سه‌شنبه 09 نوامبر 10 | 22:50

«در چنگال عقاب» ؛ گزارشی مستند از نحوه دستگیری ریگی

« در چنگال عقاب »؛ گزارش واقعی و مستند از نحوه رهگیری و فرود هواپیمای حامل عبدالمالک ریگی، به کوشش سید حکمت قاضی میرسعید توسط انتشارات سوره مهر منتشر می شود. عین عملیاتی که برای دستگیری عبدالمالک توسط نیروی هوایی صورت گرفت در این کتاب به صورت مستند آمده که با فرماندهی این عملیات، فرماندهی پایگاه و خلبانان پایگاه شکاری مصاحبه شد.


« در چنگال عقاب »؛ گزارش واقعی و مستند از نحوه رهگیری و فرود هواپیمای حامل عبدالمالک ریگی، به کوشش سید حکمت قاضی میرسعید توسط انتشارات سوره مهر منتشر می شود.

به گزارش ستاد خبر انتشارات سوره مهر،سید حکمت قاضی میر سعید درباره این کتاب گفت:«در چنگال عقاب» روایت مستند از نقش نیروی هوایی ارتش در دستگیری عبدالمالک ریگی و نحوه رهگیری و دستگیری او توسط نیروی هوایی است.

وی افزود: درست است که کار اطلاعاتی را وزارت اطلاعات انجام داد اما کار اصلی که در آسمان اتفاق افتاد و کاری بسیار سخت و طاقت فرسا بود را خلبانان نیروی هوایی انجام دادند.

این نویسنده ادامه داد:نحوه عملیات به این گونه بود که ساعت 10 شب از طریق خبری که از فرودگاه دبی به وزارت اطلاعات داده شد مسئولین درصدد برآمدند که فورا برای دستگیری ریگی اقدام کنند.

قاضی میرسعید گفت:به محض ارسال این خبر، گزارش آن به فرماندهی کل ارتش، سرلشکر صالحی داده شد و او از طریق معاونت اطلاعاتی وارد عمل شد و فرماندهی عملیات به نیروی هوایی ارتش سپرده شد.سرتیپ شاه صفی؛فرمانده نیروی هوایی هم با توجه به اینکه تنها یک ساعت ونیم زمان وجود داشت سریعا با دیگر فرماندهان نیرو، نحوه عملیات را طرح ریزی کردند.

وی افزود:چندین گزینه برای نحوه عملیات وجود داشت اما بهترین گزینه، فرود هواپیمای مسافربری در فرودگاه بندرعباس بود.با توجه به اینکه از دبی تا بندرعباس نیم ساعت فاصله بود و فرصتی برای دخالت بیگانگان و همچنین احتمال اینکه با خبردار شدن خلبان ممکن بود او هواپیما را برگرداند وجود نداشت و همچنین فرودگاه بندرعباس در کنار پایگاه هوایی با قدرت عملیات بالا وجود دارد، این گزینه انتخاب شد….

قاضی میرسعید گفت:عین عملیاتی که برای دستگیری عبدالمالک توسط نیروی هوایی صورت گرفت در این کتاب به صورت مستند آمده که با فرماندهی این عملیات، فرماندهی پایگاه و خلبانان پایگاه شکاری مصاحبه شد.

وی افزود: دقیقا به صورت واقعی از لحظه ارسال خبر حضور عبدالمالک ریگی در هواپیمای مسافربری،نحوه رهگیری،انجام عملیات و همچنین فرضیاتی که در خصوص عدم تمکین خلبان به فرود وجود داشت در این کتاب آمده است.

قاضی میر سعید افزود:این کتاب که تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری است حدود 200صفحه دارد و در پایان کتاب، عکس ها و انعکاس آن در خبرگزاری ها و مطبوعات جهان آمده است.

گفتنی است این کتاب هم اکنون مراحل آماده سازی فنی را طی می کند و به زودی منتشر خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.