شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۸ دی ۹۳ | ۰۹:۰۴
رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه تاکید کرد

سرسپردگی مخالفان خارجی به اسرائیل

نماینده پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه با اشاره به سرسپردگی مخالفان خارج‌نشین به آمریکا و صهیونیست‌ها گفت: ارتش سوریه با شرکت در عملیات‌ زمینی و هوایی و ارسال کمک‌ برای کُردها، نقش مهمی در پاکسازی عین العرب داشته است.


13931027001043_PhotoA

نماینده پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه با اشاره به سرسپردگی مخالفان خارج‌نشین به آمریکا و صهیونیست‌ها گفت: ارتش سوریه با شرکت در عملیات‌ زمینی و هوایی و ارسال کمک‌ برای کُردها، نقش مهمی در پاکسازی عین العرب داشته است.

«عمر اوسی»، نماینده پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کُردهای سوریه ضمن تاکید بر وابسته بودن معارضان خارج نشین در تصمیم گیری‌های خود به محافل آمریکایی-صهیونیستی تاکید کرد: مخالفت معارضان خارج نشین با شرکت در کنفرانس مسکو به دستور اربابان آمریکایی، قطری، سعودی و ترکیه ای آنها صورت گرفته که خواستار تحریم کنفرانس شدند.
اوسی تاکید کرد:مخالفان حضور در مسکو فرصت حل بحران سوریه را از دست می‌‌دهند و موجب طولانی‌تر شدن بحران می‌شوند زیرا در قبال خرابی‌‎هایی که بر سر سوریه آمده است، اندک احساس مسئولیتی هم ندارند.

رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه افزود: مخالفان خارج نشین با غیبت از نشست مسکو، جایگاه خود را در مشارکت برای ایجاد راه حل سیاسی درباره سوریه از دست می‌دهند.

وی همچنین گفت که از سوی روسیه در مقام رئیس کمیسیون آشتی ملی در پارلمان سوریه و رئیس تشکیل طرح ملی کردهای سوریه برای حضور در کنفرانس مسکو 1 دعوت خواهد شد و به این دعوت پاسخ مثبت خواهد داد.

عمر اوسی درباره اوضاع میدانی در شهر عین العرب که در آنجا نیروهای مردمی کرد با گروه داعش مبارزه می کنند گفت: ترکیه از همان روزهای نخست تجاوز به سوری‌ها حامی اساسی از لحاظ لجستیکی در پاکسازی ی قومی بود که ترک‌ها در حق سوری‌ها در عین العرب مرتکب شدند تا کمر جغرافیای شمال سوریه را بشکنند اما نیروهای مدافع کرد در عین العرب تاکنون توانستند هشتاد و پنج درصد شهر را از تروریست‌ها بازپس گیرند و طی روزهای آتی شاهد سیطره کامل بر شهر خواهیم بود.

رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه تاکید کرد: ارتش سوریه بارها کمک‌های نظامی و لجستیک برای نیروهای کرد در داخل شهر عین العرب فرو ریخته است همان گونه که نیروهای زمینی و هوایی سوریه در دفاع از این شهر مشارکت می‌کنند و ارتش سوریه اطلاعات دقیقی را به نیروهای کرد در عین العرب ارائه می‌دهد و همه این‌ها نقش زیادی در پیشرفت‌های بزرگ در این شهر داشته است.

وی در پایان سخنان خود به نشست امروز دولت سوریه  با بیش از دویست شخصیت کرد در مجلس الشعب اشاره کرد و گفت: این برای اولین باری بود که این تعداد زیاد شخصیت‌های کرد در نشست بزرگ آشتی ملی با حضور محمد جهاد الحام، رئیس مجلس الشعب مشارکت داشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: