشان دهند تا بتوانند در مقابل استکبار بایستند. ما باید دست به دست هم بدهیم. این مساله قابل تحقق نیست مگر در پرتو پیاده کردن آموزه‌های اسلامی. مسلمانان باید همه به دنبال وحدت باشند تا پرچم اسلام برافراشته بماند و از بردگی نجات یابند. امیدوارم این اجلاس بتواند راه‌حل مناسبی برای رسیدن به وحدت ارائه بدهد.

در ادامه مراسم هایل عبدالحفیظ وزیر اوقاف و امور دینی اردن با بیان این‌که «ما باید بحران‌های منطقه را ارزیابی کنیم» اظهار کرد: مساله دشمنان اسلام از قدیم تا به امروز بوده ولی اکنون یک چهره جدیدی به خود گرفته و فعالیت تکفیری‌ها بیشتر شده است. برای اولین بار است که مسلمانان گردن یکدیگر را می‌زنند و دچار نوعی برادرکشی شده‌اند. متاسفانه اینگونه مسائل در منطقه زیاد شده و خون‌های بی‌گناهی به زمین ریخته می‌شود. مسلمانان باید در مقابل این افراطی‌گری‌ها بایستند.

وزیر اوقاف و امور دینی اردن ادامه داد: ما به عنوان مسلمان تمام این کشتارها را محکوم می‌کنیم. تجاوز از هر دین و مذهبی که باشد محکوم است. انسان‌ها طبق سخنان الهی همواره از تکریم برخوردار هستند. هر دین و مذهبی هم که داشته باشند تکریم آنها الهی است. متاسفانه علیرغم تمام تلاش‌هایی که برای وحدت در منطقه صورت می‌گیرد باز هم ما شاهد کشتارهای زیادی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ما امت‌های اسلامی باید به عنوان بهترین امت‌ها شناخته شویم ولی متاسفانه دچار انحراف شده‌ایم. دشمنان کاری کرده‌اند که مسلمانان همدیگر را بکشند. ما به برادران و علمای اسلام این خطر را گوشزد می‌کنیم و این پیام را داریم که باید علیه اینگونه ترورها یک جهاد صورت گیرد و جهاد ما با وحدت به دست می‌آید. ما باید مذاهب همدیگر را به رسمیت بشناسیم و نباید مسائل کوچک داخلی را به گونه‌ای بزرگ جلوه بدهیم که دچار اختلاف و تفرقه شویم.

وزیر اوقاف و امور دینی اردن در پایان گفت: در سالروز ولادت پیامبر (ص) باید با رسیدن به وحدت، دل این پیامبر بزرگ و مهربانی را شاد کنیم و بر مسلمانان حرام است که با یکدیگر استکبار و ستیز کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: