چهارشنبه 10 نوامبر 10 | 14:41

تشکر جامعه مدرسین از شیخ الازهر به خاطر حمایت از فتوای رهبر انقلاب

آیت الله یزدی در این نامه آورده است:جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اطلاع از مواضع گرانقدر شما در مورد وحدت و استقبال صریح از فتوای مهم مرجع عالیقدر حضرت آیت الله خامنه ای مبنی برحرمت توهین به صحابه و همسران نبی مکرم اسلام نهایت تقدیر و تشکر خود را اعلام کرده و از خدای متعال توفیق روزافزون جنابعالی را خواستار است.


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نامه ای خطاب به دکتر احمد طیب رئیس جامعه الازهر مصر ارسال کرد. در این نامه که به امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رسیده با اشاره به مشکلات و تهدیدهای امت اسلامی در صده گذشته و تحولات حساسی که موجب شکل گیری امت اسلامی شده آمده است: استعمار و اجانب فهمیده اند که اگر مسلمانان به بنیان های اصیل خود که همانا عقل و عمل است بازگردند و ارزشهای دینی خود را تجدید کنند می توانند باردیگر حاکمیت جهان را به دست گیرند.

در ادامه نامه آمده است: دشمنان اسلام علیرغم بن بست ها و شکست های مختلفی که در درون خود مشاهده کرده اند، برنامه ریزی دقیقی برای ایجاد توطئه علیه مسلمانان فراهم نموده اند و با تمام امکانات مادی و معنوی و از هر مسیری تلاش می کنند در بنیان امت اسلامی خللی وارد کنند.
این نامه می افزاید:از سوی دیگر وجود ارتباط حسنه بین مذاهب، گروهها و شخصیت های اسلامی سابقه دیرینه ای دارد و این مهم برای دشمنان اسلام قابل تحمل نبوده و مخالف مصالح آنان است. از این روز تلاش میکنند این الفت و ارتباط حسنه را به بهانه های مختلف به شکست برسانند. اما مراکز اسلامی، بزرگان مذاهب و فرق و همه علمای اسلام باید تلاش کنند این فته دشمنان نیز ناکام بماند.

آیت الله یزدی در ادامه این نامه آورده است:جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان مهمترین تشکل دینی شامل ده ها نفر از مراجع و مجتهدان، با اطلاع از مواضع گرانقدر شما در مورد وحدت و استقبال صریح از فتوای مهم مرجع عالیقدر حضرت آیت الله خامنه ای مبنی برحرمت توهین به صحابه و همسران نبی مکرم اسلام نهایت تقدیر و تشکر خود را اعلام کرده و از خدای متعال توفیق روزافزون جنابعالی را خواستار است.

در این نامه با اشاره به احتمال بروز فتنه ای بزرگ در عالم اسلام و درایت رهبر جمهوری اسلامی ایران در دفع آن امده است: علمای بزرگ اسلام همواره در راستای اهداف والای پیامبران الهی کوشیده اند و تلاش نموده اند امت اسلامی را از هرگونه فتنه نجات داده و راه اعتدال را نشان دهند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان نامه با ارائه پیشنهاداتی به جامعه الازهر مصر از این جامعه دعوت کرده است ارتباط خود را با سایر مراکز دینی اسلامی گسترش دهد.

در ادامه پیشنهادات جامعه مدرسین آمده: تشکیل کارگروهی تخصصی به منظور ایجاد ارتباط علمی بین بزرگان و علمای حوزه علمیه قم و جامعه الازهر می تواند گام بزرگی در راستای حفظ اتحاد جامعه اسلامی بردارد.همچنین تشکلی جلسات علمی در این راستا به شناخت بیشتر از تفکرات حاکم کمک می کند.

جامعه مدرسین در پایان با اشاره به اختناق حاکم در مصر ابراز امیدواری کرده است امت بیدار مصر با شکستن این فضای بیشتر از گذشته در معادلات سیاسی جهان اسلام تاثیرگذار باشند.

گفتنی است در ماه های گذشته با انتشار برخی توهین ها از سوی چند روحانی شیعی به عایشه همسر پیامبر اکرم، برخوردهای خشنی از سوی برخی از وهابیون آغاز شد که با فتوای مقام معظم رهبری این اقدامات با شکست مواجه شد.
پس از این اقدام مهم مقام معظم رهبری شیخ الازهر با استقبال از فتوای مقام معظم رهبری در اقدامی جالب توجه اعلام کرد اقتدا به امام جماعت شیعی جایز است.
به گفته منابع خبری در حج امسال از جمله مسائل مورد توجه نخبگان شیعه و سنی فتوای مقام معظم رهبری و استقبال شیخ الازهر و فتوای او بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.