پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۳۰ دی ۹۳ | ۰۹:۴۰
یک کارشناس صنعت

ماشین‌آلات صنعت نیازمند نوسازی

یک کارشناس بخش صنعت با بیان اینکه صادرات غیرنفتی بدون افزایش کیفیت کالا امکان‌پذیر نیست، گفت: در این مورد باید نوسازی صنایع و ماشین آلات تولید مد نظر قرار گیرد.


13930904000147_PhotoA

یک کارشناس بخش صنعت با بیان اینکه صادرات غیرنفتی بدون افزایش کیفیت کالا امکان‌پذیر نیست، گفت: در این مورد باید نوسازی صنایع و ماشین آلات تولید مد نظر قرار گیرد.

جواد باقری اظهار داشت: برای افزایش صادرات غیرنفتی باید زیرساخت‌ها و پایه اصلی تولید با کیفیت در کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه افزایش صادرات غیرنفتی بدون افزایش کیفیت کالا امکان‌پذیر نیست، افزود: در حال حاضر در صادرات غیرنفتی زیان می کنیم و در واقع سود نمی‌کنیم، زیرا خام‌فروشی در بیشتر موارد اتفاق می‌افتد.

باقری همچنین افزایش کمیت محصولات تولیدی را عامل دیگری برای رشد صادرات غیرنفتی کشور عنوان کرد و گفت: برای رشد کمی و کیفی محصولات صنعتی باید توجه ویژه‌ای به نوسازی صنایع شود.

وی توضیح داد: مصوبات زیادی برای نوسازی صنایع وضع شده است، اما هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده که باید آنها را در دستور کار قرار دهیم. به ویژه در صنایعی که مزیت صادراتی دارند باید موضوع نوسازی ماشین‌آلات مد نظر قرار گیرد.

این کارشناس صنعت تصریح کرد: برای نوسازی صنایع باید از روش‌های مختلف تأمین مالی استفاده شود نه اینکه فقط به پرداخت وام بانکی و یا بحث‌هایی مانند تخصیص یارانه که البته عملی نشد، اکتفا شود.

وی گسترش ارتباطات بین‌المللی، حل شدن مشکلات بانکی، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و رفع تحریم‌ها را از جمله راه‌های تأمین مالی برای نوسازی صنایع دانست و گفت: جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور نیز راه مناسبی در این بخش است که می‌تواند باعث نوسازی و بازسازی خطوط تولید شود و در نتیجه صادرات غیر نفتی کشور افزایش خواهد یافت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: