چهارشنبه 04 فوریه 15 | 09:30
عالم سنی افغانستان

رویکرد غرب جوابگوی فطرت انسان‌ نیست

عالم سنی افغانستان اهانت به پیامبر بزرگوار اسلام از سوی نشریه «شارلی ابدو» را محکوم و آنرا ترس از گسترش و ادامه موفقیت‌های اسلام در غرب عنوان کرد.


13930416000226_PhotoA

عالم سنی افغانستان اهانت به پیامبر بزرگوار اسلام از سوی نشریه «شارلی ابدو» را محکوم و آنرا ترس از گسترش و ادامه موفقیت‌های اسلام در غرب عنوان کرد.

«مولوی حسام الدین حسام» عالم افغانستانی  گفت: اندیشه دینی در غرب اثر ارشاد و هدایت خود را از دست داده و نمی‌تواند به سوال‌ها و نیازهای امروز بشر جواب دهد؛ ازاین رو اسلام در حال گسترش است و دست اندرکاران صهیونیست بین‌الملل بخاطر این موضوع که مقابل رشد و گسترش اسلام در غرب را بگیرند، دست به چنین اعمال شیطنت آمیزی می‌زنند.

حسام اظهار داشت: غربی‌ها با ارتکاب اعمال ضد انسانی خود نشان دادند که به پایان سلطه خود نزدیک شده‌اند و منطقی ندارند که از آن در مقابل پرسش‌های امروز بشریت دفاع کنند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی که در آن به پیامبر اسلام اهانت می‌شود، تصریح کرد: برخی مدعیان دین داری در غرب غرق در فساد اخلاقی و رسوایی جنسی هستند، ازاین رو با انجام چنین اعمالی قصد دارند بر اعمال زشت خود پرده افگنده و افکار عمومی را علیه اسلام و مسلمانان تحریک کنند.

دشمنی آشکار غرب با اسلام

مولوی حسام در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: دشمنی غرب با جهان اسلام مساله تازه‌ای نیست؛ بلکه ریشه در تاریخ دارد و از گذشته‌های دور تاکنون غرب همواره سعی کرده چهره اسلام را در نزد افکار عمومی مخدوش سازد اما نه تنها که موفق به این کار نشده بلکه شکست هم خورده است.

وی حمایت آشکار غرب از «سلمان رشدی»، صلیبی خواندن جنگ افغانستان از سوی «جورج بوش» و فاقد ارزش خواندن تمدن اسلامی از سوی نخست وزیر ایتالیا را نمونه‌های بارز دشمنی و کینه توزی غرب با جهان اسلام خواند و تأکید کرد که نباید جهان اسلام به این موارد بی توجه باشند.

این عالم افغانستانی تصریح کرد: با توجه به شکست مفتضحانه غرب بخصوص آمریکای جنایتکار در عراق، افغانستان، سوریه و دیگر کشورهای جهان، این اهانت‌ها به دلیل حفظ آبرو و حیثیت از دست رفته‌ای آنان انجام می‌شود.

غرب و آمریکا دوست مسلمانان نیستند

حسام در ادامه افزود: وظیفه تمام مسلمانان جهان است که با غرب بخصوص آمریکا با دید یک دشمن نگاه کنند و آنان را دوست خود ندانند.

وی تصریح کرد: تمام مسلمانان جهان باید هوشیار باشند و در برابر اعمال ضد انسانی و ضد بشری غرب و رژیم صهیونیستی با حفظ اتحاد و یکپارچگی واکنش نشان داده و فریب شعارهای میان تهی آزادی بیان و آزادی ادیان غرب را نخورند.

این عالم دینی افغانستان، سکوت برخی کشورهای عربی، در اهانت اخیر به پیامبر بزرگوار اسلام را محکوم و افزود: این کشورهای و رسانه‌های آنان نیز ثابت کردند که در خدمت آرمان و اهداف اربابان خود قرار دارند نه در خدمت اسلام.

وی جنگ امروز جهان را یک جنگ نابرابر و تبلیغاتی برعلیه اسلام خواند و تأکید کرد: این جنگ‌ها هیچگونه رابطه‌ای با اسلام ندارد و اسلام دینی است که جنگ و خونریزی در آن جایی ندارد.

حسام تصریح کرد: عالمان و دانشمندان مسلمان باید با خونسردی و درایت کامل، با استدلال علمی و منطقی جلو این گونه اعمال غیر انسانی و ضد بشری را بگیرند و نگذارند که دشمنان اسلام سبب رنجاندن بیش از یک میلیارد و 300 میلیون انسان مسلمان و آزاد اندیش جهان شود.

حسام، به دست اندرکاران این نشریه هتاک فرانسوی هشدار داد که از این گونه‌ حرکت‌های تحریکی که سبب تحریک اذهان عامه در میان مسلمانان و انسانهای آزاد اندیش جهان می‌شود دست بردارند و باعث به مخاطره افتادن نظم جهانی نشوند.

مولوی حسام در بخش دیگر صحبت‌های خود اظهار داشت: دولت افغانستان نسبت به خواسته‌های مردم این کشور مبنی بر مسدود کردن سفارت فرانسه در کابل توجه نکرده است.

وی هشدار داد: در صورتی که دولت به خواست مردم توجه نکند و در این گونه موارد جانب مردم را نگیرد در آن صورت مورد خشم مردم واقع خواهد شد.

حسام تاکید کرد: برخی رسانه‌های افغانستان نیز نسبت به اعمال ضد بشری روزنامه فرانسوی مبنی بر هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام سکوت کرده و نشان دادند که تحت تاثیر تهاجم فرهنگی و هژمونیک بیگانگان قرار دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: