دوشنبه 12 ژانویه 15 | 12:21
رسایی در تذکر شفاهی:

استقلال کشور به سانتریفیوژها وصل است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آرمان ما به سانتریفیوژها وصل نیست اما استقلال و غیرت کشور به آنها وصل است.


13921028000013_PhotoA

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آرمان ما به سانتریفیوژها وصل نیست اما استقلال و غیرت کشور به آنها وصل است.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در صحن علنی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی اخیرا مطرح کرده‌ است که دلش می‌خواهد رفراندومی برگزار شود.

وی ادامه داد: یک حقوقدان باید بداند اداره حکومت دل‌بخواهی نیست و برای هر کاری قانون پیش‌بینی شده است.

رسایی با اشاره به موافقت خود با برگزاری رفراندوم و تأکید بر ضرورت انجام آن گفت: اما آقای روحانی! شما وعده دادید صد روزه گزارش می‌دهید، 6 ماهه مشکلات را حل می‌کنید و زندگی مردم را متحول می‌کنید اما نشد.

وی خطاب به رئیس جمهور،‌گفت: شما گفتید هم سانتریفیوژ‌ها باید بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها که هیچ کدام نچرخید و بیکاری بیشتر شد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آقای روحانی شما گفتید با توافقنامه ژنو تحریم‌ها برداشته می‌شود اما نه تنها هیچ تحریمی برداشته نشد بلکه تحریم‌ها بیشتر شد.

وی خطاب به رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: شما گفتید مسکن مهر را ادامه می‌دهیم اما آن را تعطیل کردید؛ گفتید یارانه‌ها را ادامه می‌دهیم اما حامل‌های انرژی گران شد و یارانه‌ها اضافه نشد.

رسایی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور شما به مردم وعده دادید که از بورس حمایت می‌کنید و سرمایه‌هایتان را به بورس بیاورید و مردم سرمایه خود را به بورس بردند اما سرمایه‌شان نصف شد.

وی خطاب به رئیس‌جمهور تصریح کرد: شما وعده دادید عزت را به پاسپورت‌های ما بازمی‌گردانید اما سفارت فرانسه به زنان ما می‌گوید کشف حجاب کنید تا به شما ویزا دهیم و هنوز به نماینده دولت در سازمان ملل ویزا داده نشده است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شما گفتید از رکود عبور شده است اما رکود حاکم بر بازار جامعه است؛ نان را به یکباره 30 درصد گران کردید و در برخی مناطق 50 و در نقاطی نیز 100 درصد گران شده اما نظارت نمی‌کنید.

وی خطاب به رئیس‌جمهور افزود:‌نفت بالای صد دلار به دلیل ضعف عملکرد ژنرال‌های شما و اعتماد به کدخدا برای فشار به مردم 40 دلار شده است.

رسایی در ادامه گفت: آقای رئیس‌جمهور! شما وزرایی را به کار گرفته‌اید که ثروت‌شان چند صد میلیارد است؛ آقای روحانی در این مدت نه مشکلی حل کردید نه تدبیری، و نه امیدی ایجاد کردید.

وی با درخواست از رئیس‌جمهور برای برگزاری رفراندوم خاطرنشان کرد: رفراندوم برگزار کنید که آیا این تدابیر شما که سبب ناامیدی در جامعه شده است ادامه پیدا کند یا نه؟

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری سخنان اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه آرمان‌های ما نه به سانتریفوژ بلکه به قلب و دل و مغز ما وصل است، گفت: مشکل این است که قلب و مغز و دل به کجا وصل است؟ آرمان ها به سانتریفیوژ وصل نیست اما استقلال و غیرت کشور به آن وصل است.

وی در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به مصوبه دولت که 20 درصد گاز را گران کرده است اظهار داشت: شرکت گاز به شکلی عمل می‌کند که خانواده‌هایی که 300 متر مکعب گاز مصرف می‌کنند 47 درصد گران‌تر پرداخت می‌کنند اما خانواده‌هایی که هزار و هشتصد مترمکعب مصرف گاز دارند 7 درصد گران‌تر می‌پردازند.

عضو کمیسیون اصل 90 با اشاره به حضور مدیران شرکت گاز در این کمیسیون گفت: در جلسه با آنان ثابت کردیم که روش محاسبه‌شان غلط است اما حاضر به اصلاح آن نیستند در نتیجه هر کسی بیشتر گاز مصرف می‌کند ارزان تر هزینه می‌دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: