چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۷ بهمن ۹۳ | ۰۹:۰۵
وزیر خارجه پرتغال در دیدار با ظریف عنوان کرد

ایران یکی از مهمترین بازیگران منطقه

وزیر امور خارجه پرتغال در دیدار با ظریف ایران را یکی از مهمترین بازیگران در منطقه خاورمیانه خواند که می‌تواند به تثبیت اوضاع و حفظ ثبات و آرامش در منطقه کمک کند.


13931105000804_PhotoA

وزیر امور خارجه پرتغال در دیدار با ظریف ایران را یکی از مهمترین بازیگران در منطقه خاورمیانه خواند که می‌تواند به تثبیت اوضاع و حفظ ثبات و آرامش در منطقه کمک کند.

«روی ماشه ته » وزیر امور خارجه پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده،  با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از حرکت رو به جلو پرتغال برای توسعه مناسبات با کشورمان استقبال و تصریح کرد: همکاری‌های دو کشور می‌تواند در عرصه‌های مختلف گسترش یابد.

ظریف افزود: دو کشور ظرفیت‌های مناسبی برای افزایش همکاری‌های اقتصادی دارند و بخش‌های خصوصی دو کشور موتور این همکاری‌ها محسوب می‌شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر ارتقاء همکاری‌های دو کشور در صنعت توریسم و روابط تنگاتنگ اتاق‌های بازرگانی دو کشور تاکید کرد.

محمدجواد ظریف رویکرد کنونی کشورهای اروپایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران وگروه 1+5 مبنی بر مخالفت با اعمال فشار و تحریم جدید علیه ایران و فرصت دادن به دیپلماسی را مثبت ارزیابی ولی در عین حال تصریح کرد: اتحادیه اروپا می‌تواند نقش فعالتری را در مذاکرات هسته‌ای ایفا کند.

وزیر امور خارجه پرتغال نیز در این دیدار ایران را یکی از مهمترین بازیگران در منطقه خاورمیانه خواند که می‌تواند به تثبیت اوضاع و حفظ ثبات و آرامش در منطقه کمک کند.

«رویی ماشه ته » همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی بر حق جمهوری اسلامی ایران در داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: