پنج‌شنبه 22 ژانویه 15 | 13:55
رییس مجمع طلاب و فضلای تهرانی مقیم قم:

انگیزه پژوهش در حوزه‌های علمیه فراگیر شود

رییس مجمع طلاب و فضلای تهرانی مقیم قم، گفت: انگیزه پژوهش باید در حوزه‌های علمیه فراگیر شود.


1410082301259_mohsen ghaemi-1

رییس مجمع طلاب و فضلای تهرانی مقیم قم، گفت: انگیزه پژوهش باید در حوزه‌های علمیه فراگیر شود.

حجت‌الاسلام‌ سیدصادق محمدی چهارشنبه شب در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: متاسفانه انگیزه تحقیق و پژوهش با رویکرد تولید علم در حوزه های علمیه بسیار کم است و باید برای برون رفت از این وضعیت چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به این‌که باید برای حل این بحران‌های اجتماعی یک‌همتی مضاعف در بین فضلا و طلاب صورت پذیرد، گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب باید با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و ایجاد فضای معنوی و روحانی به تبلیغ به سیره خود پیامبر اسلام (ص) پرداخت.

وی با اشاره به این‌که گروه‌های فعال تبلیغی در تهران 30 گروه هستند، اذعان کرد: مجمع طلاب و روحانیون تهران قصد دارد در راستای افزایش کمی و کیفی این گروه‌ها به تبلیغ جذب طلبه در تهران با مدارس همراه شود.

دبیر مجمع طلاب و فضلای تهران با بیان این‌که ما باید با آموزش صحیح عقاید به طلاب علوم دینی در تبلیغ کامل اسلام اهتمام بورزیم، عنوان کرد: در مجمع طلاب و روحانیون تهران برنامه‌های جدی آموزشی و کمک‌درسی برای طلاب تهرانی در نظر گرفته‌ایم، امروز ما نیاز به احیاء سنت‌هایی داریم که موجب احیاء حوزه می‌شود.

محمدی با بیان این‌که مسأله ولایت برای جهان اسلام مسأله‌ای بسیار حیاتی است، اظهار کرد: ولایت در منطق اعتقادات اسلامی هم منطق حدوثی توحید است و هم علت بقاء توحید است.

وی با بیان این‌که توحید واقعی را می‌توان در موضوع ولایت یافت، عنوان کرد: اگر مساله ولایت در جهان اسلام آن‌گونه که حقیقت دارد از همان ابتدا در جایگاه حقیقی خود باقی می‌ماند امروز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) توهین نمی‌شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: