پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۷ دی ۹۳ | ۰۹:۳۰
نظرات برخی چهره‌های سیاسی درباره همایش اصلاح‌طلبان

رجعت کور اصلاح‌طلبان به دوران دوم خرداد

صاحب‌نظران سیاسی معتقدند همایش سراسری اصلاح‌طلبان و حمایت آنان از فتنه‌گران در واقع بازگشتی به دوران پرتنش دوم خرداد است.


13931026000322_PhotoA

صاحب‌نظران سیاسی معتقدند همایش سراسری اصلاح‌طلبان و حمایت آنان از فتنه‌گران در واقع بازگشتی به دوران پرتنش دوم خرداد است.

همایش سراسری اصلاح‌طلبان با عدم حضور چهره‌های شاخص این جریان جریان و شخصیت‌های دعوت شده دولتی همراه بود که در کانون توحید تهران برگزار شد.

این همایش که با حضور برخی از محکومان و فعالین فتنه در روز 25 دیماه برگزار شد،  غایبان بزرگی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی اکبر ناطق نوری، غلامحسین کرباسچی و علی مطهری با وجود ارسال دعوتنامه رسمی، داشت.

همچنین طیق اعلام قبلی دبیر همایش قرار بود معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم سخنرانی داشته باشد که وی حتی حاضر به شرکت در این نشست نشد.

در این همایش اظهارات ساختار شکنانه‌ای درباره آزادی سران فتنه، و حمله به شورای نگهبان مطرح شد و برخی سخنرانان این همایش با اشاره به انتخابات مجلس دهم خواستار تجدید نظر در شیوه نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شدند.

اظهارات اصلاح طلبان حاضر در این همایش به عقیده برخی کارشناسان سیاسی نشان دهنده این مضوع است که این جریان سیاسی قصد ندارد در مواضع و اشتباهات گذشته خود تجدید نظر کند.

تحلیلی که هادی غفاری «که در جریان فتنه 88 از انبار مؤسسه تحت مدیریتش اسلحه و مهمات کشف شد» با بیان این جمله که «جبهه اصلاحات به دنبال کنار زدن هیچ یک از چهره‌های اصلاح‌طلب نیست» در پاسخ به این سوال خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه غیبت برخی چهره‌های تندرو اصلاح‌طلب در همایش اصلاح‌طلبان به معنی حذف چهره‌های تند و یا تغییر تاکتیک و یا جبران اشتباهات گذشته است؛ تائید کرد.

 خبرگزاری فارس در گفت‌و‌گو با برخی از صاحب‌نظران سیاسی ابعاد مختلف همایش اصلاح طلبان را مورد بررسی قرار داده است.
سروری: همایش اصلاح‌طلبان رجعتی کور به دوران دوم خرداد بود

پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب  با اشاره به همایش اصلاح طلبان که با رویکرد حمایت از فتنه‌گران برگزار شده بود، گفت: در دوره‌ای که متعلق به اصلاح‌طلبان نیست و دولت خودش را به هیچ وجه یک دولت اصلاح‌طلب نمی‌داند، خیلی امیدوار بودیم که بعد از اتفاقاتی که در دولت اصلاحات پیش آمد و موجب قهر مردم با اصلاح‌طلبان شد، در فضایی که اکنون ایجاد شده بود اصلاح‌طلبان بتوانند اقدامات اشتباه گذشته خود را جبران کنند اما دوستان اصلاح‌طلب دچار آلزایمر سیاسی شدند و در این همایش رجعتی کور و سیاه به دوران دوم خرداد داشتند.

  

وی با بیان اینکه رجعت اصلاح‌طلبان موجب بروز رفتارهای ساختارشکنانه دولت اصلاح‌طلب می‌شود، خاطرنشان کرد: با وجود آنکه امید می‌رفت که تندروهای اصلاح‌طلب از گذشته خود ناامید شده باشند و با رفتارهای اصلاحی زمینه بازگشت خودشان را به عرصه‌های انتخاباتی فراهم کنند اما متاسفانه همایش امروز آنان نشان داد که آنها هنوز در حال و هوای دوم خرداد هستند که زمینه خشم مردم را فراهم کرد و مولود این رفتارها فتنه 88 بود.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: دولت اصلاح‌طلبی که زمینه همگرایی با سلطنت‌‌طلب‌ها، بهایی‌ها، غربی‌ها و صهیونیست‌ها در انتخابات 88 فراهم کرد و به شرکت سهامی ضد انقلاب با برخی از نیروهای داخلی شکل بگیرد و رفتارهای بدعت‌آمیز در نظام صورت بگیرد بنابراین از این منظر امید می‌رفت این همایش سرآغاز یک جریان اصلاح‌طلبی و اقدامی جبرانی نسبت به گذشته باشد اما اصلاح‌طلب‌های افراطی این امید را به یأس تبدیل کردند.

سروری با بیان نگرانی از اینکه اصلاح‌طلبان نتوانند جریانات افراطی و تندرو را از خود دور کنند، اظهار داشت: ما نگرانی داریم که جریانات افراطی و تندرو اصلاح‌طلب به مثابه موتوری واگن اصلاح‌طلبان را به سمت و سوی واگرایی با نظام سوق دهند و من امیدوارم که جریان اصلاح‌طلب نیروهای افراطی را از خودش دور کند در غیر این صورت نمی‌توانیم امیدی داشته باشیم که اصلاح‌طلبان با اقدامات جبرانی و اصلاحی همچون گذشته موجب استمرار قهر مردم نشوند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به حضور کمرنگ شخصیت‌های دولتی در این همایش گفت: من فکر می‌کنم اینکه دولت سطح خودش را از افراد اصلاح طلب جدا کرده و اجازه نداده اصلاح طلبان دولت رابه نفع خود مصادره به مطلوب کنند نکته مثبتی است و امیدوارم دولت به جای پیروی از یک جریان سیاسی به طور مستقل حرکت کند که این اقدام به نفع نظام، کشور و دولت است.

جوکار: در جبهه اصلاحات، همچنان بر پاشنه فتنه می‌چرخد

محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به همایش اصلاح طلبان که روز 25  دی با رویکرد حمایت از فتنه‌گران برگزار شده بود، گفت: در جبهه اصلاحات در همچنان بر پاشنه فتنه می‌چرخد و ما انتظار داریم که اصلاح‌طلبان راه خود را از فتنه‌گران جدا کنند، و نباید به کسانی که در سال 88 با رفتارهای ساختار شکنانه برای مردم و کشور در داخل و خارج هزینه ایجاد کردند، توجه کرد.

 

وی با بیان اینکه فتنه‌گران اقبالی از سوی مردم نخواهند داشت، افزود:‌ من تعجب می‌‌کنم علی‌رغم حرکت حماسی مردم در 9 دی که عزت و افتخار را برای کشورمان آفرید، عده‌ای مجدداً در مقابل مردم بایستند و مسائل را به گونه‌ای دیگر جلو دهند درحالی که هدف فتنه‌گران در فتنه 88 شکست نظام بود و اینکه در همایش اصلاح‌طلبان به جای مسائل و مشکلات کشور و معیشت مردم به مسائل دیگری پرداخته می‌شود جای سؤال است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی حضور کمر‌نگ مسئولان دولتی را در این همایش بیانگر این پیام دانست که تفکر  دولت اعتدال با مشی اصلاح‌طلبان تندرو در عرصه سیاسی همخوانی ندارد.

جوکار همچنین با اشاره به برخی اظهارات در خصوص رفع حصر تصریح کرد: مصوبات شورای عالی امنیت ملی در زمینه حصر به قوت خود باقی است و تا زمانی که مصوبه لغو نشود هیچ تغییری در این خصوص صورت نمی‌‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم در حماسه 9 دی پاسخ محکمی به فتنه‌گران دادند، تصریح کرد: بهتر است اصلاح‌طلبان از گذشته درس بگیرند و با مردم همراه شوند چرا که در غیر این صورت مردم به آنان اقبال نشان نخواهند داد و آنها نمی‌توانند فضایی در عرصه سیاسی داشته باشند.

کوثری: مسئولان دولتی می‌دانند اصلاح‌طلبان فقط «شعار» می‌دهند

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در واکنش به همایش 25 دی ماه اصلاح‌طلبان که با حمایت از فتنه‌گران همراه بود، گفت: اصلاح‌طلبان در دوران هشت ساله اصلاحات کاری جز شعار دادن انجام ندادند، اکنون نیز در این همایش شاهد بودیم که حرفی بیشتر از شعار از سوی اصلاح‌طلبان دیده و شنیده نشد.

وی با اشاره به حضور کمرنگ مسئولان دولتی در همایش مذکور، تصریح کرد: به نظر من مسئولان دولتی نیز می‌دانند که اصلاح طلبان جز شعار دادن کار دیگری بلد نیستند به همین دلیل در این همایش شرکت نکردند.

  

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌های سیاسی باید حل مشکلات اقتصادی و مسائل معیشتی مردم را در اولویت قرار دهند، اظهارداشت: مردم از گروه‌های سیاسی انتظار دارند که برای حل مسائل اقتصادی مانند بیکاری و تولید داخلی راهکار ارائه دهند نه اینکه تنها به مسائل سیاسی، حزبی و گروهی خود بپردازند که در نهایت فایده‌ای برای مردم ندارد.

وی با اشاره به ضرورت توجه مسئولان برای ورود این افراد به عرصه انتخابات مجلس، تصریح کرد: این افراد در این همایش اثبات کردند که به قانون توجهی ندارند و از همین زمان بی قانونی را شروع کردند و در تلاش هستند تا تصمیمات قانونی کشور را زیر سوال ببرند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به ضرورت توجه دستگاه‌های نظارتی به فعالیت فتنه‌گران، تصریح کرد: مسئولان به ویژه شورای عالی امنیت ملی باید به این امر حساس باشند تا هرکسی نتواند قانون را زیر سوال ببرد، چرا که شورای عالی امنیت ملی تصمیماتی را درباره حصر سران فتنه گرفته و هرزمان بخواهد دستور لغو آن را می‌گیرد و برای محاکمه اقدام می‌کند.

وی در پایان اظهار داشت: نباید اجازه دهیم که افرادی تندرو آرامش جامعه را به ناآرامی تبدیل کنند و از احساسات مردم در جهت اهداف نامشخص سواستفاده کنند.

فضائلی: دولت نمی‌خواهد با جریان اصلاحات پیوند بخورد

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی درباره همایش اصلاح‌طلبان و حمایت صریح آنها از سران فتنه اظهار داشت: اولاً به عنوان مقدمه باید توجه شود که جریان اصلاحات برای برگزاری این همایش تلاش زیادی انجام داد و از مدت‌ها قبل تدارک گسترده‌ای را دیده بودند لذا اگر کاستی‌هایی در این همایش وجود داشت نشان‌دهنده مشکلات و ضعف‌های جدی این جریان است.

 

فضائلی در ادامه یکی از مهم‌ترین ضعف‌هایی این همایش را اظهارنظرهای سخنرانان دانست و افزود:صحبت‌ها و حرف‌های سخنرانان تماماً تکراری بود و ما حرف جدید و جدی در سخنان آنها ندیدیم؛ اظهارات آنها صرفاً در ارتباط با مسائل سیاسی همچون نظارت استصوابی، مجلس و رفع حصر بود در حالی که این مسائل عموماً در این سال‌ها توسط این مجموعه تکرار شده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان در این همایش درباره مسائل مهم و کلانکشور که مربوط به زندگی مردم، منافع ملی و عمومی و حوزه اقتصاد بین‌الملل و فرهنگ باشد صحبتی مطرح نکردند یادآور شد: این مسئله ضعف بزرگی برای چنین همایشی که سعی شده بود همه تبار اصلاحات در آن جمع شده و حرف‌های جدی بزنند، محسوب می‌شود.

وی در ادامه به نقطه‌ ضعف دیگر همایش اصلاح‌طلبان اشاره کرد و افزود: عدم حضور چهره‌های شاخص در این همایش چه از بین اصلاح‌طلبان و چه مدعوین از نکات قابل توجه بود؛ پیش از این مطرح شد که از آقایان هاشمی، خاتمی، ناطق و جهانگیری دعوت شده و حتی در برنامه اعلام شده بود که خانم ابتکار نیز دعوت شده است اما هیچ یک از آنها حضور پیدا نکردند و این مسئله جای تحلیل دارد و نشان می‌دهد این افراد جایگاه جدی برای جریان اصلاحات قائل نیستند.

فضائلی در ادامه به حضور ضعیف و بی‌رنگ کارگزاران در همایش اصلاح‌طلبان پرداخت و تصریح کرد: اعضای  کارگزاران نه تنها جزو سخنرانان نبودند بلکه تصاویری هم از آنان وجود نداشت و از سوی دیگر چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی هم در این همایش نبودند که این نشانه اختلاف داخلی این جبهه برای راهبری است که می‌توان این اختلاف را بین شورای هماهنگی و شورای مشورتی آقای خاتمی ملاحظه کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در تشریح سومین نکته درباره همایش اصلاح‌طلبان عدم حضور نمایندگان دولت در این همایش را یادآور شد و گفت: این موضوع را از جهتی باید مثبت قلمداد کرد که نشان می‌دهد دولت علاقه‌ای ندارد که با این جریان سیاسی پیوند بخورد هرچند که اصلاح‌طلبان در این همایش روحانی و دولت را از خود می‌دانستند اما عدم حضور نماینده دولت خط بطلانی بر این ادعا کشید.

وی ادامه داد: مسئله‌ای دیگر پیوند اصلاح‌طلبان با فتنه 88 در این همایش بود که خود را نشان داد و هیچ اعلام برائتی توسط شرکت‌کنندگان نسبت به وقایع 88 نشد و حتی در ارتباط با رفع حصر سران فتنه نیز مسائلی تمجید گونه مطرح شد که نشان داد این جریان کماکان خط فتنه را مورد تایید قرار می‌دهد.

فضائلی برهمین اساس تاکید کرد: اگر آنها بخواهند در مجلس و یا صحنه‌های سیاسی حضور داشته باشند ادامه‌دهنده همان راه هستند در حالی که به صورت صریح می‌دانند فتنه 88 خط قرمز نظام است و اگر نادیده بگیرند نمی‌توانند توقع کنند که به صحنه‌های رسمی کشور بازگردند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عزم این جریان برای تسخیر کامل مجلس آینده یادآور شد: انحصارطلبی و تمامیت‌خواهی از ویژگی‌های این جریان است که قبلاً هم خود را نشان داده بود؛ در شرایط غافلگیرکننده‌ای که خاتمی پیروز شد آنها مجلس و شوراها را نیز تصاحب کردند و در عین حال به دنبال تصاحب سایر نهادها هم بودند که مردم نهایتاً در انتخابات ریاست جمهوری از آنها رویگردان شدند و واکنش نشان دادند اما به نظر می‌رسد این جریان هنوز عبرت نگرفته است و با تمامیت‌خواهی از تصاحب همه کرسی‌های مجلس سخن می‌گوید.

بیرانوند: اصلاح‌طلبان برنامه‌ای برای رفع مشکلات مردم ندارند

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مطرح شده در همایش روز 25 دی ماه اصلاح‌طلبان آنها را نشانه دغدغه چگونگی بازگشت به قدرت خواند.

وی با اشاره به فقدان برنامه اصلاح‌طلبان برای حل مشکلات مردم،‌ گفت: آنها صرفاً دغدغه رفع حصر داشته که تازه آن هم برای تزریق روحیه به هوادارانشان است. والا اینقدر میان خود اختلاف دارند که برای رفع حصر هم هیچ کاری نخواهند کرد.

 

بیراوند، رئوس اصلاح‌طلبی را دارای تزلزل ذکر کرد و خاطرنشان کرد: عناصر نزدیک به دولت با عدم شرکت خود در این همایش نشان داده‌اند که راهشان از راه این اصلاح‌طلبان جداست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس، گفت: عدم حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی نیز نشان‌دهنده یک شکست بزرگ برای اصلاح‌طلبان است و احتمالاً بخاطر این شکست آنها تا مدت‌ها نخواهند توانست تحرک خاصی از خود نشان دهند.

آیت‌الله ممدوحی: دولت با عدم حضور در همایش اصلاح‌طلبان آبروی خود را حفظ کرد

آیت‌‌الله حسن ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به همایش اصلاح طلبان که روز 25 دی با رویکرد حمایت از فتنه‌گران برگزار شده بود، اظهار داشت: خیلی خوب است که چنین مراسماتی برگزار می‌شود و در پی این اتفاقات افراد و جریانات چهره واقعی خود را نشان می‌دهند.

آیت‌الله ممدوحی با بیان اینکه این جریان به خاطر حمایت از فتنه آبروی خود را برد،‌ تصریح کرد: آنها می‌دانند که از این توطئه‌ها آبی گرم نمی‌شود اما برای اینکه اعلام کنند ما هم هستیم این اقدامات را انجام می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این مواضع اصلاح‌طلبان درباره فتنه دستوری است و آنها درباره فتنه همان چیزی را می‌گویند که غربی‌ها و صهیونسیت‌ها نیز ادعا می‌کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همچنان طرفدار فتنه بوده و بر پاشنه فتنه می‌چرخند، درباره عدم حضور دولتی‌ها در همایش اصلاح‌طلبان علی‌رغم دعوت از آنها تصریح کرد: اگر دولت وارد این همایش می‌شد آبروی خود را می‌برد لذا آنها با عدم حضور در همایش اصلاح‌طلبان آبروی خود را حفظ کردند.

امیرآبادی: اصلاح‌طلبان بجای توجه به مشکلات مردم دنبال سیاسی‌کاری هستند

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به همایش اصلاح طلبان که  با رویکرد حمایت از فتنه‌گران برگزار شد، گفت:  برای همه مشخص و محرز است که خط قرمز مردم و نظام فتنه است، مسئله‌ای که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند و مردم با خلق حماسه 9 دی جنین فتنه 88 را سقط کردند.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان باید توجه داشته باشند که اگر می‌خواهند حیات سیاسی خود را بازیابی کنند باید از ساختارشکنی و فتنه‌گری دست بردارند چراکه مردم به آنها اجازه حضور و کسب قدرت نمی‌دهند.

امیرآبادی همچنین با اشاره به روند رای اعتماد مجلس به وزیرعلوم، تصریح کرد:‌ قاطعیت نظام در برخورد با جریان فتنه به ویژه عملکرد نمایندگان مجلس در مواجهه با دولت درست بود چراکه فتنه خط قرمز مردم و مجلس و نظام است.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه همچنین با بیان اینکه نیاز امروز مردم حل مشکل بیکاری و مسائل معیشتی است، گفت:‌ جریان اصلاحات هیچ وقت به فکر حل مشکلات مردم نبوده و همانطور که خودشان هم تاکید دارند فقط دنبال سیاسی‌کاری هستند.

 

وی همچنین در ادامه به نتیجه پیوند جریان کارگزاران با اصلاحات اشاره کرد و گفت: اگر این اتفاق بیفتد یا شاهد فساد اقتصادی هستیم و یا اینکه محرومین در زیر چرخ توسعه له می‌شوند.

امیرآبادی در ادامه با بیان اینکه اصلاح طلبان با همایشی که برگزار کردند سعی داشتند تا مردگان سیاسی را احیا کنند، گفت: این جریان همیشه به دنبال ایجاد ناآرامی بوده تا از این طریق فرصتی برای نفس کشیدن پیدا کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه همچنین تصریح کرد: موضوع تامین بودجه چنین همایش‌هایی یکی از سوالاتی است که در ذهن مردم همیشه مطرح است و هیچ‌کدام از اعضای این جریانات تاکنون در این زمینه شفاف‌سازی نکرده‌اند.

وی افزود: بالاخره باید مشخص شود هزینه‌ سایت‌ها، و روزنامه‌هایی به مقدسات و ارکان نظام هتاکی می‌کنند از کجا تامین می‌شود چه مناصب قدرت و ثروتی در پشت این جریان هستند.

امیرآبادی در پایان با بیان اینکه  توصیه ما همیشه هوشیاری و مراقبت درخصوص عملکرد فتنه‌گران بود، گفت:‌ دستگاه‌ها مربوطه باید هوشیار باشند تا خدایی ناکرده مردم و نظام از این ناحیه آسیب نبینند.

سلیمی: اصلاح‌طلبان به جای طرح مباحث انحرافی به دغدغه‌ مردم بپردازند

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همایش اصلاح‌طلبان که در آن بر روی رفع حصر از سران فتنه مانور داده شده است، گفت: برای تطهیر سران فتنه خطی دنبال می‌شود تا فضا را مهندسی کرده و از نظام امتیازگیری کنند.

وی با یادآوری مسئله‌دار بودن برخی فعالان بحث رفع حصر سران فتنه، افزود: هدف آنان ذهنیت‌سازی برای مردم و فشار بر شورای نگهبان جهت عبور دادن فتنه‌گران از فیلتر نظام برای نمایندگی مجلس آینده است.

 

سلیمی، شکستن خط قرمز نظام در مورد فتنه را هدف دیگر این عده برشمرد و گفت: ایجاد انحراف در افکار مردم و کشاندن آن به سمت مطالبات بدلی به جای امور مهمی چون اشتغال، تورم و دیگر مشکلات هدف دیگر طراحان این پروژه است.

وی از سابقه اصلاح‌طلبان در جایگزین کردن توسعه سیاسی به جای توسعه اقتصادی سخن گفت وخاطرنشان کرد: اکنون باید تکیه اصلی ما بر روی مذاکرات باشد اما مشخص نیست ما پس از 16 ماه مذاکره در این حوزه چه دستاوردی داشتیم.

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: به نظر می‌رسد عده‌ای بیشتر به دنبال فضاسازی و سواستفاده از مردم هستند والا چرا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیدای عاریتی حمایت کردند در حالی که مدعی‌اند در میان مردم محبوبیت داشتند.

وی با اشاره به ثروت‌اندوزی بعضی اصلاح‌طلبان در دوران مسئولیت خود ثروت‌های میلیاردی برخی از آنان را یادآور شد و افزود: چرا هیچ‌گونه پاسخگویی نسبت به اینکه این ثروت‌ها از کجا آورده شده است صورت نمی‌گیرد.

سلیمی با اشاره به افزایش بیکاری در ماه‌های اخیر و عدم حل مشکل تورم به رغم وعده 100 روزه برای آن، گفت: اکثر کارخانه‌ها راکد شده و در بورس 16 هزار و 500 میلیارد تومان به مردم ضرر وارد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: چرا در دوره تنش‌زدایی نفت این مقدار ارزان شده است؟ و چرا به رغم ارتباط خوبی که میان بعضی مسئولین با حکام سعودی است قیمت نفت کاهش یافته است؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بعضی که به دنبال سوءاستفاده از مردم در مقطع انتخابات بودند از این به بعد هر روز یک مسئله دسته چندم را علم خواهند کرد تا نقطه‌ضعف‌ها پوشیده شود.

کوچک‌زاده: اصلاح‌طلبان تندور در پی تداوم روند‌های غیرقانونی هستند

مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد محورهای سخنرانی همایش اصلاح‌طلبان در روز 25 دی، یکی از ویژگی‌های اصلاح‌طلبی را فراموش‌کاری خواند و گفت: آنها همه حوادث و سوابق خود را تحت شعارهای عوام‌فریبانه و آزادی بیان پنهان می‌کنند.

وی با تاکید بر مخالفت بحث رفع حصر با قانون، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان از همان خرداد 76 بزرگترین رفتارهای خلاف قانون را مرتکب شدند و اکنون نیز همان روند را ادامه می‌دهند.

کوچک‌زاده در مورد محوری از سخنان اصلاح‌طلبان در همایش دیروز با موضوع در دست گرفتن اکثریت مجلس دهم، گفت: این حرف مصداق «شتر در خواب بیند پنبه دانه» است آنها با این همه سیاه‌کاری‌ها قادر به فتح مجلس آینده نخواهند بود.

 

وی ادامه داد: آنها سناریویی تنظیم و افراد بازی خورده را تحریک می‌کنند و سپس بازی ناجوانمردانه‌ای در رسانه‌های بیگانه علیه نظام به راه می‌اندازند تا مجلس اصولگرا را مورد هجمه قرار دهند اما این راهبرد رنگ باخته و مردم آنها را شناخته‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری موارد مشابه قطع سخنرانی در مجلس در سال‌های گذشته و تقبیح این کار از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت:‌ در آن زمان روزنامه‌های زنجیره‌ای کوچکترین اعتراضی به عمل نکردند که نشان می‌دهد این‌ها دلشان به حال آزادی بیان نسوخته است.

جراره: فتنه‌گران همچنان به چارچوب‌های قانونی قائل نیستند

ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات مطرح شده در همایش اخیر اصلاح‌طلبان، گفت: برخی سخنرانان از عزم و اراده تشکل‌های اصلاح‌طلب برای فتح کرسی‌های نمایندگان مجلس دهم سخن گفتند.

وی با تأکید بر اینکه فتح مجلس با شعار ممکن نیست، ادامه داد: اگر امروز در بخش‌های مدیریتی کشور اعم از صنعت، دانشگاه و در سطح استان‌ها خوب کار کنند، مردم هم به آنها رای خواهند داد، زیرا نمایندگان کنونی نیز از میان همین مردم برخواستند و منتخب آنا هستند.

 

جراره از مجاز نبودن ورود فتنه‌گران به مجلس سخن گفت و با اشاره به برخی مطالب مطرح شده در همایش دیروز اصلاح‌طلبان مبنی بر رفع حصر از سران فتنه، گفت: حصر عین قانون است و تصمیمی از سوی شورای عالی امنیت ملی است.

 

وی حصر برای سران فتنه را عین لطف نظام در حق آنان خواند و با توصیه به اصلاح‌طلبان جهت پرهیز از تلاش برای تغییر مجازات سران فتنه، اظهار داشت: اگر سران فتنه محاکمه شوند مجازات بسیار سنگین‌تری برای آنان وضع می‌شود لذا در همین موقعیت کنونی وضع بسیار بهتری دارند. هر چند ممکن است، خود آنان و اطرافیانشان نخواهند متوجه این موضوع باشند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس در پایان گفت: هرکس علیه نظام اسلامی طغیان کند، جزایش جز اعدام نیست.

جراره همچنین با بیان اینکه مقامات دولتی در این همایش حضور پیدا نکردند، عدم حضور دولتی‌ها در این همایش را نشان‌دهنده جدا بودن خط دولت با فتنه‌گران عنوان کرد.

حجت‌الاسلام رجبی: اصلاح‌طلبان هنوز منادی فتنه هستند

حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره همایش اصلاح‌طلبان و حمایت همه جانبه آنها از سران فتنه اظهار داشت: اصلاح‌طلبان منادی فتنه هستند و در این همایش نمود شفاف و گسترده این نگرش را ملاحظه کردیم.

حجت‌الاسلام رجبی با بیان اینکه پیش از این نیز اصلاح‌طلبان مشهور و برجسته با تعابیر مختلفی از سران فتنه حمایت کرده بودند، افزود: متأسفانه رئیس‌جمهور و دستیاران وی نیز زمانی از آنها درباره آزادی سران فتنه سؤال می‌شود، تأکید دارند که سر قول خود هستیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان حاضر نیستند خط خود را از جریان فتنه جدا کنند، تصریح کرد: آنها با وجود اینکه فتنه را با تعابیری محکوم کرده‌اند اما از سران فتنه که نقش اصلی را در اوج‌گیری این جریان داشتند و باعث شدند دشمن از انتخابات سوءاسفتاده خاصی کند اعلام برائت نکرده‌اند از این رو هنوز هم در خواب غفلت و کج اندیشی به سر می‌برند.

وی به تکرار کج اندیشی‌های دوران دوم خرداد از سوی اصلاح‌طلبان اشاره کرد و یادآور شد: اگر کسی آن زمان هم ماهیت جریان اصلاحات را می‌شناخت نمود این تفکر را در آنجا می‌دید، از این رو طرز تفکر اصلاح‌طلبی زمینه را برای این فتنه مهیا کرد.

حجت‌الاسلام رجبی به اقدامات نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس ششم پرداخت و ادامه داد: آن فضا علائم روشنی بود که عمق اندیشه جریان اصلاح‌طلبی را نشان می‌داد و همایش 25دی اصلاح‌طلبان نیز به اقتضای تفکر غلط و بی‌بصیرتی موجود در این نظام فکری صورت گرفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: همایش اصلاح‌طلبان و حمایت آنها از فتنه نشان داد که نباید جریان فتنه و تبیین ابعاد و خیانت‌های فتنه‌گران را فراموش کرد چرا که برخی نه تنها می‌خواهند فتنه را فراموش کنیم بلکه در صدد تطهیر فتنه هستند.

وی افزود: ما باید بازخوانی فتنه و حماسه 9 دی را زنده نگه داریم چرا که برخی برای می‌خواهند این توطئه را که خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی بود فراموش کنند و برای این موضوع برنامه جدی هم دارند و همایش اصلاح‌طلبان مصداق تطهیر فتنه بود.

حجت‌الاسلام رجبی در پایان خاطرنشان کرد: باید با تبیین ابعاد خیانت فتنه‌گران چهره واقعی آنها به ثبت برسد و مردم و مجلس نیز هوشیار باشند و اجازه ندهند آنها در جایگاه‌های حساس قرار بگیرند. البته مجلس در این زمینه تا کنون بسیار خوب عمل کرده است.

پهلوان: اصلاح‌طلبان همچنان منادی فتنه هستند

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به برگزاری همایش اصلاح‌طلبان که با رویکرد حمایت از فتنه برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که اصلاح‌طلبان هم بیان کردند، یکی از اهداف اصلی برگزاری این همایش مسئله انتخابات مجلس است. پس کسانی که بنا دارند وارد مجلس شده و به قول خودشان تمام کرسی‌های آن را صاحب شوند باید ضمن پایبندی به قانون، برنامه درستی هم برای رفع مشکلات مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات مردم به هیچ‌وجه مسئله اصلی اصلاح‌طلبان نیست، گفت: اصلاح‌طلبان در این همایش مباحثی را  مطرح کردند، که نشان داد نه تنها به قانون پایبند نیستند بلکه برنامه‌ای هم برای اداره کشور و رفع مشکلات مردم ندارند و فقط به دنبال قدرت هستند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی نباید اجازه بدهند، فتنه‌گران مجال ابراز اندام پیدا کنند، تاکید کرد: با توجه به ادامه ساختار شکنی‌ها توسط جریان اصلاحات دستگاه‌های امنیتی و نظارتی باید عملکرد آنها و همه افراد و گروه‌هایی که در مسئله فتنه دخیل بوده‌اند را مورد توجه قرار بدهند و فعالیت آنها را به شدت رصد کند و مراقب باشد تا فتنه‌های دیگری برنامه‌ریزی نشود.

 

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به حمایت اصلاح‌طلبان از فتنه‌گران و عملکرد آنها در دولت اصلاحات و مجلس ششم اشاره کرد و گفت: با توجه به عمکرد اصلاح‌طلبان در همایش مذکور و حضور برخی عناصر فتنه در این همایش نشان می‌دهد آنها همچنان به نوعی منادی فتنه هستند و این همایش زمینه‌سازی برای فتنه‌های آینده است.

جعفری:‌اصلاح‌طلبان هیچ وقت درد مردم را نداشته‌اند/ این جریان رگه‌ای از روشنفکری عقیم غرب است

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با نگاهی به تاریخ جمهوری اسلامی متوجه می‌شویم اصلاح‌طلبان رگه‌هایی از روشنفکری عقیم کپی‌برداری شده از غرب هستند که هیچ وقت درد مردم را نداشته‌اند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان در 8 سالی که دولت را در اختیار داشتند به جای رسیدگی به مشکلات مردم، به قول خودشان توسعه سیاسی و به عقیده من تورم سیاسی را به سفره‌های مردم تزریق کردند.

جعفری با بیان اینکه در وجود اصلاح‌طلبان انحصارطلبی کامل نهفته است، تصریح کرد: برخی از اصلاح‌طلبان در همایشی که برگزار کردند، گفتند ما 290 صندلی مجلس را می‌خواهیم. این موضوع دو معنا دارد، اول انحصارطلبی به تمام معنای اصلاح‌طلبان و دوم اینکه دعوای این افراد بر سر قدرت است. البته از ابتدا هم اینطور بوده‌اند و خودشان هم این موضوع را انکار نمی‌کنند.

  

این نماینده مجلس بابیان اینکه کاملاً روشن است که مطرح کردن بحث رفع حصر در همایش اصلاح‌طلبان از  مدت‌ها قبل طراحی شده بود گفت: این جریانات طبق برنامه‌ریزی‌هایی که دارند افراد ساده‌لوحی هم مانند علی مطهری را با تحریکات و تشویق‌هایی که دارند، جلو می‌اندازند.

وی در ادامه سخنان قبلی خود خاطرنشان کرد: من به علی مطهری گفتم تو در روستا زندگی نکرده‌ای، در زندگی مشکلی نداشته‌ای، از روز اول در آسایش کامل بوده‌ای و هم از اعتبار بزرگانی که به آنها منصوب بوده‌ای استفاده کردی، امروز هم نمی‌دانی مردم واقعاً چه می‌خواهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با عدم حضور افراد نزدیک به دولت در همایش اصلاح‌طلبان گفت: دولت ترکیبی از افراد مختلف است. عدم حضور دولتمردان در این جلسه به 2 معناست. اول اینکه عده‌ای از سر اعتقاد در این مراسم حاضر نشدند و دوم اینکه عده‌ای می‌خواستند بگویند دولت در بحث انتخابات بی‌طرف است.

جعفری همچنین با اشاره به اختصاص تیتر یک بی بی سی به این همایش گفت: پوشش ویژه خبر این همایش در بی بی سی و سایت جرس که وابستگی آن به جریان فتنه مشخص است بیانگر هماهنگی ویژه  این گروه با شبکه‌های معاند و ضد انقلاب است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت:‌ اصلاح طلبان به دنبال ادامه افکار گذشته خود و ساختارشکنی هستند لذا  لازم است تا مردم روند رصد و پالایش این جریان را در دستور کار خود داشته باشد تا به واسطه گذشت زمان، توطئه بزرگ فتنه که مورد حمایت آمریکا و رژیم اسرائیل بود از اولویت خارج نشود.

وی همچنین در ادامه گفت: اصلاح‌طلبان دچار یک توهم شده‌اند. احساس می‌کنند همه مردم همواره منتظر آنها هستند. بد نیست که این آقایان آماری را که خودشان تهیه کردند، را ببینند. واقعاً در این آمار چند درصد از مردم به دنبال رفع حصر بودند، چه تعداد خواستار برنامه‌های سیاسی مدنظر اصلاح‌طلبان بوده‌اند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس تصریح کرد: اقتصاد، معیشت و مهم‌تر از آن اصل انقلاب اسلامی و پاسداری از آرمان‌های امام (ره) و شهدا، مسائلی است که برای مردم از اهمیت بسیار بالایی قرار دارد و هر فردی که بخواهد در برابر این موضوعات ایستادگی کند، مردم تحمل نخواهند کرد.

مرادی: اصلاح‌طلبان برنامه‌ای برای رفع مشکلات مردم و اداره کشور ندارند/ لزوم هوشیاری بیشتر دستگاه‌های نظارتی

حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشورنیز گفت: با بررسی اخباری که از همایش اصلاح‌طلبان منتشر شد متوجه می‌شویم آنها به دنبال منافع سیاسی خود هستند و مشکلات مردم برای آنها آنچنان اهمیتی ندارد.

وی افزود: عدم توجه به مسائل و مشکلات مردم در این همایش و اینکه فقط شعارهای سیاسی ساختارشکنانه مطرح شد نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان برنامه‌ای برای رفع مشکلات مردم و اداره کشور ندارند.

مرادی در ادامه با تاکید بر لزوم  هوشیاری بیش از پیش و رصد دستگاه‌های نظارتی بر فعالیت اصلاح‌طلبان افراطی افزود: دستگاه‌های نظارتی و امنیتی وظیفه و ماموریت دارند به گونه‌ای عمل کنند که مردم شاهد یک فتنه جدید نباشند و در مقابل هرگونه تحرکی که باعث شکل‌گیری آن فتنه می‌شود بایستند.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در خاتمه خاطرنشان کرد: باتوجه به تجربیاتی که از سال 88 به دست آمد و با توجه به شرایط ما در منطقه و اینکه دشمن منتظر هر فرصتی برای آسیب زدن به ما است، مسلماً جامعه انتظار دارد دستگاه‌های نظارتی عملکرد فتنه‌گران و حامیان آنها را دقیقا رصد کند.

آلیا: اصلاح طلبان همچنان در شرایط عدم بلوغ سیاسی هستند/روند بریدگی و انقطاع آنان از جامعه و مردم ادامه دارد

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز  گفت: قطعاً مسائلی از جمله آزادی و رفع حصر از فتنه گران مورد مطالبه مردم ما نیست بلکه مردم ما امروز به دنبال مسائلی از جمله عملی شدن وعده‌های رئیس جمهور هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در همایش اصلاح طلبان توجهی به مسائل اقتصادی و فرهنگی مردم نشده بود گفت: در همایش اصلاح طلبان کمترین اشاره‌ای به مسائل و مشکلات اصلی جامعه و مردم نشد و صرفاً یک سری مباحث شعاری سیاسی ساختارشکنانه مطرح شد که نشان می‌دهد اصلاح طلبان همچنان در شرایط عدم بلوغ سیاسی هستند و روند بریدگی و انقطاع آنان از جامعه و مردم ادامه دارد.

 

آلیا تصریح کرد:‌ اصلاح طلبان امتحان خود را در گذشته پس داده‌اند. آنها هیچوقت دنبال مسائل مهمی از جمله مسائل اقتصادی، اجتماعی، مذهبی مردم نبوده‌اند و همیشه به دنبال شعارهای ساختارشکنانه‌ای بودند تا از حمایت غربی‌ها بهره‌مند باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به برخی اظهارت اصلاح‌طلبان در همایش مذکور درباره قانون انتخابات گفت: افراطی‌های اردوگاه اصلاح طلبی همواره به دنبال تضعیف جایگاه شورای نگهبان و همچنین نظارت استصوابی این شورا بودند و هستند.

آلیا با بیان اینکه اصلاح‌طلبان قانون را قبول ندارند تصریح کرد:‌ آنها در تلاش‌اند تا با حمله به بحث نظارت استصوابی شورای نگهبان راه گریزیی برای ورود به عرصه اتنخابات بدون پاسخگویی به شورای نگهبان پیدا کنند.

عبادی : حضور نیافتن دولتمردان در همایش اصلاحات نشان از عدم حمایت آنها از فتنه‌گران دارد

سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی  نیز  با انتقاد از برنامه‌های اقتصادی دولت و ادامه‌دار بودن تورم، گفت: برنامه‌های بسیاری توسط دولت برای پایان رکود اقتصادی و تورم صورت می‌گیرد که بیشتر برای مردم جنبه سرگرمی دارد و مردم را از دغدغه‌های خود دور می‌کند.

وی برخی از اقدامات دولت را مصداق شعارزدگی و فعالیت‌های سطحی و نمایشی برشمرد و ابراز تاسف کرد که دولت برنامه درستی ندارد و اگر برنامه درستی داشته باشد مردم از این برنامه‌ها استقبال می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس، به همایش اخیراصلاح‌طلبان اشاره کرد و اظهار داشت: من همه اصلاح طلبان را طرفدار فتنه نمی‌دانم و بین دیدگاه‌های آنها فاصله قائلم زیرا برخی از اصلاح‌طلبان معتدل و در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

عبادی با اشاره به عدم حضور دولتمردان در همایش اصلاح‌طلبان، این مسئله را نشانه عدم حمایت دولت از فتنه‌گران دانست و یادآور شد: ما از فتنه سال 88 خاطره خوبی نداریم.

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه برخی اصلاح‌طلبان که طرفدار فتنه هستند، به عرصه انتخابات راه پیدا کرده‌ اما امروز اپوزیسیون نظام هستند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که برخی دیگر از اصلاح‌طلبان در مسیر ولایت گام برمی‌دارند که این اقدام مثبتی است و مردم هم خوب و بد را تشخیص می‌دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: