چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۸ دی ۹۳ | ۱۴:۵۳

یادآوری‌یک «روز»به علی‌مطهری+تصاویر

سخن مطهری درباره وحدتِ مردم در راهپیمایی ۹ دی را باید در تصاویر و دست‌نوشته‌های آن روز جست‌وجو کرد که حقیقتا گواه بر وحدت مردم است.


13931028000057_PhotoA

سخن مطهری درباره وحدتِ مردم در راهپیمایی ۹ دی را باید در تصاویر و دست‌نوشته‌های آن روز جست‌وجو کرد که حقیقتا گواه بر وحدت مردم است.

علی مطهری یکشنبه هفته گذشته(21/10/93) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که “صدا و سیما در ایام 9 دی بر طبل تفرقه کوبید در حالی که 9 دی مردم فارغ از اقدامات تفرقه‌افکنانه دو طرف فتنه برای وحدت به خیابان آمدند و اگر این حرکت مردم به گونه‌ای دیگر تفسیر شود این روز یوم‌الله نیست بلکه یوم‌الشیطان است”.

سخن مطهری درباره وحدتِ مردم در راهپیمایی 9 دی را باید در تصاویر دست‌نوشته‌های آن روز جست‌وجو کرد که حقیقتا گواه بر وحدت مردم است؛ اما وحدت بر سر چه اصول و عقایدی؟

تصاویری که از آن روز باقیست بهترین شاهد و گواه بر حرف و خواسته مردم است؛ عکس‌هایی که اکثرا از سوی «رسانه‌های اصولگرا» منتشر شد نه اصلاح‌طلب! که بررسی همین مسئله نیز قابل تامل و توجه است.

علی مطهری، رئیس‌جمهور سابق را یکی از عناصر فتنه می‌داند و بارها در مواضع مختلف خواستار محاکمه وی شده است؛ هرچند که برخی مواضع دور از انتظار احمدی‌نژاد در تحریک فتنه‌گران بی‌تاثیر نبود اما خواسته مردم در راهپیمایی 9 دی واضح و روشن بود که به چه افرادی اعتراض دارند و خواستار وحدت علیه چه کسانی هستند.

در ادامه به منظور یادآوری «وحدتِ مردم در 9 دی» به علی مطهری و دیگر رجل سیاسی همسو با وی برخی از تصاویر این روز بازنشر می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: