دوشنبه 12 ژانویه 15 | 11:28
امیرحسین قهرایی خبر داد:

تولید فیلم سینمایی «چاق و لاغر»

امیرحسین قهرایی از جمله کارگردانان مجموعه تلویزیونی چاق و لاغر از ساخت نسخه ای تازه از داستان این دو کارآگاه عجیب دهه شصتی خبر داد. این نسخه، سینمایی بوده و با ترکیبی از جلوه های ویژه رایانه ای و فیلمبرداری زنده ساخته میشود و البته که دو شخصیت اصلی آن نیز عروسک خواهند بود.


20150112100757ch-ssss

امیرحسین قهرایی از جمله کارگردانان مجموعه تلویزیونی چاق و لاغر از ساخت نسخه ای تازه از داستان این دو کارآگاه عجیب دهه شصتی خبر داد. این نسخه، سینمایی بوده و با ترکیبی از جلوه های ویژه رایانه ای و فیلمبرداری زنده ساخته میشود و البته که دو شخصیت اصلی آن نیز عروسک خواهند بود.

حامد مظفری-امیرحسین قهرایی که در سالهای اخیر بیشتر بواسطه کارگردانی مجموعه های دوربین مخفی شناخته میشود سالها پیش و در اواسط دهه 60 به همراه مسعود رسام، علی‌اصغر آزادان، کامبیز صمیمی مفخم و حسن زارع یک مجموعه عروسکی به نام “چاق و لاغر” را کارگردانی کرد.

فیلمنامه این مجموعه توسط بیژن بیرنگ نوشته شده بود و داستان آن درباره دو کارآگاه چاق و لاغر بود که با بی عرضگی خود در انجام ماموریتهای محوله از سوی رییس شان، اسباب عصبانیت این رییس را فراهم می کردند. نکته قابل توجه “چاق و لاغر” حضور یک خودرو به نام “قرقی” در اثر بود که بی راننده این دو کارآگاه را به مقاصد عملیاتی می رساند!

به دنبال گرفتن رایت کار از شبکه دوم هستم

در سالهای اخیر و با شدت گرفتن تب دنباله سازی درباره آثاری چون “شهر موشها” و “کلاه قرمزی” شنیده هایی درباره ساخت دنباله ای بر “چاق و لاغر” شنیده شد. امیرحسین قهرایی کارگردان این مجموعه  با بیان اینکه فکرهایی برای ساخت نسخه ای تازه از “چاق و لاغر” دارد بیان داشت: در سالهای اخیر بارها به فکرم افتاده ام که کاری تازه براساس آن مجموعه بسازم و البته در ماههای اخیر نیز این علاقمندی شدت گرفته است بخصوص که بسیاری سراغ آن مجموعه را از من می گیرند.

وی ادامه داد: اخیرا رایزنیهایی را با شبکه دوم سیما که رایت مجموعه در اختیار آنهاست انجام داده ام تا مالکیت کار را بگیرم یا لااقل رضایت آنها را برای ساخت یک فیلم سینمایی براساس داستان “چاق و لاغر” برآورده بسازم.

ترکیبی از فیلمبرداری زنده و سی.جی.آی

قهرایی درباره کیفیت این نسخه سینمایی بیان داشت: طبیعی است که کاراکترهای اصلی باید همان دو عروسک باشند و البته که فیلمبرداری زنده هم خواهیم داشت. در کنار آن یک سری نماهای فیلم که فانتزی هستند باید توسط سی.جی.آی(جلوه های ویژه رایانه ای) خلق شوند.

سعی خواهیم کرد بازیگران مطرح داشته باشیم

وی درباره اینکه آیا برای ساخت فیلم سینمایی “چاق و لاغر” بازیگران سرشناس را به خدمت خواهد گرفت یا نه به میزان گفت: طبیعی است که وقتی بخواهید فیلم سینمایی بسازید باید این را هم درنظر بگیرید که فیلمتان گیشه خوبی داشته باشد پس در کنار شخصیتهای اصلی کار سعی خواهیم کرد از بازیگران مطرح نیز در نقشهای مکمل استفاده کنیم تا حاصل کار شسته رفته شود.

نسخه باکیفیت سریال “چاق و لاغر” در آرشیو سیماست

با وجود شبکه های مختلف دیجیتال که بسیاری از آثار خاطره انگیز تلویزیون در سالهای قبل را روی آنتن می فرستند اما هنوز نسخه ای قابل قبول و باکیفیت از “چاق و لاغر” از این شبکه های روی آنتن نرفته است. قهرایی در چرایی این ماجرا به میزان گفت: نسخه باکیفیت مجموعه باید در آرشیو صداوسیما موجود باشد. البته نمی دانم در کدام شبکه ولی به هر حال شبکه دوم که مالک کار است قاعدتا باید نسخه باکیفیتی از مجموعه داشته باشد که بد نیست این نسخه یافت شده و روی آنتن برود.

قهرایی ادامه داد: خودم نسخه ای باکیفیت از “چاق و لاغر” ندارم؛ نسخه ای که من دارم وی.اچ.اس است و البته که کیفیت قابل ملاحظه ای ندارد.

بمحض رضایت مسئولان شبکه دوم وارد پیش تولید می شویم

این کارگردان درباره زمان تولید “چاق و لاغر” گفت: به محض اینکه بتوانیم رضایت مسئولان شبکه دوم را بگیریم وارد پیش تولید خواهیم شد.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.