یکشنبه 18 ژانویه 15 | 15:31
نبویان در مشهد:

زدن ولایت‌فقیه تیپ فتنه‌گران است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حقیقت فتنه‌گران مدعی سیاسی نبوده و اهداف گوناگونی را دنبال می‌کردند که با این نگاه آمریکا و اسرائیل در رأس فتنه‌گران قرار می‌گیرند.


13930424000272_PhotoA

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حقیقت فتنه‌گران مدعی سیاسی نبوده و اهداف گوناگونی را دنبال می‌کردند که با این نگاه آمریکا و اسرائیل در رأس فتنه‌گران قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان در مراسم سالگرد شهید نواب صفوی در مهدیه این شهر اظهار کرد: در بررسی فتنه 88 مهمترین موضوع این است که بدانیم چه مسائلی سبب بروز فتنه شد، فتنه‌گران مدعی سیاسی نبودند و اهداف گوناگون بیگانگان را دنبال می‌کردند که با این نگاه آمریکا و اسرائیل در رأس فتنه‌گران قرار می‌گیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا بعد از فراری شدن شاه نخستین گام خود را انجام و او را پناه داد، در حالی که نه تنها شاه 20 میلیارد دلار سرمایه مملکت را با خودش به آمریکا برده بود بلکه هزینه‌ خریدهای نظامی را هم به آمریکا داده بود، به خاطر همین دلایل آمریکا تا به امروز همه گروه‌ها را به جان این مملکت انداخته است.

وی بیان کرد: آمریکا در گام‌ بعد هشت سال جنگ را به ما تحمیل کرد و بهترین جوانان این مملکت را از ما گرفت، جرم این مملکت چه بود که 37 کشور دنیا پشت صدام ایستادند؛ ما امروز با تکیه بر توان داخلی می‌توانیم پیروز شویم، راه‌حل مشکلات مذاکره با جان‌کری نیست.

وی با اشاره به موضوع فتنه در کشور، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل بروز وقایع کوی دانشگاه که در تیر ماه سال 78 اتفاق افتاد، تاج‌زاده بود، با این دید در ایران ممکن است عوامل فتنه‌گر در یک وزارت‌خانه وجود داشته باشند.

نبویان خاطرنشان کرد:‌ فتنه‌گران در فتنه 88 قصد کودتا داشتند، کشورهایی مانند آمریکا، اسرائیل و فرانسه مقابل ما ایستادند و عده‌ای هم شعار «نترسید، نترسید ما همه با هم هستیم» را سر دادند که عینا شعار مریم رجوی بود؛ حتی رقاصه‌ها و عوامل فراری خارج از کشور از فتنه‌گران حمایت کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:‌ بعد از اینکه ما یک میمون به فضا فرستادیم آمریکا گفت که ایران قوانین بین‌المللی را نقض کرده است، چراکه آمریکا می‌خواهد این فناوری در انحصار استکبار بماند، موضوع انرژی هسته‌ای هم از سال 82 مطرح شد، برای همین است که قرآن می‌فرماید کفار هیچ وقت دست از سر شما بر نمی‌دارند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران دو واقعه بزرگ را رقم زد، نخست اسلام را احیا کرد و جهان اسلامی، جهان مدرن را به چالش کشید لذا باید گفت امروز مبانی ما در دانشگاه‌ها با مبانی و ارزش‌های اسلامی شاخ به شاخ شده است؛ مورد دوم این بود که یک خط قرمز بر روی تئوری لیبرال دموکراسی کشید و تئوری ولایت‌فقیه را نشان داد.

نبویان با اشاره به حادثه پاریس بیان کرد: مشخص است کسانی که با کشیدن کاریکاتور به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) توهین می‌کنند، با اسلام مشکل دارند، ایران در این 36 سال موفقیت‌هایی را کسب کرد که تمام اعتراض‌های این‌گونه افراد به همین دلیل است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بااشاره به پیشگام بودن جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه‌های منطقه، گفت: امروز 4.5 میلیون نفر دانشجو در کشور داریم، در سدسازی در منطقه اول هستیم و در بحث هوا و فضا سکوی پرتاب ساختیم و حوزه هسته‌ای به‌وجود آوردیم و نیروهای نظامی مجهزی در کشور داریم.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که آمریکا و غرب امروز به طور دائم در حال سنگ‌اندازی به کشور و به‌خصوص به سمت سپاه هستند این است که سنگرهایشان را در منطقه از‌ دست داده‌اند.

نبویان با اشاره فتنه‌انگیزی برخی روزنامه‌ها تصریح کرد: روزنامه ایران روزنامه‌ای دولتی است و با پول بیت‌المال اداره می‌شود اما در گذشته مطالبی ضد اسلام بیان می‌کرد از جمله اینکه حتی می‌توانیم علیه خدا راهپیمایی کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف فتنه ضربه زدن به اسلام بود، گفت: کشور هشت ماه ملتهب بود و صدها میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه وارد شد، بیش از 30 نفر کشته دادیم، خاتمی با این حال که می‌دانست تقلبی صورت نگرفته است، خیانت کرد؛ اصلا بحث تقلب برای این عده مطرح نبود زیرا هدف اصلی سران فتنه ضربه‌زدن به اسلام بود.

وی بیان کرد:‌ در وقایع فتنه سال 88 گفتند نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی، اصلا بحث تقلب در میان نبود، هدف فتنه‌گران براندازی بود لذا کسانی که برای سران فتنه دلسوزی می‌کنند، بدانند مجازات سران فتنه بدتر از این حصر است که همه امکانات رفاهی در آن فراهم است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا اعضای فرقه دیویدیه که در یک جا جمع شده بودند را آتش زد و زن و بچه آنها را سوزاند، با این حال هر جا در قانون اساسی ما اسم از اسلام بود توسط برخی خط خورد، همچنین در حمایت از سران فتنه می‌گفتند که آنها یاران امام بودند در حالی که شمر نامرد هم جانباز رکاب حضرت علی(ع) در جنگ صفین بود و با این دید دشمن امروز از اسلام شکست خورده است و در قانون اساسی انقلاب نظام ایران جمهوری اسلامی نام دارد.

نبویان عنوان کرد:‌ در روز عاشورا خیمه سیدالشهدا را آتش زدند، کف زدند و مشکلشان تقلب نبود و در عملی وقیحانه میرحسین موسوی بعد از این جریان بیانیه داد و گفت اینها مردمان خداجو بودند همچین در هر دوره‌ای برخی سنگرهای نظام را گرفتند و امروز هدف نهایی آنها گرفتن سنگر رهبری است حتی صریحا گفتند که در انتخابات بعدی مجلس خبرگان باید انتخاباتی رهبرساز داشته باشیم.

وی افزود: وزارت اطلاعات بازوی رهبری است، در تیرماه سال 78 که وقایع کوی دانشگاه رخ داد عده‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که بازوان رهبری را بزنند با این حال در سال 78 و 88 مظلومیت مقام معظم رهبری دیده شد که سنگر به سنگر عده‌ای به ایشان فشار می‌آوردند لذا زدن ولایت فقیه تیپ فتنه‌گران است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکل آنها اصل ولایت فقیه بود، در فتنه 88 عکس امام (ره) را پاره کردند و هدف نخست آنها زدن اصل نظام و دوم اصل ولایت فقیه بود؛ همه تحریم‌های سنگین بعد از فتنه 88 آمد همچنین اول فروردین‌ ماه امسال اوباما دست نیاز به سوی ایران و رهبر انقلاب دراز کرد و با این دید دشمن امروز دارد اعتراف می‌کند که ما قدرت بین‌المللی هستیم.

وی با اشاره به دلسوزی برخی برای سران فتنه عنوان کرد: این افراد حکم‌شان مشخص است. همچنین برخی مانند مطهری می‌گویند حصر غیرقانونی است و امروز شاهد این هستیم که برخی حرف‌های وی تیتر یک بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های ضد انقلاب شده است.

نبویان با اشاره به بیانیه‌ دادن مداوم سران فتنه در ایام انتخابات عنوان کرد:‌ میرحسین موسوی بیانیه می‌داد و مردم را به خیابان‌ها می‌کشاند و این روند تا روز عاشورا ادامه داشت، حصر آقای موسوی قانونی بود و طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شد، در حالی که عده‌ای می‌گویند حصر سابقه ندارد در صورتی که مواردی این‌چنین صورت گرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.