شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۱ بهمن ۹۳ | ۰۹:۴۳

تدوین قوانین جدید مسکو در قبال مهاجران کاری

«مسکو» اخیرا با اعمال تغییراتی در قانون فدرال در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی، مقررات جدیدی را برای حضور شهروندان دیگر کشورها و بویژه مهاجران کاری وضع کرده است.


13931110000175_PhotoA

«مسکو» اخیرا با اعمال تغییراتی در قانون فدرال در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی، مقررات جدیدی را برای حضور شهروندان دیگر کشورها و بویژه مهاجران کاری وضع کرده است.

«مسکو» در نظر دارد تا در سال 2015 تقریبا 70 درصد ورود و خروج مهاجران و اتباع خارجی به کشورش را نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دهد و در حال حاضر شاهد کاهش تعداد مهاجرین کاری آسیای مرکزی به استثنای قرقیزها در روسیه هستیم.

این هفته‌نامه با استناد به رسانه‌های غربی در مورد قوانین سختگیرانه روسیه در قبال مهاجران کاری آسیای مرکزی، از جمله تاجیکستان نوشته است: «روسیه برای جذب کشورهای منطقه آسیای مرکزی جهت ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2015 قوانین سختگیرانه‌ای را مانند دانستن زبان، تاریخ و ادبیات روس برای مهاجران کاری آسیای مرکزی، از جمله اتباع تاجیک راه‌اندازی کرده است».

به نوشته این رسانه‌ها، روسیه در نظر دارد تا از  این راه کشورهای آسیای مرکزی را مجبور کند تا هرچه سریع تر وارد اتحادیه اقتصادی اوراسیا شوند و مقامات کشورهای آسیای مرکزی به ناچار برای جلوگیری از بیکاری اتباع خود به این امر رضایت می‌دهند.

هفته نامه «پیک» در ادامه افزوده است: تاجیکستان برای رهایی از این مشکل به احتمال زیاد به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اتحادیه‌ای که استقلال و تجارت خارجی این کشور را دیگربار وابسته «کرملین» می‌کند، خواهد پیوست.

به نوشته این نشریه، این در حالی است که تاجیکستان طی چند سال اخیر به طور مستقیم به تجارت برخی از محصولات خارجی دست یافته بود و در مورد واردات کالاهای خارجی نیز تا حدودی مستقل عمل می‌کرد.

اما در صورت پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا بدون هیچ تردیدی تاجیکستان دوباره اقتصاد خودرا تابع روسیه خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: