چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۶ بهمن ۹۳ | ۰۹:۲۶
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خبر داد

دو سناریوی نفتی مجلس برای بودجه ۹۴

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: دو سناریو در حال حاضر برای نفت وجود دارد که اختلاف ۱۵ تا ۲۰ دلاری با نظر دولت را نشان می دهد.


13920601000388_PhotoA

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: دو سناریو در حال حاضر برای نفت وجود دارد که اختلاف ۱۵ تا ۲۰ دلاری با نظر دولت را نشان می دهد.

سیدعبدالکریم هاشمی در مورد قیمت نفت در لایحه بودجه 94 اظهار داشت: دو سناریو در این رابطه وجود دارد، نخست اصل قیمت 72 دلار بسته و تغییر آن شاکله و هماهنگی میان منابع و مصارف و کلان بودجه را به هم می‌ریزد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه امیدواری برای افزایش قیمت نفت در سال آینده وجود دارد، گفت:‌ دولت معتقد است، از مکانیزم تخصیص در بودجه استفاده می‌کند و در نهایت به طرح‌ها و پروژه‌هایی به پیشرفت ندارد، اعتبار پرداخت نخواهد شد و از محل‌های مختلف صرفه‌جویی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت نگران است، با در نظر گرفتن نفت 40 دلاری کل لایحه با مشکل مواجه شود، عنوان کرد: شب گذشته وارد بحث قیمت نفت شدیم و نظرات نمایندگان نفت 55 تا 60 دلاری را پیشنهاد می‌دهند و برخی با نظر دولت موافق هستند، اما هنوز رأی‌گیری نشده و احتمال دارد تا فردا نهایی شود.

هاشمی ادامه داد: نرخ ارز در بودجه همان 2850 تومان مدنظر است و تغییری نخواهد کرد.

هاشمی درمورد هدفمندی یارانه‌ها، بیان داشت: به گفته مسئولان دولتی، همه افراد ثبت‌نامی برای تقاضای دریافت یارانه، حقوق خود را کمتر از 800 هزار تومان عنوان کردند.

وی با اشاره به ورود به بحث راستی‌آزمایی دولت گفت: اکنون افرادی که به خارج رفته‌اند و مدتی اقامت داشتند، یارانه‌شان حذف شده است.

هاشمی ادامه داد: گفته می‌شود، 20 هزار خانوار در این رابطه حذف شده که اگر سرانه هر خانوار 3 نفر باشد، 60 هزار نفر حدوداً حذف شوند که البته بحث جدیدی نیست.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ادامه داد: برخی افراد شهرهای مرز که برای کار به کشورهای حاشیه خلیج فارس رفته‌اند، یارانه نقدی آنها حذف شده است.

هاشمی تأکید کرد: دولت نگران نارضایتی اجتماعی است، اما باید فکری برای شناسایی افراد غیرنیازمند انجام شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: