جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۱۰ بهمن ۹۳ | ۱۱:۱۷
سردار گل‌وردی:

هیچ خطری ملت ایران را تهدید نمی‌کند

با وجود این که فعالیت تروریست‌ها در بعضی کشورهای همسایه،هیچگونه خطری ملت همیشه بیدار کشورمان را تهدید نمی‌کند.


1422601729784_47938

با وجود این که فعالیت تروریست‌ها در بعضی کشورهای همسایه،هیچگونه خطری ملت همیشه بیدار کشورمان را تهدید نمی‌کند.

سردار عیسی‌گل‌وردی دبیر محفل پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که شب گذشته (9 بهمن) در نخستین همایش پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت استان هرمزگان در بندرعباس اظهار کرد: اقتدار و عزت کنونی ایران اسلامی مرهون جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی و تمامی افرادی است که در این عرصه تلاش کرده‌اند و باید همواره قدردان این افراد باشیم.

وی افزود: می‌توان گفت که محفل پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت هویت و ریشه دفاعی و عقیدتی کشور را تشکیل می‌دهند و باید تجربیات این بزرگواران برای نسل‌های جوان و آینده‌ساز کشور بازگو شود. این محفل نهادی غیر سیاسی بوده و برای حمایت از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و رفع دغدغه‌های معیشتی آنان شکل گرفته و هرگروه گرایش سیاسی در این محفل ممنوع است چون آرامش و امنیت کنونی کشور ریشه در مجاهدت‌های پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت دارد.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: قدرت نرم و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در منطقه کاملاً ملموس بوده و هم‌اکنون ابرقدرت‌های جهانی دست نیاز را به سوی ایران دراز کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: پیشکسوتان عرصه جهاد سند هویت نظام اسلامی هستند و باید با تمام توان برای رفع دغدغه‌های آنان تلاش کرد و امیدواریم این محفل نیز در هرمزگان منسجم شده و زمینه‌ساز خدمات بسیاری برای پیشکسوتان باشد.

وی با بیان اینکه حدود سه دهه از انقلاب مردمی می‌گذرد و هنوز سرمایه‌های این نهضت کاملا بکار گیری نشده است، اظهار کرد: دفاع مقدس نه تنها بخشی از تاریخ بلکه فرهنگی است، که می‌تواند تاثیر به سزایی در ادبیات، معماری و هنر ایجاد کند.

سردا گل‌وردی،تولید محتوا، بازگو کردن خاطرات وانتقال تجربیات زمان جنگ به نسل جدید را بهترین راه استفاده عقلانی از سرمایه‌های انقلاب عنوان کرد و افزود:تدوین این محتویات موجب تقویت روحیه رزمندگان و ایجاد انگیزه و آشنایی بیشتر نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان علارغم نداشتن یگان نظامی در زمان جنگ چندان شناخته نشده است، خاطرنشان کرد: نقش اساسی و مهم این خطه از کشورمان در فشاری بود که با حفاظت و حراست از گلوگاه اقتصادی جهان به وسیله تنگه هرمز بر دشمنان وارد می‌شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: