جمعه 12 نوامبر 10 | 13:07

تعداد کانون‌های مساجد کشور چهار برابر شد

دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: در دوران خدمت دولت نهم و دهم کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور بیش از چهار برابر افزایش یافته است که بیانگر نگاه ویژه به فعالیتهای فرهنگی است.


دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: در دوران خدمت دولت نهم و دهم کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور بیش از چهار برابر افزایش یافته است که بیانگر نگاه ویژه به فعالیتهای فرهنگی است.

حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی در دیدار صمیمانه مدیران مسئول و فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با عنوان “لحظه ای با آسمانی ها” گفت: از سال 81 تا 84 تنها حدود 2 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت می کرد که با روی کار آمدن دولت نهم و دهم این تعداد به چهار برابر افزایش یافته است.
وی با اشاره به فعالیت بالغ بر هشت هزار و400 کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور یادآور شد: کانون های مساجد به عنوان پایگاه فرهنگی هنری سازنده برای جوانان و نوجوانان محسوب می شود.

حجت الاسلام سلیمانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هشت هزار کتابخانه شامل پنچ هزار کتابخانه باز و سه هزار کتابخانه مخزن دار در مساجد کشور فعالیت می کند که سالانه بالغ بر چهار میلیارد تومان کتب دینی و کمک درسی در این کتابخانه ها توزیع می شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امسال بیش از 134 میلیون تومان کتاب خریداری و به کانون های استان قزوین ارسال می شود که از این تعداد 54 میلیون تومان ارسال شده و 80 میلیون تومان نیز تا پایان سال ارسال خواهد شد.

حجت الاسلام سلیمانی در مقایسه مساجد با سایر مراکز فرهنگی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مراکز فرهنگی و فرهنگسرای های بسیاری ایجاد شده است در حالی که هیچ یک نتوانستند ماموریت مسجد را به انجام برسانند.

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور با اشاره به جایگاه مساجد در اسلام و نقش آنها در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مسجد پایگاه فعالیت های فرهنگی و دینی اصیل اسلامی است بنابراین باید در صیانت از این جایگاه بکوشیم.

وی به گسترش فرهنگ قرآنی در کشور اشاره و تاکید کرد: اگر چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای ترویج فرهنگی قرآنی اقدامات بسیاری انجام شده است اما برای رسیدن به نقطه آرمانی راه بسیاری در پیش داریم.

حجت الاسلام سلیمانی گفت: تمام فعالان عرصه مسجد از جمله هیئت امنا، ائمه جماعات و خادمان باید با برنامه ریزی و بهره مندی از ایده های جوان و خلاق در صیانت از جایگاه مسجد بکوشند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، ائمه جماعات را پرچمدار حرکت الهی دانست و افزود: ائمه جماعات باید علاوه بر تلاوت آیات قرآن کریم در مساجد به تبیین محتوا و مفهوم آیات نیز بپردازند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، حضور 18 هزار نخبه مسجدی در دوره آموزشی مشهد مقدس با عنوان اندیشه های آسمانی را از برنامه های شاخص دبیرخانه ستاد عالی کانون های مساجد در سال های اخیر برشمرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.