شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۷ دی ۹۳ | ۰۹:۵۲
حجت‌الاسلام مشکانی خبر داد

آغاز دوره آموزش مربی جنبش‌های شبه‌معنوی

رئیس مؤسسه علوم راهبردی ادیان و جنبش‌‏های انحرافی «معراج» گفت: آموزش مربی جنبش‌های شبه‌معنوی آغاز شده و در حال ثبت نام از اساتید حوزه‌های علمیه تهران هستیم.


13931026000172_PhotoA

رئیس مؤسسه علوم راهبردی ادیان و جنبش‌‏های انحرافی «معراج» گفت: آموزش مربی جنبش‌های شبه‌معنوی آغاز شده و در حال ثبت نام از اساتید حوزه‌های علمیه تهران هستیم.

حجت‌الاسلام  عبدالحسین مشکانی رئیس مؤسسه علوم راهبردی ادیان و جنبش‌های انحرافی «معراج» با اشاره به فعالیت‏های جبهه رقیب انقلاب اسلامی و تمدن شیعی برای گسترش هر چه بیشتر معنویت کاذب در جامع گفت: در واقع می‌توان گفت با روشن شدن نقاط ضعف اساسی تمدن اومانیستی لیبرال سرمایه‌داری در حوزه‏‌های گوناگون، هجمه آن‌ها به مشرق زمین برای پوشش دادن این نقاط ضعف شدیدتر شده است.

وی افزود: البته شیطان راه انحراف دینی، فرقه‌سازی و مکتب‌سازی را به عنوان اثرگذارترین فعالیت خود مورد بهره‌برداری قرار داده است، اما رویکرد فعال‌تر را در دوران کنونی بیشتر شاهد هستیم، در چنین میدانی که تمامی نظام‌های تمدن دینی و زیرساخت‏های انقلاب اسلامی از اقتصادی و سیاسی گرفته تا دینی و معنوی مورد هجمه است، جایگاه یک تشکل متعهد و متخصص که بتواند در تمامی حوزه های پژوهشی، آموزشی، تبلیغی و رسانه ای در عرصه نظام دینی و معنوی فعالیت کند، خالی یا کم‌رنگ به نظر می‌رسید، به منظور ایجاد بستری برای فراگیری تمامی متخصصان حوزه ادیان، فرق و جنبش‌های انحرافی مؤسسه معراج تشکیل شد.

مشکانی هم‌افزایی و همگرایی با مجموعه‌های همسو و جبهه رفیق را یکی از اهداف مؤسسه معراج بیان کرد و گفت: گستره فعالیت این  مؤسسه تمامی نقاط آسیب دیده و یا در معرض آسیب و حوزه‌های فعالیت نیز تمامی ادیان، فرقه‌ها و جنبش‌های انحرافی است که در حال حاضر با همکاری معاونت فرهنگی جامعه الزهرا(س)، فاز اول دوره آموزشی اساتید محترم جامعه الزهرا به عنوان کارشناس و مربی در حوزه جنبش‌های شبه معنوی در حال اجراست.

وی ادامه داد: همچنین آموزش مربی جنبش‌های شبه‌معنوی در تهران آغاز شده و دفتر مؤسسه در تهران در حال ثبت نام از اساتید حوزه‌های علمیه شهرستان تهران است که به زودی و در ترم بهمن ماه آموزش‌ها آغاز می‌شود.

رئیس مؤسسه «معراج» همچنین از امضای تفاهم‌نامه با مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و قرارداد هنری با دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و اظهار داشت: اولین نشست علمی سلسله نشست‌های «علوم و معنویت» با همکاری مؤسسه دیده‌بان و برخی مراکز فرهنگی مهم به زودی در دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: