یکشنبه ۲۱ دی ۹۳ | ۰۹:۳۵
رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد

کشف 215 فقره پرونده کلان بالای 5 میلیارد

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در سال گذشته براساس اجرایی شدن قانون مبارزه با قاچاق، بخشی از نیازهای تجهیزاتی تأمین نشده و ۵۰ درصد حق ناجا بلوکه شد.


13921204000403_PhotoA

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در سال گذشته براساس اجرایی شدن قانون مبارزه با قاچاق، بخشی از نیازهای تجهیزاتی تأمین نشده و ۵۰ درصد حق ناجا بلوکه شد.

سردار فتح‌الله زمانیان در همایش تخصصی رؤسای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به برگزاری هر ساله این همایش اظهار داشت: عمده‌ترین اهداف این همایش بررسی ضعف و قوت‌های سال گذشته و تبیین روش‌های جدید و شناسایی خط مشی جدید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

سردار زمانیان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته افزود: علاوه بر اقدامات مقاله‌ای در حوزه پیشگیری نیز پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات بسیار خوبی انجام داده که کنترل مجرمین سابقه‌دار، کنترل مصرف‌کنندگان عمده سوخت از جمله مصرف‌کنندگان صنعتی، کشاورزی و همچنین کنترل در حوزه توزیع از جمله این موارد بوده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: علاوه بر این موارد، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اطلاعات تخصصی در حوزه مقابله، تحلیل و پیشگیری را نیز دراختیار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار داده و اقدامات خوبی در ریشه‌یابی پرونده‌های کلان قاچاق داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به اینکه از 27 اسفند ماه سال گذشته و بنابر ماده 77 قانون مبارزه با قاچاق 50 درصد از حقوق این پلیس در خزانه بلوکه شد، براساس نیاز ذاتی خود، برنامه‌های از پیش تعیین شده خود را اجرایی کرد.

سردار زمانیان با اشاره به کشفیات در سال جاری گفت:‌ در سال جاری با رشد 24 درصدی ارزش کشفیات به دست آمده روبه‌رو بودیم و در این مدت موفق به کشف 65 هزار و 826 پرونده شدیم که 215 فقره پرونده کلان بالای 5 میلیارد ریالی و 1569 پرونده یک تا 5 میلیارد ریالی است؛ در این مدت 449 باند قاچاق کالا نیز دستگیر شده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: