چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۳ | ۰۹:۱۳
کارگر نمونه کشوری تشریح کرد

افزایش مشکل معیشتی کارگران

کارگر زن نمونه کشوری با تأکید بر اینکه توجه به معیشت کارگران و تأمین هزینه‌ بهداشتی درمانی آنان بخشی از مشکل آنان را برطرف خواهد کرد، گفت: همه کارگران که قشر زحمتکش جامعه را تشکیل می‌دهند، با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.


13930924000432_PhotoA

کارگر زن نمونه کشوری با تأکید بر اینکه توجه به  تأمین هزینه‌ بهداشتی درمانی آنان بخشی از مشکل آنان را برطرف خواهد کرد، گفت: همه کارگران که قشر زحمتکش جامعه را تشکیل می‌دهند، با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اشرف مبعث زمانی کارگر زن نمونه کشوری که 4 ماه پیش بازنشسته شده به مشکلات جامعه زحمتکش کارگری از جمله معیشت، بهداشت و درمان، پوشاک و سایر حداقل‌های زندگی پرداخت و اظهار داشت: محیط کار برای کارگران بسیار سخت و طاقت‌فرسا است و مشاغل صنعتی مشکلات بسیار بیشتری دارد.

وی افزود: مشکلات معیشتی کارگران از یک طرف و سختی کار از طرف دیگر جامعه زحمتکش کارگر را با سختی‌هایی مواجه کرده است، بنابراین هر چه دولت به این جامعه کمک کند، منشأ خیر و برکاتی خواهد بود.

مبعث‌ زمانی با تأکید بر اینکه کارگران زحمتکش چرخ‌های صنعت و تولید را می‌چرخانند، گفت: بر اساس محاسباتی که انجام شده، حداقل دستمزد فعلی کفاف زندگی یک کارگر در خانواده 4 نفره را نمی‌دهد.

این کارگر نمونه کشوری افزود: اگر کارگر مسکن نداشته باشد، قطعاً هزینه مسکن به زندگی اضافه می‌شود و در کنار آن هزینه‌هایی همچون خوراک، پوشاک و درمان به آن اضافه می‌شود که البته این موارد جزء استانداردهای حداقل زندگی یک فرد است.

وی گفت: اکنون نهادها و مجامع کارگری مختلفی حضور دارند که مشکلات را به گوش مسئولان می‌رساند و دولت به خوبی می‌داند که یک کارگر در خانواده 4 نفره با چه مشکلات عدیده‌ای مواجه است، بنابراین نباید به سادگی از کنار مشکلات این جامعه گذشت.

وی که هم اکنون بازنشسته شده و پیش از این در یکی از شرکت‌های صنعتی به عنوان سرپرست کارگاه مشغول به کار بوده درباره لزوم توجه به پتانسیل‌های نخبگان گفت: دولت باید از افرادی که نخبه هستند، حمایت کند و کارگاه‌هایی را در اختیار  آنان قرار دهد، اما اکنون بنده به عنوان نفر اول نمونه کشوری در جمع کارگران پس از 4 ماه بازنشستگی همچنان خانه‌نشین هستم.

مبعث زمانی درباره مشکلات نخبگان در کشور تأکید کرد: نخبگان و  افرادی که صاحب سبک و خلاقیت هستند، به راحتی می‌توانند کار آفرینی کرده و به تولید رونق بخشند، اما زمانی که رفتار دولت در مقابل افراد نخبه را می‌بینم، واقعاً دلسرد شده و غبطه می‌خورم.

وی گفت: در شرکت موتوژن بدون هیچ هزینه‌ای خط تولید موتور تک‌فاز را راه‌اندازی کردم که اکنون به مقاصد صادراتی ارسال می‌شود؛ این کار منجر به افزایش تولید و ایجاد اشتغال در شرکت شد.

این کارگر نمونه کشوری از دولت درخواست کرد که به مسئله نخبگان که ارزش‌های نظام هستند، بیشتر توجه کرده و از پتانسیل‌های آنان در صنایع مختلف و کارگاه‌های تولیدی استفاده کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: