شنبه 24 ژانویه 15 | 12:06

بزرگداشت جهاد مغنیه در پنجره

ترور رزمندگان حزب الله و برخی از فرماندهان ایرانی یکی از مهم‌ترین اخبار هفته‌ی گذشته بود.تروری که فرزند شهید عماد مغنیه را نیز شامل می‌شد و جهاد مغنیه را پس از 7 سال از شهادت پدر، به شهادت رساند.


ترور رزمندگان حزب الله و برخی از فرماندهان ایرانی یکی از مهم‌ترین اخبار هفته‌ی گذشته بود.تروری که فرزند شهید عماد مغنیه را نیز شامل می‌شد و جهاد مغنیه را پس از 7 سال از شهادت پدر، به شهادت رساند.

jeld

هفته نامه پنجره در تازه ترین شماره خود عکسی از جهاد مغنیه را با انتخاب تیتر جهاد ادامه دارد را برروی جلد خود قرار داده است و در پرونده ای ویژه به بررسی این رویداد پرداخته است.سعید صدرائیان دبیر سیاسی پنجره در یادداشتی عمليات اسرائیل در جولان را محصول همکاري مستقيم جبهه النصره و تلآويو دانسته و تاکید کرده است که اين چندمين بار است که ارتباط پشتپرده گروه‎هاي تکفيري و دستگاه‎هاي نظامي و امنيتي رژيم صهيونيستي بر همگان عيان مي‎شود. در ادامه حسين رويوران، کارشناس مسائل خاورميانه در گفت و گویی با پنجره به چرایی حضور رزمندگان حزب الله و ایران در منطقه قنیطره پرداخته است. چرايي و نيت صهيونيست‎ها از ترور، اسرائيل در هدف تروريستي خود ناکام ماند، چند خط درباره سردار شهيد محمدعلي الله دادي، تبعات حمله تروريستي رژيم صهيونيستي به حزب الله در گفت وگو با سيد حسين نقوي حسيني و ميزگردي با حضور سيدهاشم موسوي و وحيد فراهاني در بررسی تلاش‎‎هاي مستندسازان بدون مرز مقاومت اسلامي از دیگر مطالب این پرونده است.

مذاکرات هسته ای و پیاده روی ظریف با کری موضوع دیگری است که هفته نامه پنجره مورد بررسی قرار داده است.محمد قادری در مطلبی انتقادی، این حرکت ظریف را زیر ذره بین قرار داده و تاکید کرده است که ظریف امروز در جايگاهي قرار گرفته که هر حرکت هوشمندانه و مثبتش، نه تنها ايران اسلامي بلکه کل جهان اسلام را در نيل به‎جايگاه حقيقيش ياري مي‎رساند و بر عکس، هر حرکت نابجا و اشتباهش ترمزي در اين مسير خواهد بود. نگاهي به ديپلماسي ظريف در گفتوگو با دکتر هادي آجيلي دیگر مطلب پنجره حول مذاکرات هسته ای است.اما این هفته نامه از موضوع یمن نیز غافل نشده و در گفت و گوها و یادداشت هایی اوضاع آشفته این کشور را مورد کنکاش قرار داده است.کمپین من عاشق محمدم، توقیف روزنامه مردم امروز، غرامت اسرائیل به ایران و ادغام سازمان فضایی دیگر موضوعات بررسی شده توسط پنجره است.

اما حکمت سینوی و بررسی آراء بوعلی سینا موضوع سرویس اندیشه هفته نامه پنجره است.هم چنین سرویس ادبیات پنجره 226 به مناسبت درگذشت استاد مشفق به بازنشر گفت و گویی از وی پرداخته است.هم‌چنین حمید نورشمسی نیز در پنجره پلاس ضمیمه هفته نامه با ضیاء قاسمی شاعر افغان به گفت و گو نشسته است.کشف دوباره ناسيوناليسم(استرتفور)، آماده باش در اسرائيل(السفیر)، ترديدهاي واشينگتن در مورد آرامش در دمشق(چشم خاورميانه)، مطالب باشگاه ترجمه این شماره پنجره را تشکیل می‌دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.