سه‌شنبه 13 ژانویه 15 | 12:27
ادامه بهره‌برداری اصلاح طلبان از حادثه پاریس

بازنشر شعار«ضد اسلام»در روزنامه اصلاح‎طلب

یکی از روزنامه های اصلاح طلب روز گذشته در اقدامی عجیب عکس تمام صفحه اول خود را به شعار ضداسلامی و شیطنت آمیز «من هم شارلی هستم» اختصاص داد.


یکی از روزنامه های اصلاح طلب روز گذشته در اقدامی عجیب عکس تمام صفحه اول خود را به شعار ضداسلامی و شیطنت آمیز «من هم شارلی هستم» اختصاص داد.

روزنامه مردم امروز در صفحه اول شماره روز گذشته خود (سه شنبه) با انتشار عکس تمام قد از جرج کلونی هنرپیشه معروف امریکایی، تیتر «کلونی: من هم شارلی هستم» را انتخاب کرد.

«من هم شارلی هستم» عنوانی است که در چند روز اخیر و پس از حمله به دفتر مجله فرانسوی «شارلی ابدو»، در شبکه‌های اجتماعی یا از سوی برخی شخصیت‌ها، رسانه‌ها و مقامات کشورهای اکثراً غربی، در حمایت از این مجله و به عنوان دفاع از آزادی بیان استفاده می‌شود.

این ادعای دفاع از آزادی بیان در شرایطی صورت می گیرد که نشریه «شارلی ابدو» چندی پیش اقدام به انتشار کاریکاتوری توهین آمیز به ساحت پیامبر اعظم (ص) کرد و حمله کنندگان به دفتر این مجله نیز مدعی بودند حرکت آنها تلافی انتشار همین کاریکاتورهای موهن است.

اما نکته قابل تامل انتشار تیتر و عکس فوق در صفحه اول روزنامه «مردم امروز» آنهم بدون کمترین اشاره‌ای به سابقه‌ی موضوع و کاریکاتورهای موهن و یا تعرّض حداقلی به این شعار که در واقع تحریک کننده احساسات و عواطف مذهبی جمعیت میلیاردی مسلمانان است، اینگونه برداشت می‌شود که گویا گردانندگان روزنامه مردم امروز هم این شعار را پسندیده و به‌طور غیر مستقیم و از زبان یک هنرپیشه آمریکایی آنرا تکرار می کنند.

قطعا حمله تروریستی در پاریس که منجر به کشته شدن برخی افراد بی گناه که در انتشار این کاریکاتورهای موهین دخیل نبوده اند، محکوم است اما بهره برداری های سیاسی جریان های داخلی همراه با سران کشورهای غربی از این حوادث تعجب برانگیز است.

طی چند روز گذشته نیز یکی دیگر از روزنامه های اصلاح طلب اقدام به انتشار تصویر کامل کاریکاتور موهن مجله «شارلی ابدو» در صفحه توئیتر خود نمود که شدیدا مورد توجه رسانه های غربی قرار گرفت.

بنابر این گزارش، روزنامه مردم امروز در حالی در شانزدهمین شماره خود با انتشار این تصویر شیطنت آمیز در راستای اهداف رسانه ای غرب عمل می کند که تیم گرداننده این روزنامه پیش از این در روزنامه آسمان مستقر بوده و روزنامه آسمان نیز در تاریخ 1392/11/30، با انتشار مصاحبه‌ای از داود هرمیداس باوند حکم الهی و قرآنی قصاص را «غیر انسانی» خواند و انتشار این مصاحبه منجر به توقیف روزنامه آسمان و محکومیت مدیرمسئول آن شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: