جمعه 12 نوامبر 10 | 13:07

همایش قدس در مکه مکرمه برگزار شد

همایش بین المللی قدس باحضور شخصیتهای جهان اسلام و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار شد.


همایش بین المللی قدس باحضور شخصیتهای جهان اسلام و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌علی قاضی‌عسکر در همایش قدس که در بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار شد افزود: باید بدانیم حتی امریکا هم آسیب‌پذیر است و با اتکا به خداوند به آنها ضربه زد و نباید اجازه بدهیم دشمن به ما ضربه بزند، بلکه باید جلوی آنها بگیریم و دشمن را نباید ضعیف و ناچیز شمرد.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت اظهار کرد: وحدت امت اسلامی برای دستیابی به اهداف‌شان ضروری است و پرسش اساسی این است که چرا برخی دولتهای عربی و اسلامی اجازه نمی‌دهند یکپارچه علیه رژیم صهیونیستی قیام کنند.

وی تاکید کرد: مسئله فلسطین یکی از مهمترین مسایل مربوط به جهان اسلام است و رسالت اساسی ما این است که اجازه ندهیم فلسطین و فلسطینیان فراموش شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر افزود: نباید فرصتها را از دست بدهیم. اگر کوتاهی کنیم و فرصتهای حیاتی از دست برونددشمن پیشروی می‌کند.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی در برخی از کشورها مانع اجرای این نقشه شده‌اند.

وی با اشاره به جنایات فجیع رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی گفت: آنچه اتفاق می‌افتد به علت تفرقه و حضور کمرنگ و حمایت نکردن مسلمانان از مردم فلسطین است.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر خاطرنشان کرد: در آیات قرآن تاکید شده که آگر تحولی بخواهد روی دهد باید خود مردم بخواهند و برای آن قیام کنند و در غیر این صورت هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. قرآن می‌گوید به ستمگران میل و علاقه‌ای نشان ندهید و به طرف آنها نروید و با آنان مقابله کنید.

سرپرست حجاج ایرانی از انقلاب اسلامی ایران به عنوان نمونه حرکت عظیم مردمی یاد کرد و افزود: تا زمانی که مردم حرکتی نکردند ظلم و ستم بر آنها حاکم بود تا اینکه به رهبری امام خمینی(ره) قیام کردند و توانستند با ابر قدرتها دست و پنجه نرم کنند.

نماینده ولی فقیه در حج اظهار کرد: رمز موفقیت مردم فلسطین نیز آگاهی مردم در جهان و مقابله با صهیونیستها است و اگر این اتفاق بیفتد تجربه نشان داده که این ابرقدرتها پوشالی هستند و به راحتی از بین می‌روند، این ایده آرمانی نیست و به راحتی قابل تحقق است.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر گفـت: به تجربه اخبر مقاومت لبنان نگاه کنید که توانستند 33 روز مقابل دشمن صهیونیستی ایستادگی کنند و پیروز شوند، مردم مظلوم غزه نیز 22 روز مقاومت کردند و در نهایت پیروز از صحنه بیرون آمدند.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با اشاره به اینکه باید به اسلام و اسلامی شدن حرکت و قیام مردم فلسطین توجه شود تصریح کرد: با حرکتهای ملی‌گرایانه نمی‌توان قدس را نجات داد.

وی با بیان اینکه سرانجام ملی گرایان را دیدید که با زیر پا گذاشتن خون شهدای فلسطین بر سر میز مذاکره نشستند افزود: آنان که در این مذاکرات شرکت کردند بازی خوردند و چیزی جز شکست نصیبشان نشد.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: اما وقتی انتفاضه آغاز شد و مردم با اتکا به خدا و با دست خالی به میدان آمدند و مقابل رژیم صهیونیستی ایستادند و این رژیم از مقابله با آنان عاجز است.

نماینده ولی فقیه در ادامه با اشاره به آیات قرآن در باره یهودیان تاکید کرد: اگر مسلمانان به ویژگیهای آیات قرآن در باره یهودیان توجه می‌کردند و برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی اصولی می‌کردند امروز شرایط جهان اسلام اینگونه نبود که عده‌ای صهیونیست بر قدس مسلط شوند و صف‌آرایی کنند.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر خاطرنشان کرد: قرآن از ابتدا به ما تذکر می‌دهد که جبهه‌‌ای از مشرکان و یهودیان درعرصه بین‌المللی برای ضربه زدن به اسلام متحد شده‌اند.

وی با اشاره به برخی ویژگیهای یهودیان افزود: انحصارطلبی و تحریف حقایق و اینکه خود را مردمی بالاتر از دیگران می‌دانند و روحیه نژاد پرستی دارند در قرآن آمده ‌است.

برچسب‌ها: ، ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.