سه‌شنبه 13 ژانویه 15 | 08:46
عضو کمیسیون تلفیق خبر داد

تحقق 75درصدی درآمد دولت در سال جاری

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه براساس گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، تحقق درآمد دولت در 9 ماهه سال جاری به 75 درصد رسیده، گفت: لایحه بودجه 94 براساس بندهای هفده‌گانه اقتصاد مقاومتی تصویب می‌شود.


13920910000045_PhotoA

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه براساس گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، تحقق درآمد دولت در 9 ماهه سال جاری به 75 درصد رسیده، گفت: لایحه بودجه 94 براساس بندهای هفده‌گانه اقتصاد مقاومتی تصویب می‌شود.

اسماعیل جلیلی در مورد جلسه روز دوشنبه کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس گفت: در این نشست، کلیات لایحه بودجه 94 و گزارش عملکرد 9 ماهه قانون بودجه 93 با حضور نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و لاریجانی رئیس مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق بررسی شد.

وی افزود: در مورد کلیات لایحه بودجه 94 و رابطه آن با قانون برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های بالادستی، مسائلی مطرح شد و آقای نوبخت گزارش عملکرد 9ماهه قانون بودجه سال جاری را ارائه کرد.

نماینده مسجد سلیمان و عضو کمیسیون تلفیق در مورد سخنان لاریجانی گفت: ایشان توصیه‌هایی در مورد لایحه بودجه 94 داشت که نمایندگان تلفیق براساس واقع‌نگری و شرایط روز بازار و قیمت جهانی نفت و توجه ویژه به بخش تولید و پروژه‌های عمرانی در جهت تحرک‌بخشی به اشتغال، کشاورزی و آب بررسی کنند.

جلیلی در مورد سهم دولت از صندوق توسعه ملی در سال آینده گفت: پیشنهاد دولت این است که 20 درصد از درآمد نفت به صندوق توسعه ملی واریز شود و رئیس مجلس گفت: باید تلاش شود که بودجه 94 با تفاهم بین مجلس و دولت بررسی شود.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: در گزارش آقای نوبخت این نکته وجود داشت که دولت امسال با کسری بودجه روبه‌رو نخواهد شد و براساس درآمدهای کسب‌شده، تخصیص بودجه صورت می‌گیرد.

وی افزود: تخصیص بودجه طبق درآمدهای کسب‌شده و با اولویت پروژه‌های عمرانی و براساس درصد پیشرفت آنها و نیز تعادل بین پروژه عمرانی و هزینه جاری اختصاص می‌یابد.

وی در مورد میزان تحقق درآمدهای نفتی و مالیاتی دولت در سال جاری گفت: براساس گزارش آقای نوبخت، نسبت به 9 دوازدهم قانون بودجه سال جاری، میزان تحقق درآمدها 75 درصد بوده است.

جلیلی گفت: جابه‌جایی اعتبارات براساس اولویت‌بندی و در فصل مربوطه انجام می‌شود که طبق قانون بودجه 93، دولت اجازه جابه‌جایی درآمدها را تا 10 درصد در همان فصل خود دارد.

وی درباره اینکه آیا قیمت 72 دلاری برای نفت مورد توافق مجلس است، گفت: دولت این رقم را پیشنهاد کرده، ولی در جریان بررسی مجلس مشخص خواهد شد که نمایندگان با آن موافق یا مخالفند.

وی تأکید کرد: 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی براساس تفاهم دولت و مجلس تصویب خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق در مورد سیاست اقتصاد مقاومتی و لایحه بودجه گفت: لایحه بودجه 94 براساس بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی مانند تشویق صادرات، تقویت تولید، اقتصاد دانش‌بنیان، کاهش وابستگی به نفت و حدود 17 مورد از این سیاست‌ها تصویب خواهد شد.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: