سه‌شنبه 03 فوریه 15 | 13:42

شماره جدید شارلی ابدو منتشر می‌شود

روزنامه‌نگار نشریه موهن فرانسوی «شارلی ابدو» روز دوشنبه طی پیامی در توئیتر از انتشار شماره جدید این نشریه هتاک در روز ۲۵ فوریه جاری خبر داد.


13931027000737_PhotoA

روزنامه‌نگار نشریه موهن فرانسوی «شارلی ابدو» روز دوشنبه طی پیامی در توئیتر از انتشار شماره جدید این نشریه هتاک در روز ۲۵ فوریه جاری خبر داد.

 

روزنامه‌نگار نشریه موهن فرانسوی «شارلی ابدو» روز دوشنبه طی پیامی در توئیتر از انتشار شماره جدید این نشریه هتاک در روز 25 فوریه جاری خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «لوران لژر» روزنامه‌نگار نشریه فرانسوی هتاک «شارلی ابدو» روز دوشنبه طی پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد: «نخستین شماره شارلی ابدو پس از شماره اخیر آن تحت عنوان «بازماندگان» که در تیراژ بالای 7 میلیون نسخه منتشر شد، 25 فوریه (6 اسفند) جاری منتشر خواهد شد.»

وی که در جریان حمله اخیر به دفتر این نشریه در پاریس از دست عاملان این حمله جان سالم به در برده است، افزود: «کمی صبر کنید، شارلی ابدو 25 فوریه بیرون خواهد آمد و همه می‌توانید در این روز به کیوسک‌های روزنامه‌فروشی بروید.»

این روزنامه‌نگار هیچگونه اشاره‌ای به تیراژ، محتوای شماره آینده شارلی ابدو یا وجود کاریکاتورهای موهن از پیامبر اسلام (ص) در شماره جدید نکرد.

به رغم اعتراضات گسترده مسلمانان جهان علیه هتاکی‌های اخیر این نشریه فرانسوی، شارلی ابدو چندی پیش با کاریکاتوری از پیامبر اسلام(ص) بر روی جلد آن بار دیگر در بیش از 7 میلیون نسخه زیر چاپ رفت.

این نشریه موهن فرانسوی حدود یکماه پیش اقدام به انتشار تصاویر و کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) کرد و یک هفته پس از آن نیز باری دیگر در تکرار اقدام اهانت‌آمیز خود در تیراژی 5 میلیون نسخه‌ای این نشریه را با کاریکاتور پیامبر (ص) منتشر کرد و با این اقدام خشم جهان اسلام و مسلمانان بسیاری از کشورهای جهان را برانگیخت.

دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو که بارها کاریکاتورهای موهن از شخصیت‌های مورد احترام اسلام و به خصوص پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) را منتشر کرده است، چندی پیش مورد هجوم دو فرد مسلح قرار گرفت و طی آن 12 نفر از جمله 2 پلیس کشته شدند.

این نشریه معمولا در تیراژ چند هزار نسخه چاپ می‌شود اما مسئولان آن پس از جنجال‌های اخیر در تلاش برای بر سر زبان انداختن نام آن اقدام به افزایش تیراژ آن کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: