سه‌شنبه 09 نوامبر 10 | 15:02

تجمعی برای دفاع از سه شخصیت ناهمگون! (عکس)

افرادی که خود را از «مدافعان حقوق بشر» می نامیدند در مقابل مجسمه «آوریلیوس مارکو» در شهر رم ایتالیا تجمع کرده به شکلی تأمل برانگیز در ایتالیا دست به اعتراض زدند. این افراد عکس یار دیکتاتور سابق عراق را در کنار عکس «سکینه آشتیانی» متهم به ارتکاب زنای محصنه و قتل و همچنین «گلعاد شالیط» سرباز ارتش رژیم صهیونیستی که اسارت گروه های فلسطینی است، قرار دادند.


در پی صدور حکم اعدام برای «طارق عزیز»، وزیر امور خارجه حکومت سابق عراق، افرادی که خود را از «مدافعان حقوق بشر» می نامیدند به شکلی تأمل برانگیز در ایتالیا دست به اعتراض زدند.

این گروه با هدف جلب توجه افکار عمومی جهان، در مقابل مجسمه «آوریلیوس مارکو» در شهر رم ایتالیا تجمع کرده و عکس یار دیکتاتور سابق عراق را در کنار عکس «سکینه آشتیانی» متهم به ارتکاب زنای محصنه و قتل و همچنین «گلعاد شالیط» سرباز ارتش رژیم صهیونیستی که اسارت گروه های فلسطینی است، قرار دادند.


هر چند خبرگزاری های منتشر کننده این خبر و تصاویر مربوط به آن که نشان می دهد کمی بیش از صدنفر در این تجمع شرکت کرده اند سخنی از ماهیت گروه تجمع کننده به میان نیاورد، قرار دادن تصاویر اشخاصی که موقعیت و جرایم آنها، هیچ ارتباطی به هم ندارد، حکایت از بی مایگی اقدام تجمع کنندگان دارد.

بر پایه این گزارش، «طارق عزیز»، که سال ها به عنوان معاون نخست وزیر و زیر امور خارجه حکومت «صدام» در عراق این دیکتاتور معدوم را در همه جنایت هایش همراهی کرده، هفته پیش در دادگاهی عراقی به اعدام محکوم شد. «طارق» هر چند پس از سقوط «صدام» تلاش کرد، وانمود کند که در جنایات «صدام» هیچ نقش و مشارکتی نداشته! و تنها مجبور به همراهی وی بوده، در تمام سال های حکمرانی دیکتاتور معدوم عراق، از نزدیکترین و وفادارترین اشخاص مرتبط با وی بوده است.

وزیر خارجه حکومت «صدام»، به واسطه مسیحی بودنش، رابط ویژه وی با کشورهای مسیحی غربی به شمار رفته و به شهادت نزدیکان «صدام» همواره طرف مشورت وی بوده است.

از سوی دیگر، «سکینه آشتیانی» است؛ زنی که به دلیل دو جرم مشخص زنای محصنه و خیانت به همسرش و همچنین مشارکت در قتل وی در ایران به اعدام محکوم شده است. جنجال ها پیرامون وضعیت «آشتیانی» آنگاه آغاز شد که در رأی اولیه حکم سنگسار برای وی صادر شده بود؛ حکمی که هنوز نهایی نشده است، ولی جرایم مرتکب شده توسط وی صدور حکم اعدام برای وی را محتمل کرده است؛ هرچند درباره نحوه اجرای حکم وی هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

اما نصب تصویر «گلعاد شالیط» که در اسارات گروه های فلسطینی است، اوج جوسازی تجمع کنندگان اجتماع یادشده را نشان می دهد. در حالی که هم اکنون هزاران فلسطینی و لبنانی بی گناه از نوجوان و جوان و میانسال و سالخورده و زن و مرد یا در زندان های رژیم صهیونیستی بوده و یا به دست این رژیم ربوده شده و از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست، این مدافعین حقوق بشر، برای آزادی اش تجمع می کنند.

گفتنی است، این روزها، کشورهای غربی با بهره گیری از ابزار سازمان های حقوق بشری، از هر فرصتی برای تخریب چهره مسلمانان و به ویژه ایران استفاده می کنند و این تجمع با بن مایه حمایت از کسانی که مستقیم و یا غیر مستقیم جان فرد یا افرادی را گرفته اند، و همان گونه که در بالا آمد، یکی از این افراد در عوض هزاران نفر در زندان است، به خوبی ماهیت بیشتر چنین اعتراضاتی را نشان می دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.