چهارشنبه 14 ژانویه 15 | 11:37
مدیر مسئول مجله «الشریعة» اردن مطرح کرد:

تکفیری‌ها با استناد به‌‎کدام آیه‌قرآن سر می‌بُرند

تکفیری‌ها برای توجیه اقدامات غیرانسانی خود در بریدن سر افراد و انسان‌های بی‌گناه، آیات قرآن را طوری تفسیر می‌کنند که مطابق با خواست و جنایات وحشیانه آن‌ها باشد.


8587803905164694776180944753

تکفیری‌ها برای توجیه اقدامات غیرانسانی خود در بریدن سر افراد و انسان‌های بی‌گناه، آیات قرآن را طوری تفسیر می‌کنند که مطابق با خواست و جنایات وحشیانه آن‌ها باشد.

«قیس محمد تیسیر ظبیان»، مدیرمسئول مجله اردنی «الشریعة»، نائب‌رئیس انجمن علوم اسلامی این کشور و عضو هیئت مدیره شورای سازمان‌ها و انجمن‌های اسلامی اردن که متشکل از 100 انجمن اسلامی فعال در زمینه حفظ قرآن است با بیان این مطلب گفت: وقتی به کنفرانس بین‌المللی «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» که اخیرا در قم برگزار شد، دعوت شدیم، همانند تشنگانی بودیم که در بیابانی به دنبال آب جستجو می‌کنند و ناگهان آن را می‌یابند.
وی افزود: جهان اسلام در یک خلأ بزرگ رهبری به سر می‌برد و در چنین شرایطی گردآوردن علمای جهان اسلام توسط جمهوری اسلامی ایران به مثابه تلاشی برای نجات مسلمانان از این شرایط بد کنونی بود.
ایران رهبری جهان اسلام را برعهده گیرد
قیس محمد تیسیر ظبیان تصریح کرد: جهان اسلام در حال حاضر در فقدان رهبری شایسته رنج می‌برد و بهتر است بگویم که در حال حاضر در جهان اسلام رهبری اسلامی وجود ندارد، بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید این فرصت استفاده کرده و رهبری جهان اسلام را بر عهده گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: تحقق این هدف نیازمند نادیده‌گرفتن برخی مشکلات موجود بین این کشور و برخی کشورهای اسلامی است و این چشم‌پوشی نه برای برحق بودن این کشورها بلکه برای تحقق هدف رسیدن به رهبری جهان اسلام است؛ زیرا به نظر من خداوند در این شرایط جمهوری اسلامی ایران را برای رهبری جهان اسلام برگزیده است.
نائب‌رئیس انجمن علوم اسلامی اردن درباره استناد تروریست‌های تکفیری به برخی از آیات قرآن کریم برای توجیه جنایت‌های خود، گفت: هر کسی می‌تواند قرآن را به شیوه‌ای که به مذاقش خوش بیاید تفسیر و تعبیر کند.
وی توضیح داد: اما در این میان برخی مسائل به صراحت در قرآن آمده است و نمی‌توان تفسیر متفاوتی از آنها ارائه داد به عنوان مثال آیه 29 سوره فتح «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»(محمد [ص] پیامبر خداست و کسانى که با اویند بر کافران سختگیر [و] با همدیگر مهربانند)، سبک تعامل مؤمنان با یکدیگر را مشخص ساخته و در چنین شرایطی نمی‌توان مؤمنان را سر برید و برای توجیه هم به قرآن مراجعه کرد؛ این در حالی است که جریان‌های تکفیری نسبت به مؤمنان سخت‌گیر و نسبت به کافران مهربان هستند.
وی خطاب به تروریست‌های تکفیری مطرح کرد: با استناد به کدام آیات قرآن کریم مؤمنان را سر می‌برید و کدام آیه‌ها شما را به گردن زدن مؤمنان امر می‌کند؟
تخریب مراقد مقدس ائمه(ع) و صحابه اقدامی افراط‌گرایانه است
قیس محمد تیسیر ظبیان ‌درباره وظیفه علمای مسلمان برای مقابله با فتنه‌های منطقه اظهار داشت: هرگونه تخریب و اهانت مراقد مقدس ائمه(ع) و صحابه رسول گرامی اسلام(ص) نوعی اقدام افراط‌گرایانه و تندروی است.
وی با تأکید مجدد بر ضرورت بر عهده گرفتن رهبری جهان اسلام از سوی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این رهبری می‌تواند شیعه و سنی را در یک خط متحد سازد و بین مذاهب اسلامی وحدت برقرار کند.
مدیرمسئول مجله «الشریعة» اردن درباره وجود گروه‌های تندرو و افراطی در این کشور توضیح داد: در اردن نیز این گروه‌ها وجود دارند و بدون شک حضور آنها امری ناشایست است و به امت اسلامی آسیب می‌رسانند.
وی ادامه داد: برخی گروهک‌های تندرو در اردن وجود دارند، ولی همچنان به صورت پنهانی فعالیت می‌کنند و در هر لحظه باید منتظر اقدامات آشکار آنها بود، زیرا آنها جریان خفته‌ای هستند که در هر لحظه می‌توانند سر بر آورند.
این فعال دینی و فرهنگی اردن تصریح کرد: این جریان‌ها جز برای تخریب چهره دین مبین اسلام به وجود نیامده‌اند و تاکنون هم توانسته‌اند بسیاری از اهداف خود در این راستا را محقق سازند و این همان چیزی بود که غرب برای آن تلاش می‌کرد.
قیس محمد تیسیر ظبیان در پایان گفت: بسیاری از علمای مسلمان که در کشورهای غربی به سر می‌برند، این را تأیید می‌کنند که پس از مشاهده جنایت‌های داعش، اسلام‌ستیزی در غرب و اروپا رواج بیشتری یافته است.

 1. اصفهاني
  14 ژانویه 2015

  قیس محمد تیسیر ظبیان تصریح کرد: جهان اسلام در حال حاضر در فقدان رهبری شایسته رنج می‌برد و بهتر است بگویم که در حال حاضر در جهان اسلام رهبری اسلامی وجود ندارد، بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید این فرصت استفاده کرده و رهبری جهان اسلام را بر عهده گیرد.
  اما به نظر شما منظور ايشان از جمهوري اسلامي ايران كيست؟ منظور رهبر انقلاب هستند؟ ايشان براي اين كار نياز به ساز و كار دارند. و چون «لا راي لمن لايطاع»(غررالحكم10722)، لذا اول بايد جهان اسلام بپذيرند جمهوري اسلامي ايران را و بعد ايران رهبري آنها را بدست گيرد
  و مطمئنا دشمن سعي خواهد كرد به هر طريق كه ميتواند مانع از اين كار شود. با بدگوئي، سياه نمائي، تبليغات دروغ، ايجاد بحران، ساخت نسخه هاي جعلي از اسلام و……..
  اما صبح نزديك است و ما هر كدام وظيفه اي داريم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: