شنبه 24 ژانویه 15 | 15:41

سناریوهای مجلس در صورت تصویب تحریم جدید

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : مسیر مذاکرات را معقول ترین راه برای حل مسئله هسته ای می دانیم ، اما در صورت تصویب تحریم های جدید در کنگره آمریکا ، ما سناریوی این موضوع را به صورت جدی طراحی کرده ایم .


201526240426_larij'k

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : مسیر مذاکرات را معقول ترین راه برای حل مسئله هسته ای می دانیم ، اما در صورت تصویب تحریم های جدید در کنگره آمریکا ، ما سناریوی این موضوع را به صورت جدی طراحی کرده ایم .

آقای لاریجانی در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس گرجستان در این باره که در صورت تصویب تحریم های جدید در کنگره آمریکا، مجلس چه تدبیری اتخاذ می کند ؟ گفت : روشن است که ما سناریوی این موضوع را به صورت جدی طراحی کرده ایم و اگر به سمت این مسیر بروند پشیمان خواهند شد و با حرکتی جهشی در نوآوری فناوری هسته ای مواجه می شوند و این برای ایران مقدور است .

وی افزود : ایران برای حل این مسئله در مذاکرات هسته ای انعطاف هایی داشت و اینکه این روزها آقای اوباما می گوید ما مشکلاتی در کنگره خودمان داریم ربطی به جمهوری اسلامی ایران ندارد و هزینه این مسئله را جمهوری اسلامی ایران نباید بپردازد.

اوباما در حل مسائل داخلی خودش ناتوان است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : اگر آقای اوباما در حل مسائل داخلی خودش ناتوان است این را نباید در مذاکرات سرریز کند همین طور که ما داریم شرایط را کنترل می کنیم آنها هم باید در کنترل موضوع توانمندی داشته باشند و اگر نمی توانند ، نباید بگویند که مذاکرات نتوانست این مشکل را حل کند بلکه هرگونه ناتوانی در این امر به این معنی است که آنها مذاکرات را به هم زدند.

لاریجانی خاطرنشان کرد : ما مذاکرات را برای حل این مسئله معقول می دانیم و زمینه را برای مذاکرات و سناریوهای بدیلش هم دیده ایم و مقدماتش را هم در بودجه سال آینده تمهید خواهیم کرد .

آقای لاریجانی به دیدار خود با همتای گرجستانی اش اشاره کرد و گفت : در این دیدار درباره مسائل منطقه ای و گسترش روابط دوجانبه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردیم گرجستان از نظر تاریخی و فرهنگی به ما بسیار نزدیک است .

رئیس مجلس افزود: ارزش روابط اقتصادی دو کشور هم اکنون 200 میلیون دلار است و می تواند گسترش یابد.

آقای لاریجانی گفت : در زمینه های انرژی ، گاز ، انرژی های بادی و صنعت گردشگری دو کشور می توانند سرمایه گذاری های اقتصادی داشته باشند .

وی اضافه کرد : یکی دیگر از موضوعاتی که درباره آن با همتای گرجی خود بحث و تبادل نظر کردیم بحث تروریسم در منطقه و همکاری دو کشور برای مبارزه با آن بود.

داویت اوسو باشویلی رئیس مجلس گرجستان هم در این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و دیدار با همتای ایرانی اش گفت : در این دیدار درباره موضوعات مختلف همکاری و گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و گرجستان ، تهدید تروریسم ، همکاری در زمینه حمل و نقل و انرژی بحث و تبادل نظر کردیم .

وی افزود : در این دیدار آقای لاریجانی بار دیگر از تمامیت ارضی گرجستان حمایت کرد و توافق کردیم که گروه های دوستی پارلمانی نیز نسبت به گذشته گسترش یابد .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: