پنج‌شنبه 11 نوامبر 10 | 10:21

هنرمندان از ابزار هنر در راستای تسهیل امر ازدواج بهره برند

سید محمد حسینی گفت: هنرمندان باید مشکلات جامعه را در نظر گرفته و برای رفع این مشکلات و ارتقای فرهنگ جامعه کمک کنند. همچنین باید جلسات هم‌اندیشی بیشتری با اهالی هنر برگزار شود تا آنها از ابزار هنر در راستای تسهیل امر ازدواج استفاده کنند.


سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ستاد خبری هفته ازدواج جوانان درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای تسهیل در امر ازدواج جوانان گفت: در همه برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعم از فعالیت‌های سینمایی، تئاتر، کتاب و رسانه‌ها بر مسأله ازدواج جوانان تأکید ویژه شده است.

وی افزود: در صورتی که از بروز و انتشار جنبه‌های منفی ممانعت به عمل آمده و از این جنبه‌ها مراقبت کنیم، نیاز به فعالیت‌های دیگر احساس نمی‌شود.

حسینی خاطر نشان کرد: متأسفانه متأثر از فرهنگ غربی در کشور مطالبی به جوانان ما القاء می شود که روحیه امید، نشاط، اعتماد به نفس و توکل آنها به خدا ضعیف شده و جوانان احساس می‌کنند در صورتی که وارد عرصه ازدواج شوند با معضلات عجیب و غریبی مواجه می شوند.

وی ادامه داد: در صورتی که این نگرانی‌ها در جوانان ایجاد نشود، خود به خود آنها به سمت ازدواج سوق داده می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم فرهنگ‌سازی بیشتر در مسأله ازدواج جوانان تأکید و تصریح کرد: در این زمینه باید ابتدا آسیب شناسی صورت گرفته و اشکالات شناسایی شوند، سپس اقدامات لازم صورت گیرد.

وی گفت: کارهای فرهنگی و هنری صرفاً تفنن نیست، بلکه باید تهیه‌کنندگان و کارگردانان و فیلنامه‌نویسان مشکلات جامعه را در نظر گرفته و برای رفع این مشکلات و ارتقای جامعه کمک کنند.

حسینی افزود: از این رو، باید جلسات هم اندیشی بیشتری با اهالی هنر برگزار شود تا آنها از این ابزار در جهت تسهیل در امر ازدواج استفاده کنند.

وی درباره در نظر گرفتن مهریه‌های 14 سکه‌ای گفت: این میزان مهریه نشان دهنده این نکته است که ازدواج کاملاً بر اساس انگیزه های معنوی صورت گرفته و چشم داشت و طعمی به مال و ثروت طرف مقابل مطرح نبوده است و وجود اعتماد کامل میان طرفین را نمایان می‌سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: البته این مسأله باید از ابعاد مختلف بررسی شود، چرا که در خانواده‌های مذهبی جواب داده است، ولی ممکن است در برخی از خانواده‌ها مراقبت بیشتری صورت گیرد و باید ارزیابی دقیق‌تری در این‌باره انجام شود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.