شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۰ دی ۹۳ | ۱۱:۴۸
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد

حمله‌های هکری ۴ برابر شد

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد میزان نرم‌افزارهای مخرب رایانه‌ای طراحی‌شده در ۲ سال اخیر در مقایسه با مجموع این بدافزارها در ۱۰ سال گذشته بیشتر است.


13931020000171_PhotoA

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد میزان نرم‌افزارهای مخرب رایانه‌ای طراحی‌شده در ۲ سال اخیر در مقایسه با مجموع این بدافزارها در ۱۰ سال گذشته بیشتر است.

بررسی‌های موسسه AV-Test بر روی بدافزارهای رایانه‌ای نشان می‌دهد که این محصولات مخرب کاربران رایانه‌ها را به طور جدی به دردسر انداخته و البته از آن سو موجب رونق کسب و کار شرکت‌های امنیتی و افرادی شده‌اند که در زمینه مقابله با این خطرات و تهدیدها تخصص دارند.

AV-Test در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده که تعداد بدافزارهای رایانه‌ای در سال 2014 از مرز 143 میلیون مورد گذشته که نسبت به سال قبل از آن 72 درصد افزایش نشان می‌دهد. البته این رقم صرفا مربوط به تعداد بدافزارهای رایانه‌ای کشف شده است و ممکن است تعداد فراوانی از بدافزارهای یاد شده کشف نشوند.

گزارش موسسه یاد شده نشان دهنده آن است که تعداد بدافزارهای کشف شده در کمتر از دو سال گذشته از مجموع تعداد آنها در ده سال اخیر بیشتر است. برخی شرکت های امنیتی مشابه شناخته شده مانند Malwarebytes  و  Kaspersky  هم از روندهای نگران کننده مشابهی خبر داده اند.

به عنوان مثال کاسپراسکای از چهاربرابر شدن حملات بدافزارهای همراه در سال 2014در مقایسه با سال 2013 خبر داده و از ناتوانی نرم افزارهای امنیتی در شناسایی تهدیدات جدید اظهار نگرانی کرده است. امروزه بسیاری از بدافزار نویسان با خرید و بارگذاری کدهای مخرب آنها را تغییر کرده و بدافزارهایی را طراحی می کنند که به سادگی قابل شناسایی نبوده و می توانند داده های کاربران را به سرقت ببرند. قیمت این کدها گاهی به زیر صد دلار می رسد ولذا خرید آنها برای عموم کاربران اینترنت ممکن است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: