جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۷ بهمن ۹۳ | ۰۸:۵۵
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

توجه به کتابخوانی در مدارس شبانه‌روزی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کتابخانه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تجهیز شد، گفت: اولویت در تجهیز کتابخانه‌ها با مدارس شبانه‌روزی است.


13930430000186_PhotoA

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کتابخانه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تجهیز شد، گفت: اولویت در تجهیز کتابخانه‌ها با مدارس شبانه‌روزی است.

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: در سال تحصیلی 94-93 یکی از سیاست‌های جدی که آموزش و پرورش دنبال می‌کند، توسعه فرهنگی کتاب و کتا‌بخوانی و تقویت درس انشاء است که در سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تأکید شده است.

وی افزود: در رابطه با مدارس ابتدایی تلاش می‌کنیم تا توسعه و گسترش کتابخانه‌های کلاسی را داشته باشیم و این یعنی در هر کلاس درس یک قفسه‌ای پیش بینی شده است و به تدریج گسترش پیدا می‌کند.

فانی ادامه داد: در داخل قفسه‌هایی که پیش بینی شده است، کتاب‌هایی در سطح دانش‌آموزان آن کلاس در نظر گرفته شده است که هم آموزش و پرورش می‌تواند این کتاب‌ها را فراهم کند و هم بعضی از نهادهای فرهنگی و وزارت ارشاد کمک می کنند؛ ضمن اینکه اولیای دانش‌آموزان نیز کتاب‌هایی که در منزل دارند و در سطح دانش‌آموزان باشد، به مدارس هدیه می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دبیرستان‌ها با همکاری وزارت ارشاد و با برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، فعالیت‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال شاهد برگزاری 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه بودیم و با همکاری و کمک‌های وزارت ارشاد به آموزش و پرورش و مدارس، نسبت به تجهیز کتابخانه‌های مدارس اقدام شده است.

فانی با اشاره به اینکه در این راستا اولویت جدی مدارس شبانه‌روزی است، تصریح کرد: در مدارس شبانه‌روزی فرصت‌های بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد و کتابخانه پژوهش سراهای دانش‌آموزی در سراسر کشور نیز تجهیز شده است و امیدواریم این حرکتی که در یکی دو سال اخیر به شدت دنبال شده است بتواند فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین نسل کودک و نوجوان ترویج دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: