پنج‌شنبه 08 ژانویه 15 | 10:19
یک مجاهد عراقی گفت:

بیشترین ضربه را«اهل سنت»از داعش می‌خورد

یک مجاهد عراقی گفت: تروریسم کور، امروز که از سوی غرب حمایت می‌شود، به شکل داعش متجلی می‌شود و هیچ کسی هم از فتنه آنها در امان نیست و بیشترین قشری که از داعش ضربه می‌خورد، اهل سنت است.


13930621000219_PhotoA

یک مجاهد عراقی گفت: تروریسم کور، امروز که از سوی غرب حمایت می‌شود، به شکل داعش متجلی می‌شود و هیچ کسی هم از فتنه آنها در امان نیست و بیشترین قشری که از داعش ضربه می‌خورد، اهل سنت است.

هادی عامری از مجاهدین عراق در بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: در کشور ما چالش‌های فراوانی وجود دارد که مهم‌ترین آن جریان تکفیری است. از خداوند می‌خواهم این نشست ما را به یک فرمول سازنده‌ای در برخورد با این جریان در عرصه‌های مبارزاتی، فرهنگی و اقتصادی برساند.

وی تصریح کرد: امروز خطر واقعی که دامن‌گیر امت اسلامی است، اندیشه‌های کور تکفیری است که می‌خواهد امت ما را از هم بپاشد؛ این ترورسیم از سوی استکبار مورد حمایت واقع شده است و آنها به بهانه جلوگیری از گسترش کمونیست، القاعده را بوجود آوردند ولی امروز خود در این باتلاق گیر افتاده  و از این تفکرات افراطی رنج می‌برند.

این مجاهد عراقی ابراز داشت: تکفیری‌ها در غالب بهار عربی سعی کردند سوریه را از بین برده و داعش را با سلاح مادی و معنوی حمایت کردند؛ غرب و آمریکا مسئول همه جنایت‌های داعش هستند. آیا می‌شود باور کرد که آمریکا برای مبارزه با داعش آمده است؟ در صورتی که حمایت‌های مالی غرب و کشورهای خلیج فارس این گروه‌ها را تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه تروریسم کور، امروز که از سوی غرب حمایت می‌شود، به شکل داعش متجلی می‌شود و هیچ کسی هم از فتنه آنها در امان نیست، گفت: غرب فکر می‌کند که از سنی‌ها حمایت می‌کند و امروز کسی که قربانی آنها شده، اهل سنت هستند؛ دو و نیم میلیون نفر آواره شدند و در تبعیدگاه به سر می‌برند. این پیام داعش برای اهل سنت است و بیشترین قشری که از داعش ضربه می‌خورد، اهل سنت است.

عامری خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه به جای اینکه همه تلاش‌های ما برای حمایت از قدس و فلسطین، بسیج شود، افراد از کشورهای اسلامی تحت پوشش داعش، بسیج می‌شوند تا مسلمانان را از بین ببرند و در این میان فقط صهیونیست‌ها هستند که سود می‌برند.

وی گفت: اگر فتوای آیت‌الله سیستانی و مقاومت جوانان ما نبود امروز داعش در سایر کشورهای منطقه بود. بنده معتقدم ما نیازی به ائتلاف بین‌المللی نداریم و مردم عراق می‌توانند به پیروزی برسند؛ مردم عراق محاصره آمرلی را شکستند و توانستند پیروزی‌هایی را به دست آورند بنابراین ما نیازی به حضور آمریکا در منطقه نداریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: