جمعه 12 نوامبر 10 | 13:07

مسیحیت معتقد به جدایی دین از سیاست است

رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان اظهار داشت: در آئین مسیحیت دین و سیاست از یکدیگر جدا هستند و این یکی از موارد اختلافی بین اسلام و مسیحیت است.


رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان اظهار داشت: در آئین مسیحیت دین و سیاست از یکدیگر جدا هستند و این یکی از موارد اختلافی بین اسلام و مسیحیت است.

کاردینال ژان لویی توران ظهر پنج‌شنبه در دیدار با آیت الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه اظهارات ایشان در خصوص رابطه مستقیم دین و سیاست در اسلام گفت: در این رابطه نظر ما با شما کاملا متفاوت است؛ شما بین دین و سیاست جدایی نمی‌بینید اما ما این دو را کاملا جدا می‌دانیم.

توران خاطرنشان کرد: برای ما دین و سیاست از یکدیگر مستقل هستند هرچند با یکدیگر همکاری دارند و ما به عنوان رهبران دینی تنها وظیفه داریم مردم را به گونه‌ای تربیت کنیم که وقتی مسئولیت سیاسی بر عهده گرفتند دین‌دار باشند.

در ادامه حجت الاسلام محمد عبداللهی، عضو جامعه مدرسین این سئوال را مطرح کرد که اگر در دولت‌های شما تصمیمی گرفته شود که مطابق احکام دینی نباشد شما چه می‌کنید که پروفسور آندره آپاچی در پاسخ گفت: در داخل جوامع ما احزاب سیاسی وجود دارند که از مسیحیت الهام می‌گیرند و در کنار احزاب لائیک فعالیت می‌کنند؛ بین احزاب سیاسی و جوامع دینی تبادل نظر و گفتگو وجود دارد و این احزاب وظیفه وارد کردن احکام و خواسته‌های کلیسا را بر عهده دارند که طبیعتا چنانچه اختلافی باشد وارد شده آن را حل می‌کنند.

هر فرد با ایمان باید تلاش کند تا جامعه بشری به یک خانواده تبدیل شود
در بخش دیگری از این دیدار کاردینال توران به جلسه مشترک روز گذشته هیئت واتیکان و مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشاره گرد و گفت: در این جلسه فشرده و پرکار در رابطه با اشتراکات فراوانی از جلمه ارزش‌های اخلاقی، خانواده و منابع طبیعی که بین مسلمانان و مسیحیان وجود دارد بحث شد و نتایج بسیار خوبی به دست آمد.

وی ادامه داد: هر فرد با ایمان باید تلاش کند تا جامعه بشری به یک خانواده تبدیل شود نه یک جنگل و ادیان نیز باید تلاش کنند که تا مردم را به سوی وحدت هدایت کنند نه تفرقه.

توران خاطرنشان کرد: در نتیجه روحانیون نقش بسیار اساسی دارند و به ویژه در زمینه در تعلیم و تربیت جوانان وظیفه سنگینی بر دوش آنها قرار دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.