جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۳ | ۱۶:۲۱

مناقصه دومین خط‎لوله صادرات‎گاز ایران به عراق

پس از نهایی شدن اولین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق در اردیبهشت ماه سال 94، طرح احداث دومین خط لوله صادرات گاز ایران به عراق نیز به زودی از طریق مناقصه واگذار می‌شود.


13920918000212_PhotoA

پس از نهایی شدن اولین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق در اردیبهشت ماه سال 94، طرح احداث دومین خط لوله صادرات گاز ایران به عراق نیز به زودی از طریق مناقصه واگذار می‌شود.

پس از نهایی شدن اولین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق (نیروگاه های بغداد و المنصوره) در اردیبهشت ماه سال 94، طرح احداث دومین خط لوله صادرات گاز ایران به عراق (نیروگاه های بصره) نیز قرار است به زودی از طریق مناقصه واگذار شود.

علیرضا غریبی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به احداث این خط لوله در خاک ایران و متصل کردن آن به ادامه خط لوله در خاک عراق و در نهایت رساندن گاز به بصره می گوید: تامین سرمایه مورد نیاز و احداث خطوط لوله و تاسیسات مربوط به صادرات گاز به کشور عراق شامل احداث خطوط انتقال گاز دزفول- کوهدشت، کوهدشت- بیستون، کوهدشت- چهارمله، بیستون- کرمانشاه، اهواز- خرمشهر، خرمشهر- مرز (شلمچه)، همچنین احداث پنج واحد تاسیسات تقویت فشار گاز، ایستگاه‌های کنترل فشار و یک ایستگاه اندازه‌گیری به زودی به مناقصه خواهد رفت.

غریبی در خصوص مدت اجرای این پروژه ها تصریح می کند برای اجرای خطوط لوله و ایستگاه‌های کنترل فشار و اندازه گیری مرتبط، یکسال و برای اجرای تاسیسات تقویت فشار گاز، دو سال زمان در نظر گرفته شده است.

براساس اعلام مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز دوره بازپرداخت هزینه ‎های سرمایه گذار ظرف سه سال پس از شروع صادرات، (شش ماه دوره تنفس پس از شروع صادرات، پرداخت‎ها در پنج قسط هر شش ماه یکبار به ترتیب ١٠ درصد، ١٥ درصد، ٢٠ درصد، ٢٥ درصد، ٣٠ درصد کل هزینه‎های سرمایه گذاری) صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، برآورد تقریبی هزینه ‌های مستقیم اجرای طرح 1500میلیون دلار است و پیشنهاد قیمت سرمایه‌گذار شامل برآورد دقیق و سایر هزینه‌های مرتبط خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران یادآور شد: محل، زمان تحویل و گشایش پاکتها در مدارک مناقصه ارائه می شود.

شرکت کنندگان در این مناقصه ضمن دارا بودن توانمندی مدیریتی برای اجرای طرح، توانمندی برای تامین سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرح، توانایی ارائه ضمانتنامه شرکت در مناقصه به مبلغ ٩٠ میلیارد ریال، از جمله شرایطی است که سرمایه گذاران متقاضی باید دارا باشند.

همه متقاضیان واجد شرایط می توانند با مراجعه به سایت شرکت مهندسی و توسعه گاز به آدرس WWW.NIGCENG.IR و یا نشانی خیابان استاد نجات اللهی، نبش کوچه صارمی، پلاک ١٤١، طبقه سوم، واحد سه، نسبت به دریافت اسناد مناقصه و پرسشنامه های مربوط به ارزیابی توانمندیهای مدیریتی و مالی تا تاریخ 14 بهمن ماه سال 93 اقدام و فرم پرسشنامه تکمیل شده را حداکثر ظرف مدت دو هفته از آخرین مهلت دریافت پرسشنامه، به نشانی فوق تحویل کرده و رسید دریافت کنند.

بر پایه این گزارش، متقاضیانی که از نظر توانمندیهای مالی و مدیریتی حائز شرایط شناخته شوند، حداکثر ١٠ روز مهلت دارند اسناد مناقصه را تکمیل و پاکتهای پیشنهادی («الف» و «ج») خود را ارائه کنند.
بر همین اساس، بدیهی است تکمیل مدارک مناقصه، هیچ‌گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: